Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2017, 17:28   #1
Mateusz Mucha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 8
Exclamation Nie można odpalić auta po dłuższym postoju

Witajcie.
Jestem posiadaczem mondeo z 2001 roku 1.8 125k PB+LPG.
Mam już od jakiegoś miesiąca problem a autem.
Auto nie pali. Wkładam kluczyk i jest CYK CYK CYK ( 3-4 razy i kontrolka oleju świeci wskazówki idą na Maxa i koniec)a raz mi się zdarzyło brak reakcji na kluczyk.
Opisze co zrobiłem.
1. Wymiana akumulatora na nowy ( nie pomogło nic)
2. Regeneracja alternatora ( nie pomogła nic tyle tylko że jest już dobre ładowanie)
3. Regeneracja rozrusznika ( nic nie pomogła)
Dodam iż oddałem na gwarancje akumulator rozrusznik i alternator wszystko jest w porządku.
4. Pobór prądu jest 0,09-0,08 więc złodzieja nie mam.

Opisuje dalej sytuację. Auto na kable tylko jak się dotknie akumulatora pali, na pycha pali normalnie. Auto stoi u mechanika ogólnie w ciepłym pali normalnie. Wracam z trasy 60km wsiadam do auta po dwóch godzinach ledwo odpali albo już jest cykanie. Po nocy to wiadomo wsiadam cyk cyk cyk. Bezpieczniki sprawdzone są Ok. W tamtym tygodniu wyczytałem że może to być kostka stacyjki zamówiłem bez wahania jutro przyjdzie będę dokonywał wymiany. Czy może ktoś ma jakiś pomysł co to może być ??!! Ręce opadają mi już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:diab el2:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.: diabelek:


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-02-2017 o 18:44 Powód: wielkość czcionki nie pomoże i pogrubienie , proszę przeczytać regulamin
Mateusz Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 17:36   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

Sprawdż wszystkie masy w samochodzie
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 17:41   #3
Mateusz Mucha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

Mam dodatkową zrobioną od Aku. A wie ktoś może gdzie są samy wszystkie.

Bump: A może zrobić na próbę masę. W sensie wezmę kabel minusowy ten od odpalanie od drugie auta i złapię silnik i do budy pomoże taka ?

Bump: Jestem w pracy autem rano od kolegi odpaliłem. Może zanim go będę próbował odpalić zrobić tą samę od silnika do budy np ???
Mateusz Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 17:56   #4
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

Zacznij od zrobienia solidnego połączenia pomiędzy klemą - , a karoserią auta
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 17:57   #5
Mateusz Mucha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

No to mam zrobione. Ogólnie mam od minusa do karoserii 2 masy

Bump: A jeszcze mam jedno pytanie przy akumulatorze mam bezpiecznik i jeden cienki kabel idzie na plus a cienki brązowy na minus od czego on jest albo inaczej za co jest odpowiedzialny???
Mateusz Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 18:22   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

A wystarczyło by kablem z prądem+ dotknąć do małęj srubki w automacie rozrusznika, i dla fachowca sprawa jasna.
Nie będę rozwijał tej tezy, kto chce, bedzie wiedział o czym pisze.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 18:30   #7
mortt
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 99
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wystarczyło by kablem z prądem+ dotknąć do małęj srubki w automacie rozrusznika, i dla fachowca sprawa jasna.
Nie będę rozwijał tej tezy, kto chce, bedzie wiedział o czym pisze.
Powiedziałeś co wiedziałeś. Brakuje na końcu "pozdro dla kumatych". Jak nie chcesz pomagać to tego nie rób

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
mortt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 18:36   #8
Mateusz Mucha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie pali Auto POMÓŹCIE

Fachowca.... To napisz o co chodzi a nie odrazu takimi tekstami
Mateusz Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 19:29   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie można odpalić auta po dłuższym postoju

Gdybym nie chciał pomagać, to nie miał bym 5000 postów.
Nie wiem co bys nie wymienił, ile kasy wydał, to jak nie sprawdzisz pradem z plusem, czy rozrusznik kreci i auto odpali,to nie tedy droga.

Może mam dzisiaj gorszy dzień i zle napisałem, ale....sie poprawię.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 19:46   #10
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie można odpalić auta po dłuższym postoju

przekaźnik rozrusznika, tj. ten co podaje napięcie na automat rozrusznika??? osobiscie kiedyś w wv golf III miałem alarm fabryczny i było odcięcie takiego własnie przekaźnika zimne luty popękały przelutowanie pomogło.
Ja bym tu sprawdzał obwód od stacyjki itd. w kierunku rozrusznika

a tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na przykładzie mazdy można zobaczyć patent z porady kolegi salom
spory nie wazne!- Wazne rozwiazanie problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.