Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2015, 09:16   #1
Leuven
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Sanok
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Witam
Robię rozpoznanie tematu - Ford Gwarancja12 na pojazdy używane. Właśnie odbieram z leasingu S-Maxa 2011 r. 2.0 TDCi 140 KM Titanium Powershift 146 tkm i chciałbym mieć spokój w razie awarii.
Sama gwarancja jest dość tania a jak wiadomo nie ma nic za darmo. Gdzies musi być haczyk. Wczytałem się w warunki gwarancji - warunkiem jej utrzymania jest przegląd okresowy w ASO co 20 tkm lub co roku (to koszt kilkaset zł więc można przeżyć). Zastanawia mnie tabela - załącznik nr 1 - opis części objętych gwarancją. I tutaj pytanie do znawców - czy jest tam wszystko co powinno być z punktu widzenia właściciela pojazdu, czy może są jakies wyłączenia np. części najbardziej narażonych na awarię lub tych najkosztowniejszych w naprawie? Nie dopatrzyłem się wtryskiwaczy w wykazie części objętych gwarancją . Gwarancją jest objęta skrzynia biegów ale nie ma mowy o skrzyni automatycznej, itp. No i pytanie zasadnicze - warto czy nie warto?
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Gwarancja12_warunki.pdf (79.7 KB, 39 wyświetleń)

Leuven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 11:21   #2
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

To co się najczęściej psuje nie jest objęte gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 11:42   #3
Leuven
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Sanok
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co się najczęściej psuje nie jest objęte gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy mogłbyś w skrócie rozwinąc ta wypowiedź. Jakie awaryjne części nie są objęte gwarancją ?
Leuven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 11:43   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Moim zdaniem nie warto, choć korzystałem z gw 12 przez dwa lata
Przeczytaj uwaznie regulamin, a dokładnie czas zgłaszania poszczególnych elementów i ich amortyzowanie.

Zresztą poszukaj na forum, było juz duzo o tym pisane
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 15:29   #5
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

W którymś punkcie jest napisane "z wyłączeniem części eksploatacyjnych" oni wszystko pod to podciągają. Mi padły dwa łożyska z przodu.Z początku próbowali mi wkręcić ze hałas jest od opon bo sa według nich wyząbkowane nie równo wytarte pewnie miałem ostre hamowanie i to od tego. Potem jak się nie dałem na to nabrać to fakt są uszkodzone ale nie przez wade materiału tylko się zużyły od normalnej eksploatacji. W związku z czym nie podlega to naprawie z gw 12. Na dwumas masz tylko 50 % rabatu a zazwyczaj i tak wyjdzie ci docisk wysprzęglik i tarcza sprzęgła plus robocizna i masę śrubek. Nawet po uznaniu gwarancji koszt naprawy to grubo ponad 3 tysiaki. Mój mechanik na oryginalnych częsciach zrobiłby to za niecałe 3. Do tego jeszcze dochodzi czy ci uznają wadę dwumasy mi powiedzieli ze się zużyła, a nie uszkodziła. dopiero po miesięcznym boju uznali gw 12. Zysku z tego nie było żadnego tylko kupa nerwów.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 20:37   #6
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Gwarancja obejmuje najbardziej istotne rzeczy:

- silnik
- skrzynia
- wspomniana dwumasa po połowie

Jeszcze jest kilka dodatków wpisanych w gwarancji - typu wał, sprężarka klimatyzacji i jeszcze inne duperelki - całą listę dostaje się z gwarancją.


Oczywiście można się spierać czy te 2-3 stówki rocznie o dużo czy mało. Ja osobiście uważam że jak ktoś kupuje auto za 40K to ta gwarancja to żaden koszt - a odpukać polecą wtryski w dizlu albo się silnik zatrze np w 2.5
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 00:34   #7
Leuven
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Sanok
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Właśnie dostałem e-mail z ASO gdzie piszą że "pojazd musi mieć wykonany przegląd dla danego przebiegu lub rocznika oraz być w pełnej sprawności technicznej / co zostanie potwierdzone w załączniku oraz poprzez test komputerowy IDS/. W przypadku pojazdów z przebiegiem ponad 100 000 km wymagane jest także dokonanie pomiaru ciśnienia sprężania w silniku.
Opłata administracyjna za przystąpienie do programu – wynosi – 139.00 zł.
Pozostałe koszty – tj. przegląd i diagnostyka - wg załączników
"

A w załącznikach kalkulacja:
- przegląd nr 8 (po 160 tkm) mimo że auto ma 146 tkm i w DE był robiony przegląd nr 7 po 140 tkm)
- wymiana oleju + filtr + filtr zapachów
koszt jw. 886 zł brutto
- sprawdzanie ciśnienia sprężania 465 zł brutto
A więc z opłatą 139 zł wychodzi razem 1490 zł by w ogóle przystąpić do programu.
Leuven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 15:53   #8
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Jak ci wtryski pójda i się silnik zatrze to będą ci mówić ze to twoja wina bo lałeś złej jakości paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Walka z wiatrakami naprawdę nie warto.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 06:54   #9
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Hehe.

Powiem tak - jakbym miał wybulić 1500 zeta żeby dostać papier to bym na pewno olał. Akurat miałem szczęście bo kupowałem swojego turbasa od ASO i większość rzeczy zrobili w ramach kontroli sprzedażowej - dopłaciłem może 300 za tą gwarancję, zobaczę jeszcze czy będę przedłużał.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2015, 14:14   #10
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Gwarancja12 - gdzie jest haczyk?

Ja dostalem "gratis" kupując Foke przez Pewne Używane. Własnie po 3 miesiącach i 5 tyś. km padło łożysko wyprzęgnika czy jakoś tak, zobaczymy co sie uda zrobić. Na szczęście mam takich co to ogarną tanio i sprawnie.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.