Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2019, 14:52   #1
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Question Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Cześć wszystkim,

Nowego Konia odbieram z salonu w wakacje. Będzie to moje pierwsze auto, które ma mniej niż 12 lat (znaczy Koń będzie nówka).
Zdecydowałem się na start na przedłużenie gwarancji na 7 lat.

Wiem, że przeglądy gwarancyjne jak i de facto wszystkie czynności naprawcze oraz regularne wymiany płynów ustrojowych mogę robić (według UE) w nieautoryzowanych serwisach. Jednak wiem, że gdyby coś się działo to Ford będzie szukał wszelkich wymówek aby odmówić naprawy na gwarancji.

Z tego powodu przeglądy gwarancyjne raczej zdecyduję się robić w ASO. A dodatkowe wymiany oleju między przeglądami robić na własną rękę lub w zaufanym serwisie.

Jako, że mam absolutnie zerowe doświadczenie z ASO i jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, chciałbym od was usłyszeć jakieś rady. Czy na przeglądy jeździć ze swoimi płynami, częściami itp? Czy najpierw prosić przed wizytą o szczegółową rozpiskę co będzie zrobione i za ile wtedy negocjować na przykład ceny części (o ile to ma sens) itp.

Może to wyglądać, że próbuję niepotrzebnie zaoszczędzić pieniądze. Ale właśnie, nie marnowanie pieniędzy pozwoliło mi na zakup samochodu marzeń.

Dodatkowo byłbym wdzięczny za polecenie ASO na Śląsku (Jestem z Gliwic) oraz serwisu, który mógłby pomóc się opiekować Koniem (wymiana oleju, hamulce, koła i takie tam drobne rzeczy) między przeglądami w ASO.
Chwilowo Focusa serwisuje w RS Auto w Chorzowie ale jeżeli polecacie jakiś inny serwis, który ma doświadczenie z Koniami i jest warty zaufania to jestem otwarty na propozycje.

Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 15:56   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Czy najpierw prosić przed wizytą o szczegółową rozpiskę co będzie zrobione i za ile wtedy negocjować na przykład ceny części (o ile to ma sens) itp.

[...]
Co będzie robione, można sprawdzić w necie
- wchodzimy na stronę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- zakładamy darmowe konto
- logujemy się
- generujemy kartę przeglądów => tam jest dokładnie wyszczególniony zakres czynności

Jeśli chodzi o ceny, to w krakowskim ASO są wywieszone w recepcji serwisu

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 15:58   #3
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Czy ktoś kto serwisuje na Śląsku poleca jakieś ASO bardziej niż inne?
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 21:14   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Serwisuje w autoboss chorzów. Idealnie nie jest, ale i tak lepiej niż w innych przebytych aso. Dużym plusem jest fakt, ze nie burzą sie na dostarczane swoje części i płynny podczas przeglądów czy napraw
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 10:23   #5
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wchodzimy na stronę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- zakładamy darmowe konto
To już chyba tak nie działa.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 22:30   #6
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowe wymiany oleju między przeglądami
Po co chcesz robić dodatkowe wymiany oleju między przeglądami?

Jeśli stosujesz olej zgodny ze specyfikacją dla danego silnika, to absolutnie nie ma takiej potrzeby.

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to wyglądać, że próbuję niepotrzebnie zaoszczędzić pieniądze
No właśnie w związku z powyższym cytatem chcesz tracić pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym razie żadne ASO nie ma jakiejś standardowej procedury. Jedno pozwoli ci na przywiezienie oleju lepszego od ichniego Castrola na wymianę, inne nie. Jedno pozwoli na dowiezienie części we własnym zakresie, inne nie. Zawsze pytaj.

Cytat:
Napisał zygzak73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już chyba tak nie działa.
Działa.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 15:38   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Cytat:
Napisał zygzak73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już chyba tak nie działa.
działa => sama mam darmowe konto na eTIS

wystarczy np. do:
- sprawdzania wyposażenia wg VIN
- generowania kart przeglądu

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 14:15   #8
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Tak, ja wiem czemu to służy bo używałem, ale parę dni temu nie mogłem się dostać do konta, generował się jakiś token i coś gdzieś trzeba go było zatwierdzić.
Skoro mówicie że działa to spróbuję nowe konto założyć.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:44   #9
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

Mam pytanie. Kupuję auto nowe ale zarejestrowane na dilera. Myślałem, że wpłacam i wyjeżdżam autem bo ma ono tablice, OC. Jednak diler da mi najpierw tablice i papiery do przerejestrowania auta i dopiero po tym fakcie, oraz oczywiście wpłacie całej kwoty auto mi ma wydać. Czy tak jest zawsze?
Teściu kupował Toyotę to on nawet do urzędu miasta nie musiał iść...
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 12:02   #10
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Nowa osoba w świecie ASO, gwarancji, nowego samochodu itp. potrzebuje rady.

ze względów bezpieczeństwa i dla świętego spokoju, dealer wydaje auto już zarejestrowane na klienta.
zdarzało się, że klient zapominał przerejestrować auto (?!) i jeździł tak miesiącami, a mandaty przychodziły na dealera. szkoda naszego czasu na to, więc wydajemy tylko auto zarejestrowane na klienta.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.