Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2018, 14:38   #1
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Montaż owiewek szyb bocznych

Chcę taki gadżet sobie założyć. W innych autach dobrze mi służyły takie owiewki...
Są dwie wersje dostępne. Tylko górna krawędź oraz pionowa przednia z górą czyli takie L. Wybrałem tę większą. I to był chyba błąd...

Czy ktoś z Was montował sobie takie owiewki? Z powodzeniem?

Otóż instrukcja producenta jest uniwersalna i w sumie niepotrzebna. Ogranicza się do: weź i wciśnij w uszczelkę - gotowe. Może się to sprawdzać przy skośnych szybach. W Transicie - wiadomo - jest długa pionowa krawędź, w której przesuwa się szyba w uszczelce. Włożenie tam owiewki oczywiście powoduje utrudnienia w przesuwaniu szyby bo jest jej za ciasno, że o szuraniu po plastiku zamiast po "aksamicie" uszczelki nie wspomnę...
Jedyne co mi przychodzi do głowy w tej sytuacji to pocięcie uszczelki tak aby owiewka była wsunięta pomiędzy ramkę metalową a uszczelkę.
Zanim jednak zniszczę bezpowrotnie uszczelkę może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami w tym temacie. Może ktoś jeszcze używał/używa takiego auta nie tylko na budowie i robił sobie taki komfort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 13:40   #2
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Montaż owiewek szyb bocznych

Widzę, że czytacie ale nikt nigdy owiewek nie montował do auta na budowę...

Sam sobie tymczasowo poradziłem. Albo już na stałe. Bo pewnie nie będę już drążył i zmieniał skoro działa.
Poprosiłem HEKO (to chyba nic dziwnego, że to ich owiewki - nie mają chyba konkurencji na naszym runku) o więcej takich blaszek montażowych. Bez problemu spełnili moje życzenie i niniejszym chwalę ich za to.
Powciskałem tych blaszek obficie w uszczelkę no i szyba już się nie blokuje. Jest zadowalająco.
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 12:26   #3
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Montaż owiewek szyb bocznych

Witam
Gdzie takowe owiewki można nabyć?
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.