Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2018, 18:27   #4641
r_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2018
Model: Modeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Wiem, że temat jest już delikatnie mówiąc czerstwy, ale czy jest szansa na ponowny dostęp do pliku, o którym była mowa wyżej, tj. do "NX SP 5 - 843 - 18.02.2009"? Pytam, bo chyba mi się przyda, a w Dropboxie już go nie ma... Z góry dziękuję!

r_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 12:33   #4642
mitchelpaul
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Szukałem na całym forum, ale znalazłem watek, w którym odpowiedź na problem nie padła, dlatego wrzucam tu, do rozkminki przez znawców nawigacji.
Poszukuję porady odnośnie planowania trasy w fabrycznym NX'ie.
Chodzi o jazdę do zadanego punktu końcowego, ale poprzez punkty pośrednie. Nie potrafię zmusić NX'a SD by trasę prowadził przez punkty pośrednie.
Chodzi mi o wpisanie kilku punktów pośrednich i potem żeby wyznaczył trasę przez te punkty. W ten sposób chcę zmusić nawigację do jazdy omijającej niezwykle drogą autostradę w Słowenii na trasie do Chorwacji. a i kilka innych zastosowań takiego planowania trasy można podać.
Pamięć celów - przebieg podróży widzę, w menu nav. Jak na razie wbijam miejscowości, nawet widzi je i zaznacza zielonymi chorągiewkami ale nie prowadzi przez nie.

W menu są punkty pośrednie, pamięć celów - punkty na trasie ale w żadnej opcji (czy to w planowaniu podróżny, czy w punktach na trasie) po podaniu takich punktów (z adresu, mapy - bez znaczenia) nie prowadzi przez nie, gdy zadam cel podróży. Proszę uprzejmie o opis krok po kroku jak to zaprogramować. Dziękuję za pomoc.
mitchelpaul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 03:07   #4643
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mitchelpaul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję porady odnośnie planowania trasy w fabrycznym NX'ie.
Chodzi o jazdę do zadanego punktu końcowego, ale poprzez punkty pośrednie.
Właśnie wróciłem z banalnej podróży Szczecin - Wrocław i też zacząłem szukać jak zrobić punkty pośrednie w tej piekielnej nawigacji, gdzie zamiast optymalnej/szybkiej trasy p. Niemcy" chciałem jechać przez S3 -> Sulechów -> Rawicz -> S5.

Jedyne co znalazłem to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co sugeruje brak możliwości prowadzenia trasy przez punkty pośrednie... niestety.

To chyba pozostaje zrobienie wielu "swoich" punktów i po kolei prowadzenie do nich, jeden po drugim.


A może ktoś ma inny lepszy pomysł?

Pozdrawiam,
Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 08:52   #4644
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam,jeżeli komuś restartuje się nawigacja,klima i tak dalej nie zawsze pomaga naprawa samej navi,u mnie trzeba było jeszcze zegary naprzwiać
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 20:29   #4645
romez555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2006
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: IX 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cześć,
Panowie pomóżcie proszę,

zmieniłem navi FX na NXa DVD - to działa.

Soft i wersja z low na high u Naszego forumowego kolegi zmieniony ( na marginesie mega profesjonalizm - dziękuję @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - polecam ).

Pacjent:
MDO mk4 - 2009 - bt/vc/usb w schowku.

Objawy :
- nie działał mikrofon i pomimo skrosowania pajączka nadal nie działał i po wypięciu z NXa w konektorze C z pinu 6 czarnego przewodu i wpięciu brązowego mikrofon zadziałał!
- aleeee ten czarny wedle opisu jest chyba od gnd aux? i jest nie podłączony tera nigdzie a wsio działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem :

- mam nieodparte wrażenie, że przednie głośniki grają ciszej od sekcji tylnej - nawet po regulacji w NXie P/T - czy to jest kwestia połączeń wiązki ?

- czy jest możliwe, że skoro mondek jest z 2009 roku to ma wiązkę POliftową a NX jest z 2007 i przez to są jakieś problemy ( tak jak było z pajączkiem ) ????

- pomimo aktualizacji bluetootha nadal nie ma streamigu po bluetoothie > kwestia configu poprzez Elma?

Pzdr, dziękuję za pomoc.
romez555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 22:13   #4646
rsfordfan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: Różne Fordy
Silnik: 1.0
Rocznik: 91
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam,
Pacjent MDO mk4 LIFT

Dołożyłem dziś NXa i niestety nie odbiera żadnych fal radiowych, reszta działa super.
Na radiu Sony i 6000CD fale odbiera tylko czasem gubi sygnał w jakichś tunelach np. IDS wywala mi błąd lewej anteny ale tak jeździłem 2 lata i nic się nie działo. Możliwe jest, że NX nie łapie fali radiowych właśnie z tego powodu? Proszę o jakieś rady bo w piątek wyjazd na urlop i nie wiem czy przekładać na stare radio czy grzebać przy tej antenie... Na moje proste rozumowanie powinno cokolwiek złapać... Pozdrawiam


EDIT: Problem rozwiązany, nie wiem jak ale wypięły się anteny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez rsfordfan ; 23-08-2018 o 10:34
rsfordfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 13:09   #4647
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał nawiiwan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...

A może ktoś ma inny lepszy pomysł?


Zacząć używać nawigacji która nie ma 10 lat.
Co z tego że mapy są, powiedzmy nowe jeśli sprzęt ma tyle lat?
Jezeli telefon po 2-3 latach jest właściwie niezdatny do użycia bo tak się zmienia technologia to dlaczego ktoś chce używać taki antyk?
Punkty pośrednie to jedno, ale w tym urządzeniu wpisanie punktu trwa z 20 sekund i jest tylko po adresie, a nawet nie wspomnę że brak tu informacji o korkach, robotach drogowych, wypadkach, radarach czy patrolach policji, a to co jest to niedokładne informacje sprzed kilku tygodni.

Mam NXa ale nigdy nie używam. Ja używam Waze, ale wiem że wielu ludzi chwali sobie Yanosika. Jeśli ktoś ma dużych pakietów to jest TomTom, Sygic czy Here Maps.



Speak softly and carry a big stick; you will go far.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 14:27   #4648
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jeśli pojedziesz gdzieś dalej nic cebulandia to zauważysz kuminikaty tmc. Które nawet dają radę.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 14:55   #4649
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli pojedziesz gdzieś dalej nic cebulandia to zauważysz kuminikaty tmc. Które nawet dają radę.


Korzystales z nich?
Bo ja tak. W UK, Francji i Niemczech.
Pokazuje remonty drog skończone tygodnie jeżeli nie miesiące temu. Remont jest prawie zawsze pokazany jako dużo dłuższy niż był w rzeczywistości.
Komunikaty o korkach są też spóźnione o minimum 30 minut więc tak czy inaczej siedzisz w korku.
Informacji o wypadku nie widziałem ani razu.



Speak softly and carry a big stick; you will go far.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 22:00   #4650
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Wszystkie nawigację pokazują informacje o korkach czy wypadkach z jakimś opóźnieniem i zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie. A plusem wbudowanej jest to że nie trzeba telefonu na kablu non stop trzymać gdzieś na szybie.
I nie jest prawdą że telefon po 2-3 latach trzeba wymieniać ;-) a przynajmniej nie każdy.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.