Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2018, 23:20   #1
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Czy takie zachowanie jest normalne ?

wciaz-jeszcze-poruszam sie Customem z 2015 ale jest kilka rzeczy, ktore nie wiem czy sa normalne w tym modelu
1 rozrusznik - zdarzylo sie juz kilka razy, ze po przekreceniu kluczyka rozrusznik zaczal krecic i po zwolnieniu kluczyka krecil jeszce przez chwile poki silnik nie zaskoczy.
dzis rano wcisnalem sprzeglo i po przekreceniu kluczyka komputer zazadal wcisniecia hamulca i sprzegla. gdy wcisnalem dodatkowo pedal hamulca rozrusznik zaczal krecic sam - BEZ ponownego przekrecenia kluczyka.
czy to jest normalne w tym modelu? bo mi jakos tak dziwnie.
2 spalanie - ile Wam pali tak srednio ten silnik?
nie schodzi mi mniej niz 9.5 i dodatkowo ja juz glupieje przy wskazaniach komputera -
-podczas przyspieszania - bez wariacji- pokazuje mi nawet do54ltr(!!!)
-jezdze na tej samej trasie codziennie i przy predkosci 100-120 pokazuje mi spalanie w granicach 12.5ltr, natomiast na tym samym odcinku gdy jade 140-150 pokazuje mi 4.8-5.5ltr.
WTF? czy ten silnik jest tak ustawiony ze trzeba az tak zap... zeby mniej palil czy moj ma jakiegos zonka w srodku?
byl na testerze i nic mi nie wykazalo. poza zarowkami.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-10-2018 o 07:55
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 22:12   #2
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Wydaje mi się, że twój soft dostał Świra - diametralnie sprzeczne objawy od rozrusznika. O ile opóźniona cofka "bendiksa" była by z powodu uszkodzenia zębatki, to w połączeniu z samoczynnym jego uruchomieniem w sekwencji "kasowanie błędu" (pedały) daje obraz "lotu nad kukułczym gniazdem".
Kociokwik jak dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 22:59   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Po 2000 roku sterowanie rozrusznikiem nie zależy jedynie od kierowcy, już w pierwszych modelach Mk6 rozrusznik jest samoczynnie rozłączany przez PCM w chwili odpalenia silnika - nawet jeśli kierowca nadal ma stacyjkę w pozycji start.
Tutaj (tzn. w Customie 2015) ingerencję automatyki posunięto dalej, dopuszczając sytuację, że o wyłączeniu rozrusznika decyduje wyłącznie PCM (czyli tak jak w systemie start-stop). Myślę, że ta opisywana sytuacja to jest jakaś awaria tego systemu, jego działanie "rozlało się" nieco... za szeroko. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to mówią - w tdci wszystko jest możliwe...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-10-2018 o 08:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 00:26   #4
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Czyli jednak Wojtku "przerost myśli nad treścią" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ach! gdzie te czasy, gdzie logiką prostą i młotkiem dojechaliśmy do mety ... "Ale to już było ... i nie wróci więcej"
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 21:40   #5
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

czyli raczej mnie nie pocieszyliscie. dzieki za tyle.
tu u mnie w niby autoryzowanym serwisie zadnych bledow nie sczytali.
nastepna opcja to jechac do Nicosii do zywego salonu FORDA - moze tam im sie cos uda?
a co do tych wskazan ze spalaniem - jakies sugestie czy tak ma byc?
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 09:26   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Wskazania elektronicznego wskaźnika zużycia paliwa najczęściej nijak się mają do rzeczywistego zużycia wyliczonego z ilości zatankowanego paliwa i przebiegu. System jest pomocny dla kierowcy (jeżeli nie jest uszkodzony) przy ekonomicznym stylu jazdy, jeśli pokazuje chwilowe zużycie.
Trudno powiedzieć co mu dolega - jeżeli jesteś perfekcjonistą i wszystko w aucie musi działać, to spróbuj walczyć z tym. Być może trzeba po prostu zapoznać się z trybami ustawień pomiaru zużycia - bieżące/średnie, a może w tym nowym modelu jeszcze jakieś nowsze bajery są w ustawieniach? W przypadku tdci wszystko jest możliwe. Trzeba zanurzyć się w instrukcję i przestudiować ustawienia...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-10-2018 o 09:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 12:01   #7
Adrianno_e90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2017
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Trochę za wysokie spalanie masz zwłaszcza przy 100-120km/h. Mój Tourneo Custom przy tych prędkościach koło 8 spali. Spróbuj porównać spalanie na włączonej i wyłączonej klimie. Jak miałem uszkodzony kompresor to też na włączonej klimatyzacji sporo palił. Na wyłączonej było sporo niższe.

Co do chwilowego spalania to tym się nie przejmuj. Takie wartości są normalne podczas przyspieszania. Ale jak sama nazwa wskazuje to spalanie chwilowe. Może jakbyś przyspieszał ciągle przez 100km to by tyle spalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tutaj masz filmik mój na yt ze spalaniem chwilowym przy 130km/h. Widać, też średnie spalanie to jest z trasy Szczecin-Berlin-powrót na Szczecin przy prędkościach 130-140km/h. Tak na prawdę na spalanie duży wpływ ma również wiatr. Jak wieje w czoło to spalanie będzie wyższe, jak jedziesz z wiatrem lub bez wiatru będzie sporo niższe.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Adrianno_e90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 22:27   #8
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

dzieki za odp. czekam na potwierdzenie wizyty w oryginalnym serwisie Forda.
mam nast pytanie -
od wczoraj przy odpalaniu po dluzszym postoju komputerek wyswietla mi info
START SILNIKA W TOKU.
Jezdze nim juz pare miesiecy a taki komunikat mam od wczoraj.
O co tu biega? on zyje swoim zyciem?
Zawsze bylem przeciwny komputeryzacji autek a ten egzemplarz zaczyna mnie juz draznic.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 17:28   #9
januszmarcin
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 06-10-2018
Skąd: Białystok
Model: Ford transit turneo custom
Silnik: 2.2 dizel
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

U mnie tak wyświetla jak szybko przekręce kluczyk nie zaczekam na świece żarowe
januszmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 18:11   #10
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Cytat:
Napisał januszmarcin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tak wyświetla jak szybko przekręce kluczyk nie zaczekam na świece żarowe
Hehe świece to raczej nie mają nic wspólnego u mnie. Temperatura nie była nigdy poniżej 10-12 st gdy odpalalem.
Ale dzięki za sugestie.

BTW chyba znalazłem powód wysokich wskazań zużycia paliwa. Przedwczoraj wieczorem nagle coś walnelo i stracił moc, nie reagował na gaz-normalnie tragedia. Zaglądam pod spód a tam wydmuchnelo mi rurę od turbo ta przed intercoolerem .
Żeby dojechać do domu wykonałem bypass z pominięciem coolera i pojechałem dalej. Nie miałem szansy zrobić na dzisiaj bo leje jak diabli i znów jechałem bez. Zauważyłem za to że dzisiaj na krótkim odcinku highwaya przy 120 pokazywał mi spożycie w granicach 8,5-10,8. Ale już nie ponad 12.
Jutro wyjme intercooler bo pewnie jest przytkany.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.