Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2017, 22:39   #11
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Buczenie nowego łożyska??

Cytat:
Napisał michal300889 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam pojęcia co to jest... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaczyna buczeć powyżej 50 przy skręcie w lewo przestaje.
Jesli przy skręcie w lewo przestaje buczeć to raczej obstawiam na łożysko tylko które ?? co do podpory półosi to sam sobie odpowiadasz na pytanie , wyjołem nie ma luzów nie buczy czy huczy ale czy jesteś je w stanie rozpędzić w ręce do 50km/h i z obciążeniem. Jeśli tak jesteś z mechanikiem w Lidze Superbohaterów.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 07:35   #12
michal300889
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Buczenie nowego łożyska??

Nie jestem w stanie, tylko trzeba się zastanowić, jakie obciążenia występują na łożysku podpory, na moje bardzo znikome. Dla mnie cały czas są to objawy uszkodzonego lewego, w tym przypadku nowego przedniego łożyska. Tylne na pewno to nie jest, ostatnio poprosiłem znajomego by mnie przewiózł, usiadłem z tyłu i zupełna cisza, miałem uszkodzone tylne łożysko, wiem jakie wydaje ono dźwięki jak jest uszkodzone i gdzie to się roznosi. Mechanik ten rozłożył ręce, co to łożysko mi wymieniał, mówi, że obstawia jeszcze prawe łożysko, tylko takie obstawianie zaraz skończy się tym, że pół samochodu wymienię i może wtedy przestanie. Chyba nie pozostaje mi wyboru, jak jechać do naprawdę porządnego warsztatu z konkretnym sprzętem by postawili skuteczna diagnozę, a nie strzelali na lewo i prawo, że może to, a może tamto.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
michal300889 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 06:05   #13
michal300889
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Buczenie nowego łożyska??

Witam wszystkich, temat został rozwiązany, jak się okazało tak naprawdę każde łożysko z przodu było uszkodzone, lewe które wymieniłem jako pierwsze było uszkodzone, lecz po wymianie dźwięk nieznacznie się zmniejszył, następnie wymieniłem łożysko na podporze półosi, miało luz, przy ruszaniu było słychać, takie metaliczne stuki - teraz tego już nie ma, na końcu zostało łożysko prawe. Okazuje się, że to ono najgłośniej buczało, choć dźwięk przenosił się bardziej na lewą stronę, a bardzo ważną wskazówką jeszcze jest to, że przestawało wyć przy skręcie w lewo, czyli przy jeszcze mocniejszym jego docisku, gdyż skręcając w lewo, siła odśrodkowa wywiera mocniejszy nacisk na prawe koła. nigdy z takim czymś się nie spotkałem, a może mój przypadek będzie dla kogoś wskazówka, by nie kierować się z góry założonymi schematami czyli skręcając w lewo przestaje wyć tzn, że lewe łożysko uszkodzone i na odwrót. Dodam jeszcze, że prawe łożysko nie miało żadnych luzów i przy kręceniu ręką nie było czuć nic co mogłoby wskazywać na uszkodzenie. Ale na szczęście to już za mną, cieszę się, że to nie skrzynia bądź układ różnicowy. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
michal300889 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 12:00   #14
mariusz85wlkp
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: Poznań
Model: C-Max
Silnik: 1.6 cdti 109 KM
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Buczenie nowego łożyska??

Witajcie pany. Uwazam ze podstawa w diagnozowaniu lozysk to dobry mechanik. Jesli lozysko slychac przy 30 lub 50 km/h to po podniesieniu auta na kanale lub podnosniku i zakrreceniu kalami musi byc slychac lozyska. Nie wyobrazam sobie by u mnie w zakladzie byly jakiez losowania ktore to moze lozysko halasowac, czy po skrecie w lewo czy w pprawo. No a co najlepsze to obwiniac biednego mechanika ze lozyska wbijal, moE jeszCze kamieniem.
mariusz85wlkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.