Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2011, 13:23   #1
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Śmierdząca klimatyzacja

Witam koledzy. Opiszę swój cały problem. Na wiosne tego roku zrobił mi koles serwis klimatyzacji. Został wymieniony filtr kabinowy na FILTRONA dobił czynnik i odgrzybił. Od jakiegos miesiąca zaczeło coś troche śmierdzieć w samochodzie ale bardzo delikatnie. Nie zwracałem na to uwagi ponieważ nie miałem czasu. Wczoraj włączyłem klimatyzacje to zaczeło śmierdziec niesamowicie. I tak sprawdzałem kilka razy, na włączonym śmierdzi. Samochod zaprowadzilem do odgrzybienia dzisiaj rano i śmierdzi dalej. Może troche mniej. Więc zaprowadziłem teraz i mają wymienić filtr na nowy i jeszcze raz odgrzybic. Mówił mechanik ze ozonerem wystarczy odgrzybiac 30 minut a oni robili 50. Co teraz dalej?

Osmola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 13:44   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Cytat:
Napisał Osmola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy. Opiszę swój cały problem. Na wiosne tego roku zrobił mi koles serwis klimatyzacji. Został wymieniony filtr kabinowy na FILTRONA dobił czynnik i odgrzybił. Od jakiegos miesiąca zaczeło coś troche śmierdzieć w samochodzie ale bardzo delikatnie. Nie zwracałem na to uwagi ponieważ nie miałem czasu. Wczoraj włączyłem klimatyzacje to zaczeło śmierdziec niesamowicie. I tak sprawdzałem kilka razy, na włączonym śmierdzi. Samochod zaprowadzilem do odgrzybienia dzisiaj rano i śmierdzi dalej. Może troche mniej. Więc zaprowadziłem teraz i mają wymienić filtr na nowy i jeszcze raz odgrzybic. Mówił mechanik ze ozonerem wystarczy odgrzybiac 30 minut a oni robili 50. Co teraz dalej?
HEH
potraktuj chemią . Pianka CRC na parownik i po sprawie. Mozesz pianke wprowadzic przez odpływ klimatyzacji. Odpływ znajduje się pod osłoną tunelu przy nogach pasażera. Zdejmij łacznik z gumy i wprowadz tam dysze i czynnik wprowadz. Pianka się pieni wiec spokojnie dojdzie do parownika. Sprwadzone w 100%
pozdr
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 14:35   #3
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Zależy jakiej wydajności jest ozonator, różne są sposoby ,czasami trzeba robić i dwa razy ,generalnie im dłużej tym lepiej.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 15:23   #4
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

no własnie odebralem auto z nowym filtrem węglowym. Troche jeszcze odgrzybiali. Nie wiem czy mi sie wydalo czy raz zaśmierdziało. Ale nie jestem pewny bo juz cały dzień wącham to mogę mieć nos "rozregulowany" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . A ich sprzęt do ozonowania to taki mały jak zeszyt A5.
Osmola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 15:29   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Niestety często tak jest że jak się doprowadzi do zbytniego zaśmierdzenia to później ciężko się zapachu pozbyć. Sprzęt może być mały ,ważne jaką ma wydajność a tego pewnie nie wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 15:48   #6
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

U mojego znajomego śmierdziało około 2 tgodnie po odgrzybianiu, taki smrodek jak po chemii, nie typowy grzyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zaczynało śmierdzieć jak wyłączał klime, a nie jak włączał.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 16:36   #7
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o takim sprzętem mi robili. Mam nadzieje ze przejdzie ten smród.
Osmola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 17:42   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Jeżeli takim samym to katastrofa, taki to możesz sobie do domu sam kupić i zrobić ozonowanie trwające 4-5 godzin z przerwami 30 minutowymi ,raz z włączoną klimą ,raz bez , wtedy może pomoże, my mamy w firmie ozonator z wydajnością 1000mg/h i czasem wypadało by zrobić ze dwa razy po 45 minut żeby był efekt.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 18:30   #9
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

podłączam sie pod temat. Moj problem wyglada nastepujaco:

wlaczam klime - wszystko cacy - chlodzi jak trzeba, nic nie smierdzi. miodzio.

wylaczam klime, wlaczam sam nawiew - tragedia. smierdzi, paruja szyby ect.

wczensiej kiedy klima nie dzialala nawiew dzialal ladnie. teraz od pol roku kiedy klima zrobiona (nowy osuszacz -fabrycznie nowy), nabita klima w tym roku, filtr kabinowy wymieniany ostatnio na wiosne gdy dziala sam nawiew to smierdzi.

nie wiem o co chodzi, zazwyczaj to chyba odwrotnie... klima chodzi smierdzi, nie chodzi nie smierdzi.

nie kumam....
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2011, 18:48   #10
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Generalnie z klimy śmierdzi dopiero jak się ja wyłączy ,dobrze odgrzybić i powinno być OK, tylko przy tym obowiązkowo trzeba ponownie wymienić filtr niestety
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.