Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2020, 10:52   #1
zawigrze
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-06-2019
Skąd: Lublin
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Radio Przygasał wyświetlacz i na moment przestawało grać.

Cześć
Mam od jakiegoś czasu problem z samochodem, który nie wyglądał na coś poważnego. Czasem niedługo po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku km zaczynało przerywać radio. Przygasał wyświetlacz i na moment przestawało grać. Dosłownie na sekundę. Trwało to kilka chwil, po czym wszystko się uspokajało. Dziś miałem też takie wrażenie, że w chwili kiedy radio na moment cichnie, delikatnie przerywa silnik. Wszystko ustąpiło jak pojawiła się możliwość przyspieszenia. Może trochę przesadzam, ale wcześniej zdarzało się jakby silnik na moment przerwał, ale tylko raz i bez innych dodatkowych atrakcji. Kilka tygodni temu miałem sytuację, że po wyrzuceniu na luz obroty spadły i silnik przestał reagować na wciskanie gazu. Po kilku próbach wciskania lekko obroty się podniosły, popracował tak jeszcze ze 2 - 3 minuty i przy którymś wciśnięciu gazu wszystko mu przeszło. Dzisiaj podpiąłem jeszcze OBD i wyskoczył błąd, którego wcześniej nie było - U0140 - utrata komunikacji z modułem sterowania nadwozia.
Spotkał się może ktoś z podobnym problemem? Może to uszkodzony pedał gazu?

zawigrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 19:10   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Radio Przygasał wyświetlacz i na moment przestawało grać.

Sprawdź wtyki przy BCM, u mnie tak czasami (w Focusie MK3) wyskoczy po wymianie filtra kabinowego. Odpinam wtyki na nowo zapinam i spokój do momentu jak coś nie grzebie przy filtrze, albo żona nogami się wyciąga pod deskę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ostatnio torebkę wpychała przed nogi i trzeba było wtyki wypiąć i zapiąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 07:01   #3
zawigrze
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-06-2019
Skąd: Lublin
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Przygasał wyświetlacz i na moment przestawało grać.

Te wtyki są gdzieś przy skrzynce bezpieczników?
zawigrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 13:18   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Radio Przygasał wyświetlacz i na moment przestawało grać.

Skrzynka bezpieczników w kabinie, wtyki sprawdź i jeżeli coś tylko wygląda źle, trzeba przemyć IPA.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.