Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2017, 22:38   #201
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto mam od dwóch tygodni wiec nie wszystko jeszcze opanowałem bo
porostu na to nie mam czasu. Pierwszych 300km pokazywało mi 7,1 na 100
jak wyjechałem z salonu ale chyba z tego względu że jazda po mieście i tylko
krótkie odcinki na zimnym silniku, a tak jak wcześniej pisałem 6,5 -6,8 na zbiorniku
robię około 850km. W sumie pewny nie jestem co było przyczyną że tyle palił?
możliwe że silnik musiał się dotrzeć trochę?
zrobiłem nim prawie 6tyś i na obecną chwilę jestem zadowolony ze spalania.

rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 22:42   #202
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

A jednak jest!

Tak podejrzewałem - śr. spalnie masz 6.5, ale średnią prędkość masz 71km/h czyli dwa razy mniej niż sugerowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla takiej średniej to jak najbardziej realne

Jak kiedyś będziesz rzeczywiście ganiał z taką prędkością po autostradach to sam się przekonasz, że connect przy 140 już 9-10 litrów żłopie.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 22:53   #203
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

9- 12 to pokazuje komputer w momencie kiedy przyspieszasz ale jeżeli w miarę trzymasz stałą prędkość to on tyle nie pali.
Średniej prędkości nie biorę pod uwagę bo codziennie stoję w korkach godzinę do półtora, więc jeżeli jedziesz około półtora godziny 130 -140
a następne 40 minut się toczysz 20 -30 to tak średnia wychodzi

Bump: może twój więcej palić z tego względu
1. posiadasz automat a je mam manułal
2. grand connect jest ciupkę większy niż moje L2
3. wersja 7 osobowa na pewno jest też cięższa od dostawczej 3 osobowej
rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 16:51   #204
miksell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2010
Model: Grand Tourneo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

W ramach uściślenia spalania:

Dzisiaj 25.11.2017 trasa Częstochowa - Toruń na tempomacie ustawione 130km/h, średnia prędkość 105km/h spalanie: 6,8l (z komputera)

Zatankowałem zwykłego Diesla na Lotosie.
miksell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 10:59   #205
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Kiedyś bawiłem się w sprawdzanie spalania na tym samym odcinku, ~ 200km A1 Łódź - Toruń.

prędkość średnia bez nawiasu - prędkośc wylicozna w/g GPS, prędkość w nawiasie jest z licznika - licznik trochę nas oszukuje :-/

115 (120) km/h: 6,2 l/100km
120 (125) km/h: 7,1 l/100km
130 (138 ) km/h: 8,4 l/100km

Wskazania spalnia komputera mam skalibrowane do rzeczywistch (w/g instrukcji znalezionych kiedyś na tym forum - bez kalibracji zaniżał spalanie o jakieś 0,6 litra - po kalibracji różnica międyz dystrybutorem a komputerem mam +/- 0,1 litra)

Ostatnio edytowane przez Lza ; 26-11-2017 o 11:02
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 13:16   #206
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

My mamy dwa Connecty, Jeden VAN 2014, drugi Tourneo Connect 2015 obydwa 1.6 115KM z manuałem.

SPALANIE
U nas nikt nie patrzy na spalanie, bo Nam się wiecznie śpieszy, ale palą dużo, więc dokładnej liczby nie podam.


SKRZYNIA BIEGÓW:
Z racji tego, że mamy ręczne skrzynie, nie ma z tym żadnych problemów.

NAWIGACJA:
Ja np. do nawigacji nie mam zastrzeżeń. Działa sprawnie, wybiera dobre trasy, jedyny minus to taki, że mapa 2015 jest bardzo uboga, dlatego wyjeżdżając za granicę korzystam z automapy.. Cena za mapę fordowską jest kosmiczna i nie warta swojej ceny.

USTERKI:
Connect Tourneo Grand 7 osobowy.
57.000 – silnik zakończył swój żywot. 14.000 km później drugi silnik zalał się olejem i znowu pojechał lawetą do serwisu. Ciągły problem z wypadającymi uszczelkami drzwi tylnych przesuwnych. Już teraz po gwarancji i ASO wypięło dupę więc uszczelki wyrzuciliśmy do kosza, przez co jest delikatny szum w aucie. Chyba żadnych innych minusów nie dostrzegłem. Auto gubiło prąd, winny akumulator wymieniony na gwarancji.
Pęknięta guma na obudowie przegubu. Wymieniona na gwarancji.
Connect VAN 3 os(2m paki z tyłu)
Problemy. 112.000 padł silnik. Oraz przy tym przebiegu żywot skończyły tylne odbojniki amortyzatora. Innych problemów z tym autem nie mieliśmy.

SCHOWKI:
Tak jak kolega opisał wszystkie schowki w Tourneo Grand. 2 nad głową, jeden nad kierownicą, żeby włożyc dowód rejestracyjny i maksymalnie faktury za paliwo, bądź też luźne pieniądze. W podłokietniku przeważnie jeździ to co nie potrzebne. A w schowku nad nogami pasażera, książka od auta + jakieś pierdółki. No i tak jak kolega podał. Po 40.000 wygnieciona pianka na drzwiach od trzymania łokcia.
Connect VAN
2 schowki nad głowami, gdzie nie można położyć nic co będzie stukać i pukać bo będzie „trzaskać”. Jeden nad kierownicą jak w przypadku powyżej. Nad nogami pasażera jak wyżej.

WYGODA:
Tourneo Connect.
Jeżeli chodzi o fotele przednie, nie jest źle mogłoby być lepiej, ale siedzi się wygodnie.
Drugi rząd siedzeń to taborety, nie da się na nich długo siedzieć trasa do Hiszpani zmęczyła nas wszystkich, ale za to jak jeździmy we 3 to ten w drugim rzędzie leży sobie jak król.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 rząd siedzeń, jest lepszy niż drugi bo masz jakąś regulację oparcia.
Connect VAN.
Dla kierowcy ok, ale pasażera taborecik. Nie polecam nikomu jazdy w 3 os. Pojechałem raz z dwoma drobymi dziewczynami i nigdy więcej.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś jest grubszy i z (środkowego fotela) zrobi podłokietnik to po prostu się nie zmieści swoim gabarytem.
Pamiętajmy, że jest to auto dostawcze.

Jestem zadowolony z tego, że jest port USB gdzie można wrzucić muzykę i nie słuchać reklam w radiu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WYCISZENIE:
Jak kolega wyżej. Przy większych prędkościach nie da się rozmawiać przez BT, chociaż ja uważam, że auto jest dość dobrze wyciszone jak na swoje gabaryty.

JAKOŚĆ WYKONANIA:
Tutaj nie mam zastrzeżeń, u Nas jakoś to fajnie spasowane jest, nic nie skrzypi (jeszcze)


CO MNIE WKURZA:
- Brak grzania siedzeń, nie wiem jak w ogóle ford mógł o tym zapomnieć
- Wypadające uszczelki drzwi tylnych przesuwnych
- Brak mocy, cholerny brak mocy w Szwajcarii pod górki myślałem, ze zrobimy jak flinstonowie, nogi na ziemię i dodatkowy napęd. Często trzeba się zastanowić czy zdążę wyprzedzić, turbo dziura…
- Słaba przyczepność to ja dodam od siebie. W tourneo mamy 205/55/17 a w VAN’ie 215/50/17 i jest niebo a ziemia jeżeli chodzi o jazdę po zakrętach.
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 17:15   #207
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał Haymaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak grzania siedzeń, nie wiem jak w ogóle ford mógł o tym zapomnieć
Chyba kupujący zapomniał dokupić - jak kupowałem autko, były w opcji.

Bump:
Cytat:
Napisał Haymaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Brak mocy, cholerny brak mocy w Szwajcarii pod górki myślałem, ze zrobimy jak flinstonowie, nogi na ziemię i dodatkowy napęd.
O, to chyba się dużo zmieniło, bo ja mam silniczek 1.5 (88,2KW, 300nM) i rwie do przodu aż miło, a też byłem w Szwajcarii, coś prawie 2600 m.n.p.m - full załadowany + rowery na haku.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 26-11-2017 o 17:22
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 18:23   #208
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Kurde nie dam sobie uciąć głowy, ale czy na pewno w rocznikach 2014/2015 występowały grzane fotele ? idzie to jakoś sprawdzić ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że to Twoje 5KM i 30Nm daje większa frajdę, pamiętaj, że to inne jednostki, nie mam porównania z 1.5 120KM
Mamy transita 3.2 200KM i ten, to nie czuł gór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A powiedz mi nie skrapla Ci się na zimnym/mrozie "panorama" ?
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 23:28   #209
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

W czasie jazdy się nie zdarzyło, ale zdarzyło się kiedyś, że byliśmy w Alpach. Padał deszcz więc siedzieliśmy na campingu przez prawie 3 doby - cały czas padało - temperatura była 3-6 stopni. Spaliśmy w środku i mieliśmy mnóstwo przemoczonych rzeczy upchanych gdzieś na gumowych dywanikach z przodu. Pomimo ogrzewania elektrycznego (mamy kempingowe przyłącze elektryczne i grzejniki olejowe mini) wtedy się skropliło na panoramie. Zresztą wtedy się skraplało na każdej szybie dosłownie.

Ale w normalnych warunkach nie skrapla się nic.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 19:00   #210
TomekSD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2015
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI PS
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem wersji Grand z pełnym wyposażeniem. Czytałem sporo o słabej nawigacji, ale w jednym z salonów powiedzieli mi ze mozna na wyswietlaczu nawigacji wyświetlić telefon (coś w rodzaju Scren Mirror) i korzystać z mapy googla. Czy faktycznie to jest możliwe?

Bump: Jeszcze jedno pytanie czy nie ma problemow z DPF w tym silniku 1,5 TDCI + PowerShift. Planowana jazd to miasto i obwodnice miasta (dość często).
TomekSD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.