Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2013, 23:41   #251
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał oobe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o kombi i o tył to jak zdejmiesz zderzak to zobaczysz miejsce gdzie wchodzą do samochodu kable (po lewej stronie). Analogicznie po prawej stronie samochodu będzie takie miejsce, które wystarczy rozwiercić i włożyć jakąś przelotkę. Na pewno jak zdejmiesz zderzaj to zobaczysz. I tamtędy wejdziesz do środka (musisz rozebrać boczek). I tam już musisz się pomęczyć i ciągnąć kable razem z innymi (też tam są od sterowania światłami i ewentualnie gniazda zapalniczki).
A z przodu jest przelotka gdzie leci kupa kabli.. ja w tej przelotce wywierciłem otwór i puściłem tym otworem kable pod schowek gdzie jest kupa innej elektroniki.

Ja puszczałem z prawej bo ciągnąłem do przodu do prawej strony więc był to krótszy odcinek.. Nie stykło by mi kabli żeby pociągnąć jeszcze po skosie..

Nie trzeba wiercić. W kombi jest zaślepka z lewej strony widoczna od spodu na wysokości lampy bez zdejmowania zderzaka. Wystarczy ją wyjąć, zrobić dostęp do żarówek lewej lampy. Następnie za pomocą drutu przeciągnąć przewody (trochę gimnastyki, przyda się pomoc)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 13:36   #252
chmielpio
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-05-2013
Skąd: Kórnik
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Numery wiazki PDC przód mondeo

Witam
Potrzebuję numeru wiazki w mondeo MK4 PDC przedniego oraz symbole czujników do owej wiazki. Jezeli ktoś może mi pomóc to wielkie dzięki. Pozdrawiam

Piotr
chmielpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 13:53   #253
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Numery wiazki PDC przód mondeo

Wiązka:

FINIS 1504374 lub 6G9T-15K867-AH

Czujniki:

wew. FINIS 1765253 lub CJ5T-15K859-EA

zew. FINIS 1771950 lub CJ5T-15K859-DA

PS: Zaznaczam, że to są najnowsze obowiązujące numery i do twojego rocznika.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 28-05-2013 o 15:55
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 14:04   #254
chmielpio
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-05-2013
Skąd: Kórnik
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Numery wiazki PDC przód mondeo

dziękuje sąsiedzie z POZnaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 28-05-2013 o 15:55
chmielpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 18:56   #255
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Mogę przesłać krótki artykuł na temat montażu w moim kombi czujników parkowania tył. Może się komuś przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 18:30   #256
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Przeczytałem cały temat i mam kilka pytań.

1. Polecacie czujniki Valeo ale jak przeglądam alledrogo to nie zauważyłem aby któryś ze sprzedawców pisał, że można je malować, trzeba kupować jakieś konkretne, czy każde Valeo można malować?

2. Rozumiem, że w tylnym zderzaku są zaznaczone miejsca oryginalnych czujników. Ale nie było dla mnie jasno napisane czy w przednim zderzaku też tak jest?? W sensie jak go zdejmę to będą zaznaczone miejsca w których oryginalnie są montowane czujniki?? (wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewny)

3. Czy komuś ostatecznie udało się, zrobić tak, że przednie czujniki są aktywowane guzikiem z konsoli środkowej ?? Bo ja też chciałbym to zrobić w ten sposób.

Pozdrawiam
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 20:49   #257
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam , założyłem czujniki z przodu i tyłu , kupiłem przycisk esp i parktronik w jednym i niestety nie działa. Tzn: przycisk parktronika daje krótki impuls wiec na sekundę załącza tylko , chyba trzeba zbudować jakiś moduł aby podtrzymywał sygnał czasowo. Ma ktoś pomysł jak to zrobić ?
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 22:26   #258
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Jeśli jest to tylko taki problem to zerknij na post 232 tego tematu. Musisz po prostu kupić taki przekaźnik jak tam jest podany i sprawa raczej powinna być załatwiona.

Albo coś w takim stylu realizujące podobną funkcję.

P.s. Jakie czujniki kupiłeś?? Da się je malować ??

Opiszesz, pokażesz zdjęcia z instalacji?? (głównie przód mnie interesuje)
Ile dałeś za przycisk i gdzie kupowałeś??
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 07:31   #259
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam , zamontowane mam czujniki parkowania Logic w wersji Przód-Tył 8 czujek z wyświetlaczem.
Czujniki są fabrycznie montowane przez serwisy samochodowe na tzw. pierwszy montaż co świadczy o ich najwyższej jakości. Montowane były przez firmę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Mam je pomalowane , bo da się je malować .Bez problemu wszystko działa, lakier zamówiłem w serwisie Forda po numerze vin.

Przycisk w stanie idealnym kupiłem na Allegro za 130zł z wysyłką.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0034.jpg (96.1 KB, 187 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0035.jpg (91.7 KB, 182 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0037.jpg (96.0 KB, 177 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0038.jpg (92.3 KB, 169 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0040.jpg (94.2 KB, 190 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez slav-kiler ; 17-06-2013 o 10:39 Powód: Dodanie zdjęć
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 10:41   #260
criav
ford::beginner
 
Avatar criav
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4 HB
Silnik: 2.0 TDCI 140 BHP
Rocznik: 01.2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał Bartolomef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Polecacie czujniki Valeo ale jak przeglądam alledrogo to nie zauważyłem aby któryś ze sprzedawców pisał, że można je malować, trzeba kupować jakieś konkretne, czy każde Valeo można malować
Z Valeo to teoretycznie zależy od wersji, jedne można, inne nie. Poniżej przykładowe dwie aukcje od tego samego sprzedawcy, czujniki niby te same (z tymże jeden komplet jest z wyświetlaczem, drugi bez), a kwestia malowania jest inna.

Aukcja - można malować:
We wszystkich zestawach czujniki są w kolorze czarnym matowym. Czujniki znajdujące się w kompletach można malować.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aukcja - nie można malować:
We wszystkich zestawach czujniki są w kolorze czarnym matowym. Czujniki znajdujące się w kompletach nie nadają się do malowania.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jednak na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sprawdziłem wszystkie produkty Beep&Park (oficjalna nazwa ichniejszych czujników parkowania) i dwa z trzech mają informację o tym, że czujników nie można malować, natomiast jeden zestaw nie ma żadnej informacji o malowaniu, więc ja bym chyba jednak wstrzymał się z malowaniem.
criav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.