Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2013, 10:02   #1021
czestero
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

tak czytam i czytam jeszcze raz wracajac to wiekszosc uzytkownikow podpina sie pod TDI silniczki i z grubsza kazdy tani kabel VAG dziala. Natomiast do beni troche liniki juz powygasaly i nie bardzo jest jak jednoznacznie sie skapnac. W 2010 roku klosek6 pisze ze z benzyna laczy sie na elm327, gdzies indziej wyczytalem wlasnie ze z silnikiem to na elm a z reszta auta po VAG'u. Tak wiec szczerze to sam nie wiem (troche ta technika od 2010 poszla chyba) czy jest jeden kabel ktory potrafi benzyne obsluzyc.

@no_fear: a ty cos pokupił?

@deku: probowalem juz roznych czarow robic. Ogolnie bluesolei wykrywa urzadzenie i dostepne mozliwosci komunikacji to port com (akurat w moim przypadku com4) tak wiec teoretycznie same juz programy po odpowiednim skonfigurowaniu nie pluja sie ze nie ma nic podlaczonego - natomiast przy testach portu/lub przy probie jakiegokolwiek odczytu jest brak odbioru i ciagle proby ponownego odczytu.

czestero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 10:17   #1022
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał czestero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@no_fear: a ty cos pokupił?
mam zwykły czarny kabel VAG KKL i on łączy mi się z większością modułów, po za oczywiście silnikiem (bo to 2.3)
mam też takiego dongla bluetooth elm327 mini - tym z Fordem nie udało mi się połączyć (z VW działa)

zamówiłem elm327 1.4b (poprawiona elektronika) i mam nadzieję, że już zrobię pełną diagnostykę Galaktyki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 19:40   #1023
SP-LPC
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Puławy
Model: Galaxy Mk2 Ghia
Silnik: 2.3
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Ok. Kupiłem kabel (najtańszy, czyli za 25 zł VAG KKL), mam VAG-COM 409 i cisza. Z tego co czytałem może nie widzieć się z silnikiem. Ale nie widzi się z niczym. Nigdzie nie figuruje Galaxy do wyboru. Jest Sharan i Alhambra (pod jakimś tam kodem 7M), ale na nich nie widzi samochodu. Czy wciskam coś nie tak, czy robię coś nie tak? Jakiś inny program zastosować czy co? Powoli przestaję mieć siły i ochotę na dalszą zabawę kiedy na końcu guzik dostaję...

Edit: Zabawa ze sterownikami wg instrukcji polskiego VAGa i działa. Nie łączy się ze wszystkim (nie mówię o bzdetach typu np. spoiler bo tego wiadomo, że nie ma). Odczytałem jakieś dwa błędy skrzyni opisane jako sporadyczne. Ale jak np. skasować żółtą lampkę z symbolem silnika? Wydaje mi się, że program widzi za mało, ale mogę się mylić. Jutro poświęcę więcej czasu.

Edit2: I przy okazji. Czym połączyć się z silnikiem, bo już się gubię. Czy trzeba inny kabel (lepszy/droższy) czy program czy co? To jest Benzyna 2.3L
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez SP-LPC ; 07-09-2013 o 18:53
SP-LPC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 18:10   #1024
czestero
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Kolego wlasnie przerabiam ten sam temat co ty. Benzyna - jesli chcesz odczytac bledy silnika czy skasowac kontrolke to musisz miec kabel elm327 ale to tez nie wszystkie - wyglada na to ze dosc sprawdzone to w wersji 1.4b (poprawiona elektronika) - sam taki zakupilem podobnie jak kolega no_fear i tym kablem mozna sie podlaczyc pod silnik.

Natomiast reszte powinienes obsluzyc tym VAG KKL aczkolwiek u mnie tez tylko czesc rzeczy widzi. Ja chcialem tylko zmienic jezyk wyswietlania z niemieckiego na angielski i to wlasnie tym kablem zrobilem.
czestero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 19:29   #1025
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

@no_fear. też mam problem z pożyczonym donglem bluetooth. O ile ScanMaster go widzi, o tyle już się nie łączy.
Ale Torque na Androidzie (Nexus 7) śmiga aż miło.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1111.jpg (20.3 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2222.jpg (19.7 KB, 53 wyświetleń)
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 18:39   #1026
renovatio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: Foca C-Max
Silnik: 1.8 HE
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam...
Proszę o pomoc przy doborze programu do diagnostyki... posiadam Galaxiaka 1997 mk1 2.8 vr6 w gazie. Kupiłem kabelek dokładnie : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sterowniki itd poprawnie zainstalowane. Sprawdzałem programy POLSKI VAG: 2.5, 208.1, 311.2 ŻADENEN nie ruszył... fordzik po wymianie kabli wysokiego napięcia, świec, przepustnicy i przepływki... bez diagnostyki dalej nie rusze a jestem w niemczech...
prosze o pomoc w znalezieniu odpowiednich programów do diagnostyki...

Ostatnio edytowane przez renovatio ; 22-09-2013 o 18:41
renovatio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 16:30   #1027
SP-LPC
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Puławy
Model: Galaxy Mk2 Ghia
Silnik: 2.3
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Ok no to teraz wiem co z silnikiem, ale pojawiła się druga opcja. Mam możliwość kupienia komputera diagnostycznego Ethos Bahco. Czy warte to uwagi i zainteresowania? Będę miał na test na weekend ale może ktoś miał już doświadczenie z tym sprzętem i może się szerzej wypowiedzieć?
Pozdrawiam!

P.S. Dzięki czestero za info. Od razu jaśniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SP-LPC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 20:57   #1028
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam pomóżcie odczytać w/w błęy
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 22:01   #1029
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Najprostszą metodą jest wpisać numerek kodu w Google i wyskoczy ci opis jak również sposoby naprawy lub jak inni sobie z danym problemem radzili.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 11:24   #1030
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Unhappy VAG-Com

Witam wszystkich. Zakupilem sobie interfejs VAG KKL do vag-com. Niestety vag-com nie dziala z win7 dlatego pobralem VCDS-lite ktory dziala ale nie ma dostepu do mojego forda. Czy jest Jakis specjalny program do mojego auta F. Galaxy 1.9tdi 115km mk2? Dodam tez ze polski vag tez nie dziala bo nie widzi w ogole mojego interfejsu. Prosze o pomoc...
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.