Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2015, 22:54   #1
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie rozmiar kół a pokazywana prędkość

Czy jest taka możliwość aby po podpięciu do komputera serwisowego zmienić gdzieś posiadany rozmiar opon tak aby wskazania prędkościomierza były prawdziwe?
Pytam ponieważ Transit którego właśnie kupiłem stoi na 215/75R16C i przy licznikowych 110km/h - dwa różne GPS pokazują 118km/h.
Więc wnioskuję że jeśli się zapomnę to łatwiej dostać mandat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przy okazji: przy tej prędkości silnik na 6. biegu kręci się równe 2000 obr/min. - fajnie.


Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 11-12-2015 o 23:03
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 05:12   #2
fordfocus2
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 206
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

wydaje mi się że w centralnej konfiguracji pojazdu powinna być opcja zmiany rozmiaru opon
fordfocus2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 07:53   #3
Argo
ford::average
 
Avatar Argo
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-01-2014
Skąd: Pomiechowek
Model: camper
Silnik: 2.4, 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 97
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Homologacja pojazdu wymaga zawyżania wyniku pomiaru o 4-8%. Czyli wszystko w normie. W niektórych europejskich krajach za za dwa km ponad limit Już karzą.
Argo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 08:43   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Cytat:
Napisał Argo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homologacja pojazdu wymaga zawyżania wyniku pomiaru o 4-8%. Czyli wszystko w normie.
Ale tu licznik zaniża wskazania, a nie zawyża...
Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest taka możliwość aby po podpięciu do komputera serwisowego zmienić gdzieś posiadany rozmiar opon tak aby wskazania prędkościomierza były prawdziwe?
Jest taka możliwość. Ale czy ten rozmiar opon które masz teraz założone - jest zgodny z fabrycznie dedykowanym?
Z wyliczenia wynika, że jeżeli miałbyś teraz opony rozmiaru 215/70R16C, to wskazanie byłyby prawie idealne.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-12-2015 o 08:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 09:01   #5
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Przeważnie jest odwrotnie. Na liczniku 118 to GPS pokaże 110. Jak dla mnie to masz wskazówki na zegarach przestawione. Pewnie ktoś grzebał.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 09:33   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Cytat:
Przeważnie jest odwrotnie. Na liczniku 118 to GPS pokaże 110. Jak dla mnie to masz wskazówki na zegarach przestawione. Pewnie ktoś grzebał.
Lub jest założony w skrzyni nieprawidłowy impulsator - np mogła być zmieniana skrzynia i nie przełożono starego. Ale też nie na pewno, bo może ten model czyta prędkość z czujnika ABS-u?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 17:49   #7
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Dziś znalazłem na słupku naklejkę z logo Forda z wartościami ciśnienia w kołach i tam są podane wartości tylko dla właśnie posiadanego rozmiaru 215/75/R16C, więc podejrzewam że mógł to być rozmiar fabryczny, choć wszystkie źródła podają jako podstawowy rozmiar 195/75R15C, a takie jak mam jako największe dopuszczalne opcjonalne. Przyznam że wygląda dość terenowo, prześwitu to ma chyba ze 30cm.

Korzystając z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wychodzi mi że właśnie pomiędzy ww. rozmiarami powinna być różnica wskazania 8,2% i z grubsza zgadza się to z prawdą - stąd moje dywagacje że raczej nie było nic grzebane przy mechanizmach tylko ktoś może zapomniał przestawić w kompie (o ile się da).

Ale wczoraj przejeżdżając koło ASO postanowiłem skorzystać z promocji i kupiłem wycieraczki przednie za 79zł i przy okazji dowiedziałem się że 180zł kosztuje kompleksowa diagnostyka auta z podpięciem do komputera więc, zważywszy że auto dopiero kupiłem i go nie znam, nie wiem czy się nie szarpnę i nie pojadę sprawdzić, więc wtedy może mi powiedzą czy da się gdzieś ten rozmiar kół ustawiać w komputerze.
Na razie cieszę się prawie jak dziecko: dziś odkryłem przycisk do podgrzewania siedzenia kierowcy i zrobiło się ciepło w cztery litery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
a przy okazji zaglądając pod siedzenie kierowcy odkryłem że akumulatorów jest dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 12-12-2015 o 18:06
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 18:57   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choć wszystkie źródła podają jako podstawowy rozmiar 195/75R15C
Nie... To jest podstawowy rozmiar dla modeli do 3000 DMC.
Skoro masz naklejkę na słupku - to tam jest prawidłowy rozmiar.

W zasadzie samochód powinien mieć brief oraz dodatkowy dokument ze specyfikacją i fabrycznymi legalizacjami. Ja taki dostałem, ma to okropną niemiecką nazwę EG-UBERREINSTIMMUNGSBESCHEINIGUNG (masakra) - tam już na 100% jest podany prawidłowy rozmiar opon.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 22:14   #9
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest podstawowy rozmiar dla modeli do 3000 DMC
Ale mój ma właśnie DMC w karcie pojazdu 2840kg.
330S ECO to widnieje w Etisie jak wklepie VIN pod pozycją "Seria"

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zasadzie samochód powinien mieć brief oraz dodatkowy dokument ze specyfikacją i fabrycznymi legalizacjami. Ja taki dostałem, ma to okropną niemiecką nazwę EG-UBERREINSTIMMUNGSBESCHEINIGUNG (masakra) - tam już na 100% jest podany prawidłowy rozmiar opon.
Tyle że to auto z Danii a ja go kupiłem już zarejestrowane w PL i oprócz dowodu rej., karty pojazdu i duńskiej książki serwisowej, nic nie dostałem.

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 12-12-2015 o 22:17
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 23:01   #10
lysy68
ford::average
 
Avatar lysy68
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Radziejowice
Model: FMDY 350 L EF
Silnik: 2,4 TDDI 90KM
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: rozmiar kół a pokazywana prędkość

ja mam transita z 2004 roku kontener na bliźniaku opony 175/75 r 16c i co zauważyłem:
-miałem szybszy most prędkościomierz zaniżał o co najmniej 10km nawigacja mi wtedy pokazywała tak jakby prędkość właśnie od 5 do 10 km niższą od 110 ,musiałem się pilnować suszarek (jechałem 110 to osobowy przede mną miał 120 i pytał na radiu ile mam mocy ze tak mu na dupie siedzę i nie może mi odskoczyć )
-mam teraz wolniejszy most bo niestety tamten żywot zakończył i jadę 100km/h nawigacja pokazuje 95 i ledwo tira wyprzedzam przy tej prędkości.

więc według mnie wiele czynników wpływa na przekłamywanie prędkościomierza a opony mam sugerowane według producenta do mojego modelu.
__________________
Lysy68 Hyundai Tucson '06 2.0 CRDI 4X4
Hundai Coupe RD2 '00 1.6
Hyundai Santa Fe '05 2.0 CRDI
lysy68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.