Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2019, 13:34   #1
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Kuga 2019 z USA

Cześć
Przyjaciele chcą kupić kugę z USA
Możecie sprawdzić historię tego auto?
VIN: 1FMCU9GD1KUA91284


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 13:51   #2
Teleosxy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: TdCI
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

W sieci znajdziemy wiele materiałów.
Znajdziemy np. tutaj (ze zdjęciami uszkodzeń):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Za parę dolarów można kupić raport tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teleosxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 07:37   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"stan pojazdu: zblizony do fabrycznie nowego, sprowadzony z drobnymi uszkodzeniami w przedniej części nadwozia, elementy konstrukcyjne nie naprawiane (podłużnice, progi, słupki etc)"

ktoś chyba raczy żartować...
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 22:08   #4
bigi_bigi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2018
Model: Wildtrak
Silnik: 3,2
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Zlom.
Calkowita strata bez prawa rejestracji. Auto dla samobojcow.

Dla przykladu ten vin wywala:

VINCheck® Total Loss Record

VIN: 1FMCU9GD1KUA91284 has been identified as a vehicle listed in the VINCheck® Salvage Records.

Date of loss
2019-08-23
Cause of loss
Collision

Date of loss
2019-05-29
Cause of loss
Collision

You are advised to consult with a certified automotive technician before further considering this vehicle, to include verifying the airbag remains intact.

VINCheck® is updated regularly as additional information is reported.
bigi_bigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2019, 11:17   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

I co sie dziwicie, większość samochodów "prawie nowych" sprowadzana za wielkiej wody jest w takim stanie lub gorszym, po katastrofie lotniczej lub tsunami.
Na zdrowy rozsądek, używane perełki z pierwszej ręki szybko znajdują chętnego na miejscu, nawet po przecierce.
Wraki wraki o których wspomniałem, trafiają do mnie zamożnych, np. Polaków.
Przeliczcie sobie ile jest wart taki samochód skoro sie jeszcze opłaca go transportować promem do kraju, naprawa, podatki, przeróbka na eu. i na koniec utrata wartości takiego pojazdu przy odsprzedaży.
Tak wiem że użytkownicy tych pojazdów w pl zaraz mi powiedzą że kupili prawie perełki i jeżdżą bezpiecznymi pełnowartościowymi samochodami.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2019, 11:34   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał bigi_bigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zlom.
Calkowita strata bez prawa rejestracji. Auto dla samobojcow.
...
A kto Koledze takich głupot naopowiadał????
Zanim się zacznie pisać, to warto się najpier zorientować "o co chodzi".
Auto ma standardowy dokument "VA - Salvage" uprawniający do naprawy i rejestracji po weryfyfikacji stanu po naprawie.

Uszkodzenia tego auta faktycznie są spokojnie akceptowalne. Praktycznie zero blacharstwa i spawania. Samo skręcanie.

Przód robi się w ten sposób, że WYMIENIA się pas przedni, wzmocnienie przednie, chłodnice, intercooler i reflektory, błotniki wg potrzeb oraz zderzak przedni i AUTO WYCHODZI W STANIE ZBLIŻONYM DO FABRYCZNEGO.
Jak patrzę na te zdjęcia to widzę, że podłużnice na 90% nie były ruszone a słupki to widać, że nie były.

Sam dopiero co robiłem podobnie uszkodzonego dla córki i mogę wkleić skan raportu z ustawiania zbieżności na bardzo porządnej maszynie laserowej.
Wszystkie parametry na zielonych polach - lepiej niż bardzo często z fabryki.

Zadziwiające jest, że o sprawie wypowiadają się Koledzy nie mający o sprawie zielonego pojęcia - jak Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Warto zapytać np. blacharzy z Autoryzowanego Zakładu Naprawy Nadwozi dowolnego ASO Forda - powiedzą, że naprawa takiego uszkodzenia to standard i auto po naprawie jest "praktycznie w stanie fabrycznym".

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..."stan pojazdu: zblizony do fabrycznie nowego, sprowadzony z drobnymi uszkodzeniami w przedniej części nadwozia, elementy konstrukcyjne nie naprawiane (podłużnice, progi, słupki etc)"

ktoś chyba raczy żartować...
Sprzedawca napisał to co o tym aucie można napisać, a Kolega po prostu słabo ogarnia takie przypadki.
Dla takich jak kolega są "nówki od dziadka, co to w D do kościoła tylko jeździł". Polecam.
Z autami z USA jest przynajmniej ta zaleta, iż widać na zdjęciach co faktycznie z autem było i można - kogoś kto się na tym zna a nie udaje "fachowca" - zapytać jak to wygląda i jak się ma do deklaracji sprzedającego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - auto moim zdaniem warte rozważenie.
Wziąć je do porządnego warsztatu z podnośnikiem, zdjąć dolne osłony i obejrzeć jak jest zrobione, wstawić na dobrą maszynę do geometrii i zobaczyć jak ustawione jest zawieszenie i w oparciu o stan podejmować decyzję.
Jedno jest pewne - auta wyprodukowanego w styczniu 2019 z takim przebiegiem i z takim wyposażeniem za podobne pieniądze "od Niemca" na 150% się nie dostanie i marzyć o tym nie ma co.
To jeśli jest zrobione OK, to będzie służyć długie lata bez innych problemów niż te standardowe z fabryki...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-12-2019 o 20:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 19:58   #7
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Naprawić można wszystko , nawet wydobyć przystanek z auta. Pytanie czy jest to zrobione zgodnie ze sztuką czy " na sztukę ". Jakoś nie do końca jestem w stanie uwierzyć, że wszystkie auta z USA czy jakiegokolwiek innego kraju są naprawiane zgodnie ze sztuką.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 20:38   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Jakoś nie do końca jestem w stanie uwierzyć, że wszystkie auta...
Toteż nikt Ci nie karze wierzyć.
Ja tam zawsze doradzam sprawdzić.

Drażni mnie tylko, że większość "doradców" w tutejszym dziale - z góry wie, że to "totalny złom i auto dla samobójców".

Ja osobiście współpracuję z różnymi ASO i praktycznie wszystkie mają AZNN (autoryzowane zakłady naprawy nadwozi).
Po co takie zakłady w ASO jak auta o uszkodzeniach jak to w tym wątku są "złomem"???? Z czego one miały by żyć???? Z dopompowania powietrza w oponach???
Do tego by nie tworzyć wrażenia, że taki przód potrafi prawidłowo zrobić tylko AZNN ASO - zrobienie "przodu" to banał. Wymaga jedynie kupienia wszystkiego, co potrzebne i poprzykręcania tego na właściwe miejsca. Fabryczne.
Zrobienie "przodu" jest stosunkowo najdroższe z uwagi na ceny elementów ale za to najprostsze - nie trzeba jakichś super kompetencji. Kilku naszych wspólnych kolegów z forum ogarnia to bez problemu w swoich garażach.

Nigdy nie ukrywałem, że drażni mnie wypowiadanie się przez różnych "Januszów wiedzy" zupełnie bez jakiegokolwiek backgroundu w temacie.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-12-2019 o 20:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 22:09   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drażni mnie tylko, że większość "doradców" w tutejszym dziale - z góry wie, że to "totalny złom i auto dla samobójców".
Zgadza sie Tadeuszu, tylko lwia część tych pojazdów ściągana z stamtąd przez handlarzy jest naprawiana "dla zysku" Potem czytamy tu na forum nowego nabywcy , który prosi o pomoc.
Ty ściągając dla siebie czy córki samochód nie kupowałeś najtańszego, tylko prześwietliłeś każdą dziurę, masz duże, wszechstronne możliwości i nie wspomnę o Twojej wiedzy
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2019, 22:35   #10
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kuga 2019 z USA

To pozostaje tylko zapytać zakładającego ten temat , czy ta konkretna Kuga jest w/g niego warta uwagi. Podejrzewam że nie spojrzał nawet w googla i zdjęć nie widział. Debatowanie nad możliwościami dzisiejszych blacharzy nic tu nie zmieni. Narzędzia lepsze, materiały nowocześniejsze, a w pełni legalnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. części pod dostatkiem.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.