Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2015, 07:35   #1
hard_boy
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Witam,
użytkuję od pół roku forda mondeo mk4 2.0 tdci 163 km z powershiftem i przez pierwsze 20 tkm auto działało bez zarzutu.

Od niedawna posiadam irytujący problem w swoim mondeo , który polega na resetowaniu się wyświetlacza chwilowego/średniego spalania/zasięgu.

Po dłuższym postoju, kiedy uruchomię silnik, wskazania wyświetlacza pojawiają się i niestety znikają po przejechaniu dosłownie 100-200 metrów. Zamiast wartości podawanych przez komputer widać jedynie cztery poziome kreski. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sytuacja miała już wcześniej miejsce i poprzedzona była wyjątkowo wysokim spalaniem samochodu (auto spaliło 70 litrów ON na niespełna 700 km w trasie pomiędzy Tarnowem i Wrocławiem), podwyższonym poziomem oleju i komunikatem o konieczności wymiany oleju. Wtedy zleciłem wypalenie DPF-a w serwisie i wymianę oleju. Problem zniknął, spalanie także wróciło do normy, jednak przy rozruchu pojawiał się komunikat "Silnik usterka", który w żaden sposób nie wpływał na funkcjonowanie samochodu - spalanie w normie, normalna praca silnika, nie odczuwałem mulenia przy przyspieszaniu itp.
Ostatnio ponownie pojawiło się zwiększone (w moim odczuciu) zużycie paliwa, samochód na postoju wskazywał spalanie rzędu 1,5-2,1 l/h, a np. przy prędkości 110-120 km/h około 8,5-9,0 l/100 km. Po przejechaniu kilkuset km (trasa do Wiednia) wyświetlacz zużycia znów się zresetował i działa tylko na postoju.
Ponownie zleciłem wypalenie DPF-a, skasowanie błędów, jednak tym razem nic to nie pomogło, wyświetlacz nadal się resetuje.
Samochód tkwi już drugi tydzień u elektryka, który sprawdził po kolei wiązki (nie ma zaników sygnału na instalacji). Gość zauważył, że po skasowaniu błędów, gdy silnik pracuje na postoju wszystko jest OK, ale gdy tylko ruszy, wtedy wyświetlacz się resetuje, a wentylator chłodnicy załącza się, pomimo, że silnik nie potrzebuje chłodzenia. Dziś chce zabrać się za oglądanie od środka komputera silnika.

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem lub mógłby podpowiedzieć co należy zrobić w tej sytuacji?

hard_boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 08:18   #2
horolezec
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Myślę, że to jednak kilka niezwiązanych ze sobą problemów. To bardzo wysokie spalanie może świadczyć o kompletnie zapchanym i niezdolnym do samodzielnego czyszczenia DPF. Albo też jest tak, że masz uszkodzony parownik w środku w DPF (pasuje rocznik samochodu, były tam wadliwe). Tu masz wątek na ten temat:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do resetowanie się wartości spalania na liczniku to niestety nie mam pojęcia. A może trzeba zrobić aktualizację silnika i Converse? Jak rocznik 2011 i jak robiłem w ty roku o kolegi MAYAK aktualizację oprogramowania silnika, skrzyni i Converse to mi wyszło, że od czasu produkcji było np. 6 niewgranych przez serwis aktualizacji silnika.
horolezec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 08:31   #3
hard_boy
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Rocznik samochodu: 04.2010.
Statyczne wypalanie DPF-u robione dwukrotnie w nieautoryzowanym serwisie, każdorazowo magicy-elektrycy twierdzili, że procedura przebiegła pomyślnie.
Autem jeżdżę przede wszystkim w trasie, regularnie 2-3 razy w tygodniu A4 Tarnów-Kraków, więc jest miejsce i czas, żeby DPF-a się wypalił.
P.S. Podrzucony link nie działa ;/
Czy poza ASO można zrobić aktualizację Convers'a?
hard_boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 08:43   #4
horolezec
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Można. Jak jesteś z Tarnowa to masz niedaleko np. do kolegi HEKO, który działa gdzieś w okolicach Krakowa. Ewentualny problem z DPF też Ci zdiagnozuje.

Nie jestem pewien, ale nieautoryzowany serwis bez Forscana i IDS chyba nie jest w stanie prawidłowo przeprowadzić procedury serwisowego wypalania DPF.

Z resztą skontaktuj się z HEKO, on Ci na pewno bardzo pomoże.

Jeszcze raz link do wątku o parowniku DPF:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez horolezec ; 28-05-2015 o 08:45
horolezec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 09:04   #5
hard_boy
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Co do magika - elektryka, który wypalał DPF, chyba interfejs diagnostyczny ma dobry/właściwy, bo wcześniej po wymianie reflektorów udało mu się zaadaptować skrętne soczewki i one faktycznie działają.

Ponadto ten jego program (jak na moje oko) jest mocno rozbudowany i posiada sporo funkcji diagnostycznych. Niestety słabo znam się na elektryce i elektronice, zwłaszcza w samochodach, więc niewiele mogę powiedzieć na ten temat.
hard_boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 15:29   #6
BARTŁOMIEJ PAWLAK
ford::amateur
 
Imię: BARTŁOMOEJ
Zarejestrowany: 22-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Witam. Mam identyczne objawy jak wyżej opisane.
Czy udało się rozwiązać ten problem. Umówiony jestem w ASO dopiero na 5 września .
Pomocy!

Zaczęło się od zatkanej sondy do dopalania DPF. Sonda została wymieniona na nową DPF wypalony i wystąpiły wyżej wymienione objawy po około dwóch tygodniach od wymiany. Brak wskazań , później olej do wymiany , wentylator. wszystko identycznie !!!!!
Silnik bardzo nie równo pracuje

Ostatnio edytowane przez BARTŁOMIEJ PAWLAK ; 22-08-2019 o 15:36
BARTŁOMIEJ PAWLAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 18:05   #7
masza1968
ford::amateur
 
Imię: Lampowy
Zarejestrowany: 16-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Panowie, jakieś rozwiązanie problemu?
Mam dokładnie jak Bartłomiej w Galaxy 2010. Co robić? Gdzie jechać? Za tydzień mam trasę 1500km.
Lokalizacja Warszawa.
masza1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 20:24   #8
BARTŁOMIEJ PAWLAK
ford::amateur
 
Imię: BARTŁOMOEJ
Zarejestrowany: 22-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Ja już po czyszczeniu dpf na maszynie. Wypłukali wszystko,wyczyścili. Adaptacja dpf w aucie że nowy. Restet czujników ciśnienia. I dalej tak jak było. Może w Aso sobie poradzą. A przy okazji wycięcie dpf jak policja złapie i udowodni 10000 tysi kosztuje. Za granicą np. AUSTRIA konfiskata auta.
BARTŁOMIEJ PAWLAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 21:52   #9
masza1968
ford::amateur
 
Imię: Lampowy
Zarejestrowany: 16-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

No to nie fajnie, że czyszczenie nic nie dało... Już się ucieszyłem, że tanio problem usunę.
O wycinaniu ani myślę.
Daj proszę znać jak coś pomoże lub nie.
masza1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 07:50   #10
masza1968
ford::amateur
 
Imię: Lampowy
Zarejestrowany: 16-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyświetlacz chwilowego spalania resetuje się po przejechaniu krótkiego dystansu

Auto w serwisie na wymianie DPF. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
masza1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.