Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2019, 12:52   #11
edzio-s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: mk2fl
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI zapchany DPF/FAP ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki za odp. Wiesz może które parametry sprawdzić ? Ciśnienie różnicowe na filtrze cząstek stałych (DP_DPF, kPa) ? ten wskaźnik jak jeszcze auto odpalało był w granicach 2-6 w zależności od tego czy dodawało się gazu czy nie.

edzio-s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 16:49   #12
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI zapchany DPF/FAP ?

DP_DPF, na wolnych obrotach przy czystym FAP /DPF mam w granicy 0,2 0,5 (silnik 2.0 tdci)

Bump: Ale też istotna jest częstotliwość wypalania FAP/DPF bo z czasem zostaje coraz więcej popiołu we filtrze czyli maleje jego pojemność . Popiół przeważnie to pozostałości po cerze zawartym w eolys
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 13:08   #13
edzio-s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: mk2fl
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI zapchany DPF/FAP ?

Jedynie informacyjnie: DPF/FAP całkowicie zamurowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo nie wiadomo jak będzie działać turbo bo przez zapchany DPF zaczęło wyciskać olej.... Zacznę od DPF a dopiero potem dowiem się czy turbina jeszcze żyje.
edzio-s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2023, 22:59   #14
ciuchcia
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-07-2021
Skąd: Gdańsk
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie DPF problem Focus Mk2 1,6 TDCI 109 KM 2008

Witam na forum i od razu zaczynam od problemu. Opiszę wszystko jak było, bo obawiam się, że gdzieś mogłem zrobić jakieś błędne założenie.
Pewnego pięknego dnia - w drodze od mechanika samochód stwierdził "awaria silnika" - bez checka, tryb awaryjny. Miałem wtedy elma na Bluetooth - kod usterki - zapchany DPF P242F.
Wcześniej wielokrotnie występował błąd P2458 - niepoprawne zakończenie wypalania - ale jako oczekujący i się nim nie przejmowałem - mój błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za radą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zakupiłem kabel ELM327 z przełącznikiem - najtańszy z allegro - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kabel łączy się z samochodem dając takie ostrzeżenie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wydaje się działać poprawnie. Udało mi się odczytać następujące parametry DPFa
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Próbowałem wywołać ręczną procedurę wypalania, ale dostaje komunikat na 11% "procedura serwisowa została przerwana"

Wyczytałem, że to może być przez obecność innych błędów. Jednego nie jestem w stanie się pozbyć - mianowicie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeszło mi przez myśl, że mogę mieć mokrego DPFa, ponieważ forscan odczytuje moduł odpowiedzialny za płyn, ale pokazuje takie dziwne wartości - oczywiście płynu nigdy nie dolewałem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozkładam już pomału ręce i zwracam się do Was o pomoc.
ciuchcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 20:15   #15
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI zapchany DPF/FAP ?

No to zanurkuj pod tylną belkę i zobacz czy masz zbiornik płynu do dpf.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.