Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2021, 19:10   #1
LeserGD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2015
Model: Focus MK3 FL
Silnik: Karton mleka ;-)
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Cześć,
w moim focusie mam tunel środkowy bez podłokietnika z portem USB i wejściem line-in
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W samochodzie jest SYNC chyba w wersji 1.1
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam okazję kupić tunel środkowy z podłokietnikiem w którym jest gniazdo zapalniczki, port USB, czytnik SD i line in, dodatkowo jest moduł do systemu bezkluczykowego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy na tej podstawie jesteście mi w stanie podpowiedzieć czy:
  1. Czy wymiana tunelu w którym jest już wiązka powinna być "plug and play"?
  2. Czy USB, gniazdo zapalniczki i czytnik kart SD będzie działać i czy do ewentualnej aktywacji trzeba będzie zrobić jakieś zmiany Forscanem?
  3. Czy obecność w wiązce gniazda modułu systemu bezkluczykowego (nawet po odłączeniu) może powodować jakieś błędy?

Z góry dzięki za pomoc.


Ostatnio edytowane przez LeserGD ; 24-03-2021 o 20:13
LeserGD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 19:38   #2
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

1. Tak
1. usb i sd to hub, więc nie, zapalniczka tak
1. Tak
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 20:41   #3
LeserGD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2015
Model: Focus MK3 FL
Silnik: Karton mleka ;-)
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Poprawiłem numerację listy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad. 2 W tym momencie w samochodzie mam dwa gniazda USB (pod panelem klimy i widoczne na zdjęciu, na końcu tunelu środkowego), więc radio albo ma dwa wejścia USB albo w jakiś sposób obsługuje HUB. Czy jest inny moduł który można podpiąć do tej wiązki tunelu z podłokietnikiem, który będzie działał z SYNC 1.1? Numer części mile widziany.

Ad. 3 Jeżeli sama obecność fragmentu wiązki modułu bezkluczykowego powodować będzie błędy, myślę że wypięcie pinów z głównego złącza wiązki chyba powinno załatwić ten problem. Dobrze kombinuję czy jestem w błędzie?

Brnąc dalej tropem wywalania błędów z powodu samej obecności wiązki, podobnie pewnie będzie z częścią odpowiedzialną za czytnik kart SD, czyli najprościej będzie przełożyć wiżakę ze starego tunelu albo polecieć po bandzie, czyli kupić SYNC 3 i gotową wiązkę do konwersji z SYNC 1 naSYNC 3 (chyba widziałem gotowce, nazywało się to chyba SAMontuj).
LeserGD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 22:24   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,456
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Nie będzie żadnych błędów. Jeśli chcesz to chętnie zamienię się na wiązkę tunelu pod sync1 i aux.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 04:47   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Kupiłem identyczny tunel z podłokietnikiem i nie ma żadnych błędów.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 05:01   #6
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Ad 2. Przełóż starą wiązkę lub udłub z dwóch taką jaka potrzeba. Wywal huba i w zamian kup zaślepkę z usb i aux.
Ad 3. Nic się nie stanie, niewiadomo czy w ogóle w kokpicie masz drugą stronę wiązek.

Sync3 to najlepsz opcja na chwilę obecną, hub jest z sync2 więc i tak do wywalenia.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2021, 01:25   #7
LeserGD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2015
Model: Focus MK3 FL
Silnik: Karton mleka ;-)
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Tunel środkowy z podłokietnikiem został dzisiaj zamontowany.
Z dwóch wiązek zbudowałem jedna, którą daje mi wystarczające funkcjonalności. Z wiązki którą była w kupionym tunelu wyciągnąłem przewody zapalniczek i przewód z pinu 12 wtyczki idącej do przycisku stop/start i przełożyłem zamiast przewodów w fabrycznej wiązce.
Oba gniazda zapalniczki działają, oba USB i AUX działają, chociaż przewody USB i AUX idące do podłokietnika są zbyt krótkie, żeby je zamontować, dlatego zaizolowane taśmą zostały pod tunelem (z USB korzystam tylko do ładowania telefonu, z AUX nie korzystam w ogóle, do ładowania mogę podłączyć ładowarkę do gniazda zapalniczki).

W kolejnym etapie pewnie wskoczy SYNC 3, ale najpierw w planie wygłuszenie samochodu. Za wygłuszenie drzwi zabieram się jutro.... to znaczy dzisiaj, maty butylowe AB25 i pianka kauczukowa K6S już od kilku dni czekają na montaż.
LeserGD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 18:37   #8
karmazyn33
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-05-2020
Skąd: Starachowice
Model: Fokus mk3-kombi
Silnik: 1.6 Pb, 125KM
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - kompatybilność wiązki

Odkopie troche temat, mianowicie kupiłem do mojego trenda tunel z podłokietnikiem w którym była zapalniczka, dziura na czytnik .Dokupiłem od kol z forum HUB z czytnikiem kart sd wejscie Line i USB, oraz wiązkę do tego. Podłączyłem dzięki tej wiązce zapalniczke w podłokietniku, i przy lewarku biegów, podłączyłem do USB od strony podłokietnika dwie wtyczki mini usb /szara i czarna. Pod radiem znalazłem też dwie wtyczki mini usb szara i czarna , tyle tylko że czarna pasuje a szara ma inna końcówkę na wiązce z tunelu i inna która wychodzi z pod radia . W tej chwili jak podłącze pendriwe do gniazda w podłokietniku , info na radiu jest że nie wykryto żadnego urządzenia , czy jak dokupiłbym jakiś kabel mini usb żeby połączyć te dwie kostki to zadziała usb z podłokietnika czy trzeba jakoś aktywować to.
A czy ten czytnik sd jest tylko do map czy muzyke też obsługuje bo na razie tez niema żadnej reakcji na karte.
Prosze o jakieś szybkie info czy da radę ożywić to usb w podłokietniku bo teraz mam wszystko na wierzchu i nie wiem czy składać do kupy tunel czy poszukac tego kabla i dopiero składać.
pozdro .

Ostatnio edytowane przez karmazyn33 ; 16-08-2021 o 15:59
karmazyn33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tunel



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.