Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2019, 23:17   #11
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Sama szczota na wiertarce nie zawsze da satysfakcjonujące efekty. Jeśli ma byc bez piaskowania warto przed mechanicznym czyszczeniem potrzymać kilkanaście godzin w occie.


Przepraszam za jakość zdjeć ale nie mam chwilowo możliwości wklejenia ich inaczej.

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 23:41   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie widzę zbytnio więcej "pracy" oprócz dodatkowych dwóch śrub.
Czyszczenie, i dobry klucz by te dwie śruby odkręcić.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 21:31   #13
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Wszystko fajnie, ale podejrzewam że wielu z nas , jak również autor tematu, niekoniecznie chce odkręcać zaciski i bawić się w odpowietrzanie. Fakt lepiej na stole wszystko zrobić, większa profeska.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 22:16   #14
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Ja i tak zmieniam tarcze i klocki przód i tył więc jarzmo będą luzem a zaciski będę miał wciąż na przewodzach hamulcowym. Żadnego malowania jak wszystko jest założone. Zacisków na stole mieć nie będę ale dostęp na pewno lepszy niż jak wszystko założone. Odpowietrzanie pewnie i tak będzie i nie wiem czy nie ściągnę i nie zaleje nowego płynu.
Mam też do wymiany pompę sprzęgła więc płyn i tak będzie zlewany i zalewany od nowa, ale że nie kosztuje nie wiadomo ile, to mogę zrobić to dwa razy

Ostatnio edytowane przez edmun ; 02-01-2019 o 22:20
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 23:22   #15
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,436
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Jest kilka "złotych" zasad przy odkręcaniu zacisków aby później nie mieć problemów. Pompe ABSu jest naprawde cięzko odpowietrzyć i nie da sie tego zrobić metodą nożną. Trzeba maszynką ciągnąc podciśnienie i jest to żmudna zabawa. Właśnie dlatego nie warto stwarzać sobie problemów jesli nie trzeba.
Do malowania ręcznego nie warto jest odkręcać przewodów, jeśli chciał byś to robić to pomaluj je proszkowo.

Tak jak już pisałem na aucie i farbą śnieżka mozna naprawde bardzo fajnie pomalować zaciski, nie potrzeba nic moczyć w occie..... szczota druciana na wiertarce, rozpuszczalnik, tasma papierowa, pędzelek, farba śnieżka za 5zł, bardzo duzo cierpliwości i można uzyskać zajebisty efekt. Niestety nie da sie tego zrobić fajnie nie zdejmując zacisku.
Lubie mieć satysfakcje z tego co robie dlatego maluje całe zaciski a nie tylko z przodu, trzeba to zrobić tak aby na podnosniku wyglądało tak jak po proszku.
Przed złożeniem trzeba wyczyścić prowadnice klocków, jeśli tego nie zrobisz klocek może sie zapiec dlatego po wyschnięciu małym pilnikiem zedrzyj farbe z prowadnic.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 18194038_639488132918197_1353241653879614093_n.jpg (83.8 KB, 89 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 18278254_639488169584860_7510742658596711111_o.jpg (93.1 KB, 94 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 02-01-2019 o 23:25
lukaszooo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 13:51   #16
Krzysiek128
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Polecam zestaw foliatec.

Tam masz wszystko, chociaż ja czyściłem wkrętarką z szczotką bo mi się ręcznie nie chciało machać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji nasmarowałem prowadnice.
Krzysiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 20:58   #17
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest kilka "złotych" zasad przy odkręcaniu zacisków aby później nie mieć problemów. Pompe ABSu jest naprawde cięzko odpowietrzyć i nie da sie tego zrobić metodą nożną. Trzeba maszynką ciągnąc podciśnienie i jest to żmudna zabawa. Właśnie dlatego nie warto stwarzać sobie problemów jesli nie trzeba.
Do malowania ręcznego nie warto jest odkręcać przewodów, jeśli chciał byś to robić to pomaluj je proszkowo.

Wystarczy przed odkręcaniem przewodu nacisnąć pedał hamulca i pozostawić go wciśniętego (zablokować o fotel) aby nie mieć problemów z pompa abs czy esp. Jeśli ktoś ma przewody „gumowe” to można je śmiało ścisnąć dedykowanymi szczypcami.

Efekt malowania ręcznego masz na moich fotkach zestawy takie jak poleciłem czy wspominany już tutaj foliatec dają genialne efekty.

Podstawa to dobre przygotowanie powierzchni i staranne wykonanie wszystkiego bez partyzantki i chodzenia na skróty.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 23:23   #18
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,436
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Jesli chcesz zrobic regeneracje zaciskow z malowaniem proszkowym to schodzi sie przy dobrych wiatrach tydzien. Co bys nie zrobil to po takim czasie trzeba odpowietrzać uklad podcisnieniem.
lukaszooo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 23:41   #19
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli chcesz zrobic regeneracje zaciskow z malowaniem proszkowym to schodzi sie przy dobrych wiatrach tydzien. Co bys nie zrobil to po takim czasie trzeba odpowietrzać uklad podcisnieniem.


Czytasz wybiórczo czy specjalnie olewasz co napisałem?

Od początku polecam malowanie ręczne na zdemontowanym zacisku. Nie potrzebujesz na to tygodni a dzień. Ewentualnie dodatkowy czas na wymoczenie bardzo skorodowanych zacisków. Wszystko dobrze i skutecznie a co najważniejsze długotrwale można zrobić samemu w domu.

Poskładane auto zostawiasz na kolejny dzień na doschniecie i masz całość w weekend zrobiona jak trzeba.

Pokazałem to na fotkach. Robiłem to u siebie (z dodatkowa wymiana przewodów na oplot Hel), całość od ponad 30kkm jeździ i ma się dobrze.

Ja zdecydowałem się dodatkowo na pełen serwis (skoro zaciski i tak miałem mieć na stole) i zamówiłem komplet tłoczków, gumek, osłonek i odpowietrznikow. Raz a dobrze.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 08:52   #20
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,436
Domyślnie Odp: Czym wyczyścić zaciski i jaką farbą pomalować?

Nie pomalowanie proszkowo zaciskow gdy i tak sa rozlozone mozna porownac do remontu silnika i zostawieniu starych panewek.....
Wiesiek mechanik powie zostaw bo sa ładne, pan mechanik powie nie zaluj 100zl bo wyjdzie ci to bokiem.
lukaszooo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.