Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2019, 20:35   #1
froniek1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2006
Skąd: legionowo-skrzeszew
Model: maverick
Silnik: 2,5
Rocznik: 1995
Postów: 4
Domyślnie pomopa wtryskowa BOSCG czy Lucas

witam mam transita z 1998 r 2,5td z dokumentów wynika że silnik jest 4GD i z tego co tu wyczytałem powinienem mieć pompę Lucas bo nawet wisi taka duża wtyczka koło kolektora soncego a obecnie jest założona pompa BOSCH VE R415 w której wypadł wałek od przyspieszenia zapłonu i teraz się zastanawiam czy naprawiać tą co jest i zostawić czy szukać takiej jak powinna być czyli wrócić do Lucasa co poradzicie.
nie wiem jakie są wtryski nie wiem jak je rozróżnić

__________________
ford transit 2,0 '90r
ford transit 2,5D '92r
froniek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 20:48   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: pomopa wtryskowa BOSCG czy Lucas

Nie jestem specjalistą od naprawy pomp wtryskowych, ale sądzę, że za naprawę uszkodzonej pompy zapłacisz więcej niż za pompę używkę. Jest ich sporo na rynku, z tym, że jest ryzyko co kupujesz - możesz kupić nawet gorszą niż ta twoja uszkodzona. Szukałbym pompy u renomowanych rozbieraczy Transitów - będzie drożej, ale wiesz, że pracowała do końca i masz jakąś gwarancję.
Ja bym się nie upierał przy dokładnie takiej jak ta którą masz teraz, ale jedynie brał pompę po 1995 roku, taką bez zewnętrznego siłownika przyspieszenia wtrysku.
Wtryski opisane masz w tabelach w wątku o EPIC-u.

Powrót do EPIC-a z pompą Lucasa to praktycznie w tej sytuacji sprawa niemożliwa - musiałbyś odpalić całą elektronikę z ECU, z kilkunastoma czujnikami, z systemem vacu itd. itd. Skoro zrezygnowano z EPIC-a - jakaś przyczyna była, nie poradzono sobie z tym i nie musiała to być pompa. Nie myśl o tym bo to jest moim zdaniem tylko szukaniem kłopotów.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-03-2019 o 20:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.