Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2018, 11:57   #101
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Czy w zestawie ledów do jady dziennej w atrapach są jakieś peszle, czy trzeba dokupić?


Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 13-06-2018 o 18:19
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 18:23   #102
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak sam montowałem.
Bez większych problemów, za to trochę zabawy było z wyjęciem zaślepek w zderzaku i wyrzeźbieniem w styropianie otworów na leady.
Po zdjęciu lamp (dwie śrubki i wtyczka) wykryłem przetarty przewód od klimy ( na szczęście nie do końca) , zabezpieczyłem go kawałkiem pomarańczowego węża. Wyciąłem też kawałek plastiku z lampy który przecierał ten przewód (więcej można znaleźć z w tym wątku:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
Sterownik leadów schowałem pod reflektorem od strony kierowcy, obok tez była oryginalna śruba z masą pod którą się podpiąłem.

Jako ciekawostkę mogę podać, że bezpiecznik F42 dawał napięcie rzędu 9,8V jak auto było wyłączone, nie mniej jednak wystarczyło to na zasilanie leadów.
Jak wyjąć te zaślepki w zderzaku?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 17:16   #103
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał asial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ledy trójkąty zakupiłem na aliexpres, założyłem do auta (focus MK3 titanium), czerwony do bezpiecznika od wycieraczek F42 (próbowałem też do bezpiecznika F25 od sterowania lusterek - tak jest na ruskich stronach) czarny do masy śruba przy skrzynce bezpieczników, biały pod postojowe do pinu 12 lewego reflektora (yellow/blue), przewód niebieski nigdzie nie podłączony zaizolowany.
W pozycji wyłącznika świateł na 0, ledy świecą prawidłowo pełną mocą, po przełączeniu na światła pozycyjne lub mijania ledy nie wyłączają się, przyciemniają się i migają jak stroboskop.
Próbowałem zamiast białego przewodu podłączać niebieski do postojówek ale efekt taki sam.
Czy ktoś miał podobny problem i rozwiązał inaczej niż dodatkowym przekaźnikiem ? Prawdopodobnie to impulsy CAN zakłócają pracę kontrolera świateł led.
Cześć. Kupiłeś te [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo mam chyba ten sam problem i też wer. titanium. Problem ten występuje tylko w wer titanium?

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 06-07-2018 o 17:44
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 20:57   #104
asial
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2017
Model: MK3
Silnik: 1,6 ti-vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Tak dokładnie kupiłem z tego linku, ale nie polecam.
Po tygodniu od zamontowania prawa lampa przestała świecić.
Nie wiem czy tylko mi się tak trafiło czy to zwykły chiński chłam.
Ledy zakupiłem jesienią 2017 i dopiero za montaż wziąłem się wiosną 2018 więc z reklamacji lipa. Lampy led zdjąłem z auta.
Bardzo ciężko je rozebrać aby nie uszkodzić kloszy, plastikowy klosz wklejony
jest w duraluminiową podstawę na grubą warstwę silikonu, należy długo podgrzewać np suszarką do włosów i podważać.
Diody są wlutowane na aluminiowe radiatory przykręcone do duraluminiowej obudowy na dwie śrubki. Jedna z diod przerywa, oblutowanie jej nie daje efektu.
Próbowałem dobrać inną w podobnej obudowie ale ciężka sprawa (nie świeci tak jasno jak oryginał) jak nie wie się co za model led Chińczycy włożyli. Żaden ze sprzedawców z aliexpr nie wie lub nie chce powiedzieć co to za diody.
Na pierwszy rzut oka diody wyglądają na standardowe led smd 5050 jedna mają inne wyprowadzenia (tylko blaszki po obu stronach a nie 2 x po 3 nóżki) oraz od spodu radiator odprowadzający ciepło.

Chyba że ktoś z kolegów wie co to za led lub zaproponuje odpowiednik.

Aby wyciągnąć trójkątne zaślepki używajcie do podważania płaskiej drewnianej łopatki kuchennej używanej aby nie porysować patelni teflonowej, najlepiej dwie takie łopatki, jak już trochę trójkąt wyjdzie podłóżcie starą kartę bankomatową.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 30859443_224614464759610_1036072652_n.jpg (68.0 KB, 109 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 30831286_224603044760752_1052436881_n.jpg (60.8 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg dioda od spodu.jpg (97.2 KB, 103 wyświetleń)
asial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 22:13   #105
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Kup markowe chipy 5050 i wymień wszystkie - koszt groszowy.
Zmierz i dobierz prąd żeby powiedzmy przy 15-16V nie przekraczał 100% pojedyńczego chipa. Osadź porządnie na radiatorze to będą latami działały.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 18:19   #106
asial
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2017
Model: MK3
Silnik: 1,6 ti-vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup markowe chipy 5050 i wymień wszystkie - koszt groszowy.
Zmierz i dobierz prąd żeby powiedzmy przy 15-16V nie przekraczał 100% pojedyńczego chipa. Osadź porządnie na radiatorze to będą latami działały.
A jakiej marki byś polecił ledy, albo jakiś konkretny model diody. Ogladalem na necie wiele diod serii 5050 ale one wszystkie mają od spodu plastik, a te oryginalne mają metalowy radiator odprowadzający ciepło i takich szukalem. Idealnie było rozebrać druga lampę i włożyć te same kiedy do obu lamp.
asial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 10:24   #107
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Ja bym chciał usunąć fabryczne halogeny i wstawić DRL
Czy wystarczy halogeny odłączyć i wykodować żeby nie było błędu żarówki?
Czy to legalne i nie przyczepią się w stacji diagnostycznej i ASO? Zwłaszcza że ze względu na ściemniacz oświetlenia zegarów zostawiłbym włącznik świateł z halogenem?
LED to pewnie Magneti Marelli, a czy są pasujące nie-LED, z wymienną żarówką?
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 10:48   #108
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Oczywiscie ze mozesz. Wychodzily wersje bez halogenów bo nie jest to wymagane przepisami. Auta w polsce muszą mieć przeciwmgłowe tylne, przednie nie są wymagane.
Wywalasz ori, wyłączasz w konfiguracji i wsadzasz led z nową instalacją.
Mozna zrobic to tez duzo prosciej jesli nie masz czujnikow parkowania z przodu. Wywalasz ori halogeny, wsadzasz led pod ori kostki, kostke wiązki zderzaka ucinacz i podpinasz pod sterownik drl i bez zdejmowania zderzaka masz dzienne led.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 11:00   #109
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmierz i dobierz prąd żeby powiedzmy przy 15-16V nie przekraczał 100% pojedyńczego chipa.
Albo jeszcze lepiej. Kup sterownik do LED (źródło stałego prądu nie napiecia) i LEDY nie będą Ci się rozjaśniać i przyciemniać w zależności od napięcia.
Coś w ten deseń: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 11:08   #110
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie ze mozesz.
Super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.