Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2014, 10:40   #81
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał krzysiek16-18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam transita na bliźniaku dmc 2900 i mam takie pytanie jeżeli ITD przeważy mnie i wyjdzie że załadowane auto waży 3300-3400 kg to jakie będą konsekwencje, nie wydaje mi się żeby potraktowali mnie ulgowo dla tego że nie przekroczyłem 3500 kg . Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi .
Witam.
Jeżeli transport prowadzony jest pojazdem do 3,5 tony na chwilę obecną mandat to 500zł i przeładowanie busa (nie puszczą jak nie wyładujesz nadmiaru na inne auto). Sprawa się znacznie komplikuje, jeżeli ten sam bus jeździ w firmie która świadczy usługi transportowe pojazdami o DMC ponad 3,5 tony a więc podlega licencji. Wówczas, może zostać nałożony na firmę mandat znacznie wyższy (jak mnie pamięć nie myli to maksymalnie 15 tys.). Informacje te uzyskałem swego czasu od ITD - na ich stronie GITD podaje nr telefonów do kontaktu z inspektorami i można śmiało do nich zadzwonić i się dowiedzieć. Na chwilę obecną trwają prace legislacyjne i sytuacja może się zmienić - zmianie ma ulec wysokość mandatu za przeładowanego busa z DMC do 3,5 tony ale także może zwolnione zostaną z opłaty viatol samochody z DMC do 3,5 tony z ciągniętą przyczepką gdy masa zestawu przekroczy 3,5 tony.
Pozdrawiam

apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 19:16   #82
krzysiek16-18
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: łęczna
Model: transit
Silnik: 2.5 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??
krzysiek16-18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 19:40   #83
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał krzysiek16-18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??
Znalazłem taki link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego wynika, że wszyscy liczą tolerancje w odniesieniu do DMC... Więc w Polsce chyba też.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-02-2014 o 19:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 22:55   #84
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał krzysiek16-18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??
Witam
Te 10 % w dyskusjach pojawia się, gdyż większość przywołuje przepisy dotyczące licencjonowanego transportu rzeczy pojazdami o DMC ponad 3,5 tony. Tam pojawiają się widełki jak dobrze pamiętam do 10 %, pomiędzy 10 a 20 % i powyżej (ale mogę się mylić). W przypadku pojazdu o DMC do 3,5 tony tolerancja wynosi tylko tyle ile wynika z błędu pomiarowego wagi. Waży się cały pojazd z ładunkiem więc odnoszą się do DMC.
Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 23:31   #85
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku pojazdu o DMC do 3,5 tony tolerancja wynosi tylko tyle ile wynika z błędu pomiarowego wagi. Waży się cały pojazd z ładunkiem więc odnoszą się do DMC.
; co nie oznacza 10% ale czasem tylko 5... Inspektor nie jest zobligowany żadnym przepisem !!! Czyta wagę i tylko uwzględnia jej tolerancję.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 09:52   #86
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
; co nie oznacza 10% ale czasem tylko 5... Inspektor nie jest zobligowany żadnym przepisem !!! Czyta wagę i tylko uwzględnia jej tolerancję.
Witam
Dokładnie tak jak mówisz. 10 % dotyczy tylko i wyłącznie wysokości mandatu przy transporcie rzeczy pojazdami powyżej 3.5 tony - niektórzy niestety nie potrafią odróżnić dwóch rzeczy tj. transportu tzw. licencjonowanego od transportu nie wymagającego licencji tj. do 3.5 tony i wprowadzają w błąd.
Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 23:47   #87
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niektórzy niestety nie potrafią odróżnić dwóch rzeczy tj. transportu tzw. licencjonowanego od transportu nie wymagającego licencji
To się prawnie nazywa (dla nieobeznanych) transport gospodarczy - czyli przewóz (NIEZAROBKOWY) rzeczy na potrzeby własne przewoźnika lub osoby fizycznej.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 00:16   #88
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

tylko uwaga! przewóz na potrzeby własne i przewóz "prywatny" na użytek osoby fizycznej to też 2 różne rzeczy. Do przewozu na potrzeby własne potrzebne jest zezwolenie!
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 00:22   #89
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do przewozu na potrzeby własne potrzebne jest zezwolenie!
Tylko w przedziale 3,5 do 7,0 tony. (poniżej 3,5 nie dotyczy; powyżej 7,0 nie przewiduje się [czyli nie wolno]) Ale nie wchodźmy zbyt szczegółowo w sprawę bo zamulimy innym komórki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak Kto będzie potrzebował szczegóły lub subiektywną interpretację, to Nas znajdzie ...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 05-03-2014 o 23:25 Powód: :) dopisek
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 18:24   #90
Munos
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Bournemouth
Model: 350
Silnik: 2.4
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

podlacze sie pod temat
Jade transitem z campingiem(zestaw powyzej 3,5t) z UK do Warszawy autostrada A2.
Czy musze miec wiatola?
Czy wystarczy tylko oplata za przejazd autostrada?
Przejazd jednorazowy w jedna strone
Munos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.