Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2011, 06:48   #171
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Cytat:
Napisał skiiip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli czeka mnie jednak wizyta w ASO, gdzie kodzik dostane - 50zł, bo już rozmawiałem na ten temat
kolego spróbuj napisać do wojtekn i może Ci pomoże z kodem do radia- rozszyfrowywuje VIN to i może kody, mi znajomy mechanik podał kod dzwoniąc do znajomka i podal nr z radia

mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2011, 07:50   #172
hodson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Witam,

w zeszłym tygodniu zabrałem się za wymianę świec żarowych i przy okazji wyczyściłem kolektor. I może takie małe spostrzeżenie mianowicie, mondek ma naśmigane 170 tyś raczej pewne w większości na krótkich dystansach. Kolektor był delikatnie ale to naprawdę delikatnie zabrudzony, na ściance około 1mm nalotu. Cała operacja zajeła mi ok 3 godzin. Czy widzę jakąś róznicę, widzę ale to pewnie bardziej zasługa nowego ssaka powietrza bo poprzedni był pęknięty. Wydaję mi się że dymienie jest teraz mniejsze niż przed czyszczeniem.
hodson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 00:02   #173
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Poczytałem trochę w tym temacie a mam maksia z silnikiem 2.0 tdci (PSA) .Latem zobaczylem że rura na wejściu do interculera jest zaolejona , rozebrałem przeczyściłem, przejrzałem interculer .zdiołem rurę z dolotu i wyczyściłem ten syf ( maż)było dosyc sporo tego .teraz widzę że znów na łączu rury z interculerem leci olej .samochódsprawuje się dobrze turbina ok.nie wyrzuca błędów .co jest gran i przypadkiem natrafiłem na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie znam się ale wydaje mi się że w naszch tdci 2.0 nie ma nic takiego jak separator który mógłby wiele zmienić .Może ktoś to zastosuje w naszych silnikach .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 22:25   #174
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Cziko i Polarny,

czy wyjęcie kolektora ssącego jest możliwe bez odłączania/demontażu przewodów paliwowych?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Silnik.jpg (93.0 KB, 226 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 09-04-2012 o 11:16
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 09:25   #175
Szym9891
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2011
Skąd: Bielsko
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Można takie zabiegi robić w TDDi?
Szym9891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 22:45   #176
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Dzisiaj i ja wyczyściłem kolerktor ssący wraz z dolotami w silniku. Nie było za dużo nagaru - może do 1mm na ściankach. Mój Mondek ma nalatane 140kkm i przypuszczam, iż tak mało nagaru może być zasługą paliwa jakie leję do niego - tylko Vervę lub pół na pół z normalną na tych samych stacjach Orlenu.

Po tej całej operacji czyszczenia kolektora ssącego mój Mundi nie chciał zaskoczyć - tak jak u Robsoniccc:
Cytat:
Napisał robsoniccc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, macie może jakieś pomysły dlaczego Mundek po tej operacji nie chce odpalić? Wyczyściłem zgodnie z opisem, dokręciłem, wtyczki są dobrze wetknięte a silnik mieli, mieli i nie chce zaskoczyć.. niedługo to padnie mi aku. Co robić?
.
Zaznaczam, iż wszystkie wtyki, przewody itp. przed uruchomieniem były na swoim miejscu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zachowałem zimną krew. Doszedłem do wniosku, iż silnikowi "nie spodobało" się to, że dałem mu więcej powietrza i się zbuntował.
No to mu reset uczyniłem co by czujniki ponownie ustawienia do ECU wysłały. No i nie miał wyjscia - odpalił.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zważywszy, iż wyjęcie kolektora ssącego umożliwiło dobry dostęp do świec żarowych to przy okazji sprawdziłem je - proponuję Wam to też wykonać - i tak jak się domyślałem po rannych objawach - jedną mam walniętą.
Można je sprawdzić odkręcajac przewód zasilający (wspólny dla wszystkich czterech) i wtedy poprzez żarówkę (np. halogenową) podać biegun "+" (plusowy) z akumulatora na gwint świecy (od tej małej nakrętki). Jeżeli żarówka zaświeci to świeca żarowa jest OK - jeżeli nie świeci to świeca BE.
UWAGA
Nie podawać napięcia bezpośrednio z akumulatora (czylli bez żarówki) - świece żarowe zasilane są napięciem 11,5V - u mnie w TDCI 2.0 są one o symbolu:
BERU IRELAND 601
0100 226 203 11,5V
XS7U BB
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 20:55   #177
matek222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Bielsk-Biała/Kraków
Model: Ford
Silnik: Mondeo MKIII
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Czy ma ktoś fotki lub opis z demontażu( w MKIII 2.0TDCI 115km z DPF)kolektora + egr ale elektonicznego(nie gruszki)? Jest tam kilka kabli itd. nie chciał bym czegoś zle odpiacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam sie do wymiany EGR, przy okazji wyczysciłbym sobie kolektor.
Egr najlepiej wykrecić z kolektorem, czy najpierw kolektor a pozniej EGR?

Chodzi o taki EGR jak w linku:
http://photos03.istore.pl/6373/photos/big/7012206.jpg

Dookoła kolektora jest widoczna sadza, czy od razu zakupić nowe uszczelki?
matek222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2012, 23:47   #178
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Mam taki sam EGR i niedawno go czyściłem, a później czyściłem kolektor ssący.
Oczywiście można jednocześnie wyczyścić oba te elementy.
Najpierw wymonowujesz zawór a potem kolektor.
Dla ułatwienia wyjęcia zaworu EGR wymontuj prawy reflektor - jeżeli masz xenony to po odłączeniu wtyku reflektora nie włączaj zapłonu -najlepiej wyjmij kluczyk ze stacyjki - akumulatora nie musisz odłączać.
Wszystkie trzy wtyczki przy zaworze EGR mają zabezpieczenia, które odbezpieczysz śrubokręcikiem od przeciwnej stony niż dochodzące kabelki wtyczek (przyjrzyj się dokładnie z pomocą latarki). Możesz tego dokonać również bez śrubokręta odbezpieczając zatrzaski palcem - naciskasz je w stone kabelków. Największy problem jest z wtyczką od dołu zaworu EGR, którą jednak najlepiej odbezpieczyć wsuwając delikatnie płaski śrubokręt od góry.
Po odpięciu wtyków poluzuj opaskę i zsuń w dół gumową rurę lecącą do intercooler'a. Następnie odkręcasz dwie śruby (klucz 8mm - zał.01) od kolektora ssącego z tym, że odkręcasz najpierw pierwszą do wyczuwalnego oporu a potem drugą tak samo. Chodzi o równomierne rozłączanie zaworu EGR od kolektora ssącego. Śruby są zabezpieczone przed wypadnięciem więc bez obawy, że wylecą. Między kolektorem ssącym a zaworem EGR jest uszczelka wciśnięta w kolektor - więc uważaj, aby jej nie zgubić.
W następnej kolejności odkręcasz nakrętki 10mm łączące rurę poziomą doprowadzającą spaliny do zaworu EGR - zał.2. Możesz mieć problem z odkręceniem nakrętki znajdującej się od strony silnika, którą odkręć w pierwszej kolejności (przyda się tutaj grzechotka z przedłużką). Możesz to zrobić łatwiej odciągając od silnika delikatnie cały zawór. Potem odkręcasz drugą nakrętkę. Uważaj, aby Ci te nakrętki ne spadły. Troszkę się nagimnastykujesz z wyjęciem zaworu, ale na pewno Ci się uda. Po wyjęciu zaworu EGR w gumową rurę wciśnij szmatę, aby do niej nic nie wpadło. Teraz możesz przystąpić do demontażu kolektora ssącego, tak jak to opisał Pablo_X.
Jeżeli przed kolektorem ssącym masz przewody paliwowe, to nie musisz ich demontować tylko wysuń je z trzymaczy a ten grubszy odłącz od filtra paliwa (przedtem zabezpiecz alternator przez zalaniem go paliwem - np. nakryj go szmatą), aby można było nim delikatnie manewrować przy wyjmowaniu kolektora.
Jeżeli wokół kolektora widoczna jest sadza to uszczelki do niego będą nieodzowne - wchodzi tam 8 sztuk. ja ostatnio kupowałem i dałem w sklepie Forda po 10zł. za sztukę.

PS
Dlaczego chcesz wymienić zawór EGR?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (4.3 KB, 163 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (4.6 KB, 150 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 07:43   #179
matek222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Bielsk-Biała/Kraków
Model: Ford
Silnik: Mondeo MKIII
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Re: Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Cytat:
PS
Dlaczego chcesz wymienić zawór EGR?
Od roku jezdze na zepsutym Egr, ale miarka ostanio sie przebrała. Kopcenie, brak mocy, ciagłe wypalanie DPF, wysokie spalanie, wywalajaca sprenzynka. Oby to był tylko EGR.

Czyli EGR trzyma sie na 4 srubach + gumowy wąż.

Widziałem, komplety uszczelek do kolektora 8szt za 33zł, wiec od razu zakupie.


P.S. za ile wychaczyłeś EGR? Mnie na razie udało sie najtaniej za 1000zł netto znalezcGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matek222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 10:58   #180
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Tak - EGR trzyma się na 4 śrubach + gumowy wąż.

Ja nie zmieniałem EGR'a - od roku jeżdżę w trybie awaryjnym, a w przyszłym tygodniu będę robić off DPF w Krakowie.
Tryb awaryjny zafundowały mi gryzonie (szczury, kuny i takie tam), które dobrały się do wężyka miedzy DPF'em a czujnikiem ciśnień i odtąd mam check + sprężynka.
Dodatkowo kiedyś przedmuchiwałem wtyczki EGR'a sprężonym powietrzem w spraju (nieświadomy składu puszki - powietrze + alkohol) i po jakimś czasie zauważyłem skorodowane styki, z których jeden się ułamał.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I musiałem przerobić zasilanie EGR'a (na fotkach).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg EGR1.jpg (84.1 KB, 180 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg EGR2.jpg (85.9 KB, 138 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg EGR3.jpg (81.5 KB, 139 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 09-04-2012 o 11:19
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie , kolektor ssący



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.