Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2018, 19:27   #121
Szczyglaty
ford::average
 
Avatar Szczyglaty
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mława
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

U mnie ciągły pisk... mam 2 czujniki dobre i podmieniałem po kolei każdy z przodu i z tyłu.
Mam dość.
Przy wymianie sprawdzałem każdy palcem czy pulsuje i każdy pulsował po przytknięciu palca ale non stop piski.

Szczyglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 21:15   #122
Diktus
ford::average
 
Avatar Diktus
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Może sama wtyczka wariuje?
Ja miałem problem to wyczyściłem kontakt sprayem i zskleilem tasma samowulkanizujaca i od tego czasu spokój miałem problem z dwoma bocznymi z tyłu.
Diktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 09:25   #123
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał orzel_man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyłączyłem przód. Podmieniłem czujki z tylu. Niestety. Zero komunikacji. Przedzwonilwm jeden czujnik z przodu. Wszystko tip top. Nie mam pomysłów.
Do przedzwonienia wiązki należy się dobrze przyłożyć (podczas sprawdzania nie wystarczy że brzęczyk dzwoni........
trzeba jednocześnie poruszać wtyczką / gniazdem i wiązką ) bo być może jest gdzieś słaby styk lub zaśniedziałe złącze konektorowe .
Po drugie ...
wiązka to nie tylko ten krótki odcinek który się wypina pod samochodem. Moim zdaniem z tego co napisałeś to jeśli wykrywa ci zwarcie do masy z tyłu to tam dokładnie powinieneś sie skoncentrować na sprawdzaniu może na przelotce w nadwoziu i moim zdaniem nie obejdzie się bez rozplecienia oplotki izolacji wiązki bo może gdzieś zlepiły się kabelki lub w kostce jest zwarcie bo coś się styka .
W ASO nikt się nie rozdrabnia na sprawdzanie tylko wymieniają pewnie całą wiązkę lub cały komplet z czujnikami modułem i włącznikiem bo wtedy mogą dać gwarancję na to .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 09:28   #124
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Czytam, czytam i nadziwić się nie mogę, że te oryginalne czujniki są takie awaryjne. Do kolejnych aut kupuję takie za stówkę (te same) i nigdy nie miałem z nimi problemu przez ostatnie 9 lat. A jeszcze są tacy, co chcą te oryginalne dokładać za grubaśną kasę. Kos-mos!
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 10:30   #125
honzik07
ford::average
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: s-max
Silnik: 2,5t lpg
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Re: Nie działają czujniki parkowania

to prawda w drugim aucie mam zestaw za 75zł czwarty rok i od zamontowania nic nie dotykałem działaja i chyba nawet sa dokładniejsze
honzik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 10:34   #126
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

I jeszcze jedną zaletę mają: Nie wpadną do środka, bo nie są klejone do wewnętrznej strony zderzaka. Wyznawcy "ori" często nie myślą racjonalnie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 11:08   #127
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do kolejnych aut kupuję takie za stówkę (te same) i nigdy nie miałem z nimi problemu przez ostatnie 9 lat.
Co za rozrzutność! Przecież przy sprzedaży auta można zdemontować czujniki i zamontować je potem do nowego nabytku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 14:14   #128
orzel_man
ford::advanced
 
Avatar orzel_man
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-01-2016
Skąd: Północna Polska
Model: E61 Bandziora
Silnik: M57N biturbo +++virus ;)
Rocznik: 2005
Postów: 477
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki ale sprawa nie taka prosta. Nagle padły kompletnie czujniki. OBA obwody w tym samym czasie. Przód i tył. Zwarcie z masą. Rozprucie całej wiązki przód i tył. To masakra. Przedzwonilem co mogłem. Czyli wiązki od kostek do czujników. Było Ok. Forscan pokazuje błędy w obu obwodach. Jeśli serwis fsktycznie zaproponuje wymianę całej wiązki to pewnie będzie koszt Ok 1000 zł. Jak nie więcej. Jeśli tak będzie to kupie jakieś dopasione czujniki aftermarketowe i wrzucę zamiast tych. Szkoda mi jednak połączenia i wizualizacji na converse.
orzel_man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 14:38   #129
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za rozrzutność! Przecież przy sprzedaży auta można zdemontować czujniki i zamontować je potem do nowego nabytku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z dziurami w zderzaku? No i dobieram pod kolor.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 15:39   #130
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał orzel_man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagle padły kompletnie czujniki. OBA obwody w tym samym czasie. Przód i tył. Zwarcie z masą.
Sprawdź dokładnie przednią wiązkę.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.