Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2019, 16:47   #891
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

hmm. ciekawe to. pytałem jednego z "ogarniętych" forumowiczów o możliwość dołożenia czujników ciśnienia i coś tam jeszcze i dowiedziałem się, że mam bardzo słabą wersję BCM więc muszę kupić nowy - lepszy. wynika z powyższego, że to próba naciągnięcia mnie

robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 13:10   #892
Rocky_wrc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: WRC
Model: S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam, Panowie podobnie jak inni nie odnalazłem instalacji do syrenki w bagażniku oraz pod maską do syrenki z podtrzymaniem. Założyłem lampkę z czujnikami ruchu i zamek maski z czujnikiem. Alarm aktywowany. Wszystko działa. Miga. Niestety bez sygnału dźwiękowego. W forscanie mam taki błąd:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedzcie proszę gdzie mam się podpiąć z przewodem do gem aby uruchomic syrenke w bagażniku (jeden przewód). Do której wtyczki?

S-max 2009 - 2.0 pb
Rocky_wrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 22:27   #893
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Potrzebuje pomocy przy aktywowaniu alarmu obwodowego
Sytuacja wygląda następująco:
zamek maski wymieniony
syrena w bagażniku dołożona
przekaźnik w bagażniku jest
alarm aktywowany w elm według instrukcji
Ale syrena alarmu nie wydaję żadnego dźwięku, w menu na wyświetlaczu brak opcji alarmu, jedyne to po zamknięciu auta i odtworzeniu go od środka mrugają kierunki
Pacjent to s-max 2012
Mój BCM BG9T 14A073 AH czy on może nie obsługiwać alarmu, choć w tym wątku kolega z tym samym BCM aktywował alarm!
Co może być nie tak?
Gdzie szukać przyczyny?
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 09:08   #894
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Po pierwsze: jak uruchomisz alarm obwodowy (bez czujników ruchu), to nie będziesz miał menu w liczniku. Jedynie po uzbrojeniu alarmu (tj. po zaryglowaniu zamków) powinna migać czerwona dioda.
Po drugie: BCM z przedostatnią literą "A" nie pokazuje informacji o otwartej klapie silnika. Przynajmniej tak było u mnie, gdy miałem taki BCM.
Po trzecie: skoro kierunkowskazy migają, a "syrena" nie wyje, to "syrena" albo uszkodzona, albo źle podpięta.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:30   #895
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ok dzięki za wyjaśnienie, czyli mam tak jak piszesz, dioda mruga i kierunki też, szkoda tylko że nie pokazuje że maska otwarta.
A co do syreny to kupiłem od c-maxa i może dlatego coś jest nie tak, myślałem że nie będzie problemu a tu jednak, bo chyba podpiąć nie można jej źle bo jest tylko jeden przewód.
Muszę tylko sprawdzić zamknąć auto i otworzyć maskę i czy kierunki mrugają, bo rozumiem że powinny.
Co do BCM to chyba mam ubogą wersję!
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:39   #896
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 201
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał rzielinski7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo chyba podpiąć nie można jej źle bo jest tylko jeden przewód.
Można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak ją przymocowaleś?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
angelz jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:57   #897
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Zasilanie w przewód a masa z obudowy do karoserii.

Ja bym tego auta nie nazwał "ubogą wersją".
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 11:31   #898
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Kolega pisał, że ma "ubogą" wersję BCM. I to się zgadza.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 11:37   #899
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasilanie w przewód a masa z obudowy do karoserii.
Dokładnie tak
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 21:53   #900
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Koledzy pytanie brzmi czy jak mój BCM nie pokazuję informacji o otwartej masce (tak pisał Parch kilka postów wczesniej) to czy też nie załącza alarmu po otwarciu maski?
Mam wymieniony zamek na taki z pinami,instalacja z wtyczką była, alarm ustawiony w elm, po uzbrojeniu alarmu i otwarciu maski nic się nie dzieje, a jak otworzę drzwi to mrugają kierunku. Syrena tez milczy, ale może to wina że założyłem z c-maxa?
Gdzie szukać przyczyny takiego stanu? Co robię źle?
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.