Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2013, 10:13   #1
marek85m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Silnik chodzi na 3 cylindrach po rozgrzaniu

Witam

Mam mały problem z moim mondkiem
Odpala, pięknie chodzi, ma moc gdy jest zimny....lecz gdy silnik rozgrzeje się do temperatury docelowej (90-110 stopni- jeśli sie nie myle) po dystansie mniej więcej 3-5 kilometrów zaczynją się problemy. Mianowicie- silnik zaczyna pracować nie równo, po zatrzymaniu widać dym z wydechu.
Oczywiście wykręciłem świece i mam usterkę. Na dnie gniazda-na dole świecy jest obecny płyn chłodzący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam że w zbiorniczku wyrównawczym się gotuje...niestety

Pyanie moje jest takie.
Czy to tylko uszczelka czy może warto głowice oddać do sprawdzenia??
Mechanik jest zdania że to mikropęknięcie głowicy....
Czy jesli wyjdzie pęknięcie na tej głowicy to czy: a) remont b)mam drugą głowice ale nie ma pewności co do jej stanu faktycznego

A może przyczyna leży gdzieś indziej???
Czy w obecnym stanie można fordziatym jeździć czy raczej to odradzacie??

Pozdrawiam i proszę o rade

marek85m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 10:47   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik chodzi na 3 cylindrach po rozgrzaniu

Jeżdzić nie można, bo z taką usterką, w każdej chwili na dłuższej trasie wyrzuci płyn, zatrze silnik, i laweta.
Jak będzie głowica zdjęta to trzeba koniecznie dac do sprawdzenia na pekniecie do specjalistów, jak również i tą drugą, to pózniej zdecydujesz, którą założyć.
A czy to uszczelka, czy glowica ciężko sprawdzić. Ale jak sie gotuje, to coś z tych dwóch na 100 procent uszkodzone.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.