Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2017, 06:39   #1
sn2010
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-11-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Samochód rusza przy puszczeniu sprzęgła dopiero w samej końcówce

W sobotę zostałem właścicielem Forda Focusa mk1 w wersji kombi 1.8. Ogólnie samochód wizualnie bardzo zaniedbany, stał ponad rok bez żadnego odpalanie, ale potrzebowałem coś tanio kupić a mechanicznie auto miało sporo rzeczy zrobionych. m.in. nowe sprzęgło i dwumas.

Zastanawia mnie jedna rzecz, po wrzuceniu jedynki (tzn samochód zaczyna ruszać) jak już pedał sprzęgła jest prawie puszczony. Przez prawie 3/4 puszczenia sprzęgła samochód nie reaguje, dopiero jak puszczona jest końcówka to zaczyna ciągnąc. Jest to dość zdradliwe przy ruszaniu pod górkę lub chęci szybkiego wjazdu na skrzyżowanie.

Na innych biegach problemu nie zauważyłem, wchodzi i ciągnie w granicach normalnego funkcjonowania.

Czy jest szansa, że po prostu sprzęgło się wyreguluje samo ? Biegi wchodzą normalnie.

Czy jest to może kwestia zapowietrzenia układu ?

sn2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 06:48   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Samochód rusza przy puszczeniu sprzęgła dopiero w samej końcówce

Jeśli to jest rocznik 2000 to nie ma dwumasy (tak swoją droga dlaczego ludzie nie umieją odmieniać tego słowa).
Jeśli by było zapowietrzone to raczej by były problemy z włączaniem biegów...
Na docisku jest automatyczna regulacja skoku sprężyny (słoneczka) jednak ona utrzymuję punkt "brania" mniej więcej w połowie.
Coś mi się wydaje, że to sprzęgło ma juz trochę przejechane. Ew. może nie było wymienione kompletne, np sama tarcza...
PS
Dopisz (np w awatarze) czy chodzi o benzynę czy diesla.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.