Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2017, 20:49   #71
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Info z Austrii - przekroczenie prędkości

Cytat:
Napisał pääkäyttäjä Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Austrii dostajemy wezwanie mandatowe a nie mandat. Dlatego też austriacka policja nie wyda nikomu zdjęcia. Jak chcesz fotę - to do sądu albo zapłać.
Kolego, napisałeś kilka postów wyżej, że dostałeś wezwanie do stawienia się w polskim sądzie, a tam stosują polskie prawo, nie austriackie. Dlatego też napisałem, że według naszego prawa możesz domagać się fotki, bo bez niej materiał dowodowy jest niepełny. Powinieneś zatem twierdzić, że jechałeś na zmianę z kumplem i być może to on jest sprawcą wykroczenia. To zaś spowoduje, że nasz sąd zwróci dokumentację procesową do uzupełnienia Austriakom. Podejrzewam zresztą, że po takim numerze Austriakom odechce się "papierologii" i umorzą postępowanie, bo koszty tej prawnej przepychanki będą wyższe niż sam mandat.

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 14:26   #72
pääkäyttäjä
ford::beginner
 
Avatar pääkäyttäjä
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-05-2015
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo IV
Silnik: 1.8 TDCi 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Info z Austrii - przekroczenie prędkości

OK, ja dzisiaj miałem posiedzenie, na którym jest ustalane orzeczenie o winie i wymiarze kary. Na piśmie z mojego sądu było napisane dokładnie to oraz, że obecność nie jest obowiązkowa.

Posiedzenie wyznaczone było na 8.20. Zostałem wezwany i przedstawiono mi, po co tu jestem i w jakim celu. Pytania "kontrolne" dotyczyły tego, czy byłem tego dnia w Austrii oraz czy próbowałem kontaktować się z austriacką policją. Nie zalecam kłamać ani udawać Greka - wszak można się nie zgodzić i odmówić przyjęcia mandatu, ale... Następnie zostałem zapytany o powód niezapłacenia mandatu. Odparłem, że po pierwsze to próbowałem zapłacić ale chyba zrobiłem to po wyznaczonym przez Austriaków czasie a poza tym, to chciałbym zobaczyć zdjęcie z fotoradaru aby mieć pewność, że ja to ja a nie ktoś na pasie obok. Sędzina pokiwała głową po czym zaprosiła mnie do siebie, pokazując zdjęcie auta. W przesłanym materiale było wyraźnie widać tablice oraz względnie model pojazdu (zdjęcia są czarno-białe a niebieski samochód na takich zdjęciach wychodzi jak jedna plama i np. logo Fiata zlało się z resztą auta) i - jeżeli dobrze zauważyłem, nazwę i typ fotoradaru. Zdjęcie wykonane było od tyłu.

Samo posiedzenie ma charakter typowego wysłuchania. Zostałem zapytany, po co mi zdjęcie skoro w przesłanych dokumentach jest powołanie się na austriackie przepisy, które tego nie umożliwiają, ucinając wszelkie spekulacje. Po mojej odpowiedzi, że chciałem mieć pewność, że to akurat moje blachy a nie np. norweskie z powiatu Bergen, że chcę mieć pewność swojej winy (bo np. uważam, że tempomat ustawiony był na 80 a nie 90 km/h) usłyszałem, że to są przepisy austriackie i w zasadzie dobrze, że takie mają bo to skutecznie ucina wszelkiego rodzaju kombinowanie i próbę uniknięcia odpowiedzialności od mandatu i sąd żałuje, że tak nie ma w Polsce (...?). Polski sąd nie bada sprawy a jedynie orzeka o winie na podstawie przesłanych przez LDP dokumentów.

Co do "ale". Zostałem wcześniej pouczony, że mogę odmówić (bo zdjęcie jest od tyłu) przyjęcia mandatu pomimo tego, że tam byłem. Sąd wtedy może, ale nie musi, odmówić ukarania. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to polski sąd nie będzie się tym dalej zajmował ale jeżdżenie wtedy po Austrii lub przez ten kraj, może być po prostu ryzykowne i zamiast zakończyć sprawę na zapłaceniu należnej grzywny, kara może być drastycznie wyższa.

To tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie idźcie tą drogą, jak nie musicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapłacić od razu i mieć z głowy. Chyba, że się wam chce i widzicie, ze na zdjęciu jest wasze auto ale nie widać, kto prowadzi. Miejskie legendy, że nie można mierzyć kilku aut na różnych pasach - można. Umożliwiają to multi-radary. Można przyczepić się do jakości zdjęcia ale wierzcie mi - to, co najważniejsze, dobrze na nim widać.
__________________
Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Ostatnio edytowane przez pääkäyttäjä ; 10-10-2017 o 14:30
pääkäyttäjä jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 14:38   #73
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Info z Austrii - przekroczenie prędkości

Czyli sąd orzekł o winie jak rozumiem. Jaką karę wymierzył tudzież co będzie dalej ?

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 15:01   #74
pääkäyttäjä
ford::beginner
 
Avatar pääkäyttäjä
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-05-2015
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo IV
Silnik: 1.8 TDCi 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Info z Austrii - przekroczenie prędkości

Nic, mam do zapłacenia mandat (ostatnią kwotę z ichniejszego Mahnung). Nic mi nie wiadomo o kosztach dodatkowych. Po zapłaceniu mandatu, rozejdzie się to po przysłowiowych kościach. Polski sąd po prostu przeklepał austriackie wezwanie mandatowe.
__________________
Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.
pääkäyttäjä jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.