Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 09:09   #4651
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Nieprawda. Google i Waze pokazują wypadek natychmiast po zwolnieniu kolumny aut (po to produkty Google potrzebują lokalizację) i po powiadomieniu przez użytkowników Waze.
TomTom ma swój system który jest też całkiem sprawny.
Do tego w Polsce dochodzi Yanosik który podaje radary i patrole bo policji (Waze też ma taką funkcję, niestety nie działa w Niemczech).
NX bazuje jedynie na komunikatach z sieci TMC która jest aktualizowana z opóźnieniem, a szczególnie rozładowanie korka lub koniec robót.
Wiem bo używałem tego w starym TT i próbowałem w NX więc widzę jak stare są informacje. Porównałem nawet NX z Google i Waze na tej samej drodze i NX bym nie zaufał.

Ja wolę mieć telefon i omijać korki niz stać ciesząc się że nie mam nic na desce.

Zresztą nie tylko o to chodzi. Co kolejna osoba pyta się o funkcje normalne w nowszych nawigacjach a niedostępne w NX. Choćby zapisanie adresów czy nawet sposób wybierania pozostawiają wiele do życzenia.
Nie wypowiem się nawet o jakości wyświetlacza.

A odnośnie telefonów to proponuję sprawdzić w którym roku był wyprodukowany Samsung S4, S5 czy choćby S6 do którego już też nie ma update systemu.
NX od 2006 roku miał chyba tylko jedną małą modyfikację w 2009 czy 10.

Jak ktoś ma takie radio i chce tylko coś co w jakiś sposób go poprowadzi to ok.
Ja piszę to dla ludzi którzy chcą wydać po 2000-3000 złotych żeby mieć taki sprzęt. Ja bym kupił dobrego chinola na Androidzie.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.


Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 24-08-2018 o 15:53
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 18:31   #4652
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Właściwie to miałem się potem dopisać. Jeśli jest w aucie to z powodzeniem można używać. Jeśli nie ma to montowanie mija się z celem, bo można taniej i lepiej. Ja często tez googla włączam i aż tak się to nie różni, może mniej zakorkowanym trasami jeżdżę ;-)

Na telefonach z Androidem, w szczególności Sansumgach się nie znam, mam w domu x-cover kupiony umyślnie z powodów obudowy na motocykl. Na 6 letnim już iPhone 5s bez problemu chodzi najnowszy system, lte i wszelkie współczesne nawigacje. Nie trzeba wymieniac co dwa lata. Ale to już uboczny temat.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 12:35   #4653
raw_ford
ford::amateur
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 10-11-2016
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Żeby nie było próbowałem poczytać, ale ten wątek ma ponad 460 stron i ciągnie się prawie 10 lat. Po 3 dniach się poddałem, nie dałem rady wszystkiego sczytać, a że minęło 9 lat od chwili powstania to nawet nie wiem czy jest sens czytać od początku, bo będę czytał o historii.

Do rzeczy. W moim Ford Kuga z 2010 roku (sprowadzony z Niemiec), mam taki zestaw jak na zdjęciach.

Oczywiście z uwagi na wadę anteny dachowej GPS nie widzi satelit i nawigacja nie działa. Swego czasu przeczyściłem styki w antenie, GPS zadziałał pokazał 3 satelity po kliku dniach znowu padł.

Obecnie mam dylemat bo nie wiem co wybrać.

Opcje są takie:
Opcja 1.

Dodać nowa antenę do GPS i wgrać nowa wersje softu SP 5.3. Tutaj załączyłem zdjęcie z Navi oraz "Main software", ale te numery nic mi nie mówią, więc nie wiem jaką mam wersję obecnie? Do tego płyta to 2009, a w numerze wersji navi nie ma nawet jednej 9 - może te numery odpowiadają za wersję softu navi, a nie samych map?
Jak rozumiem, spełniam warunki z postu nr1 do wgrania wersji NX SP 5.3?

Rozumiem, jak już wgram wersję NX SP 5.3 to będę mógł po zakupie płyty korzystać z nowszych wersji map?
Proszę o informacje czy NX SP 5.3 to najnowsza wersja czy są dostępne wyższe numerki?
Jakie są najnowsze wersje mapy i ile kosztują?

Opcja 2.

Jechać do kogoś kto zrobi wszystko za mnie i dodatkowo może jeszcze spolszczy menu i doda lektora?

Opcja 3.

Nie ukrywam chyba najbardziej pożądana. Na rynku jest kilka modeli nieoryginalnych nawigacji do Ford Kuga, ceny różne od kilkuset do 2 tysięcy.

Chodzi o cos takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - link przykładowy.

Pewnie są takie co nie działają dobrze ale i zapewne takie co śmigają jak należy. Ich podstawową zaletę jest system Android, wiec mapę można dobrać według uznania i zasobów portfela.
Dla mnie było by to rozwiązanie najlepsze, ale niestety sądząc po zdjęciach są to zamienniki innych modeli. W mojej wersji niestety radio jest przynajmniej na obudowie "spięte" z panelem klimatyzacji.
Czy może ktoś pomóc i odpowiedzieć, czy mając Blaupunkt NX, taka zamiana jest realna do wykonania? Czy ten panel klimatyzacji jest jakoś szczególnie spięty z tym radiem, czy może działać niezależnie (wyświetlanie nastawionej temperatury itp. jest na ekranie radia). Czy wystarczy zamienić ten panel z innego modelu (taki z wyświetlaczem temperatury) i zastosować inne ramki maskownicy?

Bardzo proszę o poradę, którą opcję wybrać?

Miłego dnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0203.jpg (96.3 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG0810.jpg (93.1 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG0811.jpg (96.0 KB, 92 wyświetleń)
raw_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 19:07   #4654
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał raw_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, jak już wgram wersję NX SP 5.3 to będę mógł po zakupie płyty korzystać z nowszych wersji map? Proszę o informacje czy NX SP 5.3 to najnowsza wersja czy są dostępne wyższe numerki? Jakie są najnowsze wersje mapy i ile kosztują?

Wydaje mi się, że wersja softu navi nie ma nic do obsługi wsadzanych do niej map, na moje oko jak wsadzisz najnowszą mapę to będzie działać bez zbędnych operacji, czyli żeby Ci to ruszyło potrzebujesz mapę najnowszą -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i antenę za 40 z allegro


możesz jechać do kogoś kto Ci spolszczy i da mapę, koszt pewnie porównywalny + wspomniana antena


o nieoryginalnych navi nie mam wiedzy
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 12:26   #4655
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

Od jakiegoś czasu przestała mi działać nawigacja i mapy. Pojawia się komunikat : włóż oryginalny nośnik . Dodam że nic nie grzebałem nawigacja fabryczna model z 2007r . Ktoś się spotkał z tym albo zna rozwiązanie?
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 12:59   #4656
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

Możliwe ,że masz brudny laser lub już się po prostu zużył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 19:52   #4657
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

Co ma laser do nawigacji?To jest fabryczna nawigacja forda naciskam przycisk mapa lub navi i pokazuje sie ten komunikat. Przecież nawigacja nie potrzebuje do działania płyty w napędzie. Zresztą napęd jest sprawny.
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 20:05   #4658
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

A czy ta nawigacja to Blaupunkt ?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 20:18   #4659
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

Cytat:
Napisał andrzej_68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ma laser do nawigacji?
Zobacz to i wtedy odpowiedz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 18:53   #4660
andrzej_68
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: komunikat nawigacji: włóż oryginalny nośnik

Nie przyszło mi do głowy że tu jest ukryty drugi napęd DVD na potrzeby nawigacji. Najwyrazniej padł laser jak zdążył zauważyc kolega powyżej. Ale ford mnie zaskoczył tym razem .
andrzej_68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.