Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2016, 08:54   #21
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

zdjęcie zderzaka to ułamek koszta robocizny za montaż haka.
prawie każdy hak kosztuje w salonie ok. 2 tyś netto. z montażem. Pamietaj że oprócz haka dochodzi jeszcze moduł TTM.

jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 21:29   #22
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Cytat:
Napisał Bladerx23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przyszłym tyg. będę miał wymieniany zderzak tylny w aucie szkoda parkingowa. Podpytałem się w serwisie o montaż haka odpinanego ok 2600 zł. Wydaje mi się że cena trochę zaporowa ponieważ i tak zderzak będą mieli zdemontowany. Jak uważacie?
Zapytaj o koszt robocizny. Następnie wyślij zapytanie do Bemo Poznań o cenę haka - powołując się na FCP (specjalna zniżka dla forumowiczów). Może w tym zestawieniu wyjdzie taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 09:48   #23
jacekwx
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk5 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 18
Angry Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Witam,
Dla zainteresowanych finał sprawy z montażem haka w ASO Gdańsk BIG Autohandel:
W sumie 3 wizyty, po drugiej poprawkowej nie poprawiono nic!
Po 3, kiedy oddano mi samochód z otworem co do kształtu bez zmian ale lekko oszlifowanym, niewierząc w to co widzę usłyszałem, że 'nie da się tego równo wyciąć".
Doradca serwisowy i mistrz stali na stanowisku, że "jest super!... Fabryka lepiej nie zrobi!".
Poprosiłem o zajęcie stanowiska kierownika serwisu. Przyszła pani szczerze zdumiona moja postawą i zaczęła przykładać jakiś kartonowy szablon (nie dopasowujący się do profilu zderzaka bo za twardy, wycięty z kartonu chyba po telewizorze) i próbowała udowodnić że jest dobrze.
Rzeczoznawca, z którym byłem po odbiór samochodu próbował tłumaczyć, że jest niezgodnie z zaleceniami producenta, że jest krzywo (cały otwór jest przesunięty w lewo o ponad cm), wycięcie jest krzywe co widać od tyłu samochodu a co najgorsze zupełnie niezgodnie z zaleceniami producenta. próżnia!... 'ale o co panu chodzi!?'
Chodzi mi o to że jest krzywo. 'No jest trochę krzywo ale za to otwór od spodu jest mniejszy!...' ...ręce mi opadły.
Poprosiłem o zawołanie dyrektora tego interesu...
Przychodzi szeroko roześmiany pan, z pytaniem jak może pomóc?
No więc po raz 4 tłumaczę, co mi się nie podoba - krzywo, niechlujnie niezgodnie z zaleceniami producenta...
Przyłożyłem szablon wycięty z dokumentacji serwisowej i pokazuje że jest krzywo, nie tak jak powinno być itd... Pan dyrektor popatrzył i stwierdził z ironicznym uśmiechem 'A mnie się podoba!'...
dodatkowo zapytał czy zapłaciłem za montaż - tak.
Czy odebrałem samochód - tak (bo podczas odbioru stał tyłem do trawnika, tak że nie sposób było to zobaczyć co jest zrobione ale doradca zapewniał że jest super, pracownik poświęcił na to 5 h!!!, więc zaufałem).
Na to pan dyrektor - to uważam sprawę za zamknięta. Może się pan odwołać droga oficjalną... Dowiedzenia...
Arogancja, połączona z bezczelnością, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za to co się robi.

Pismo do Ford Polska w tej sprawie zakończone stwierdzeniem cytuję
"Nie czujemy się wystarczająco kompetentni do tego, żeby oceniać prawidłowość wycięcia otworu pod hak holowniczy. Porównując zdjęcia można jedynie zauważyć, że otwór ma nieznacznie inny kształt niż na zdjęciu wzorcowym. Nie mamy jednak większych zastrzeżeń do jego wyglądu."

...to chyba tyle w temacie usług montażu haka w ASO...
Dodam tylko, że podczas montażu wiercono otwory w samochodzie 'bo nie udało się znaleźć pasujących'. Nawet nie wiem czy zabezpieczone antykorozyjnie. Co więcej sam hak tez wydaje się przesunięty lekko w lewo po rozłożeniu - być może stąd krzywe wycięcie.
Element, który został uszkodzony (dolna część zderzaka) można dostać za 200 zł na allegro, w serwisie po kosztach pewnie nie jest dużo droższy.
Widać marka Ford nie uważa, że obsługa posprzedażowa i wieloletni klienci to coś o co warto dbać... Tym samym to chyba mój ostatni Ford, mimo iż z marką związany jestem od ponad 20 lat...

Ku przestrodze - omijajcie serwis BIG Autohandel Gdańsk szerokim łukiem!
Historię o stukach z pompy paliwa, diagnozę BIG Autohandel i jej finał (a w zasadzie jego brak) opiszę w osobnym wątku.

Ostatnio edytowane przez jacekwx ; 09-06-2016 o 09:56
jacekwx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 10:45   #24
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

I dlatego wziąłem fabryczny....
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 11:53   #25
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Cytat:
Napisał jacekwx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam tylko, że podczas montażu wiercono otwory w samochodzie 'bo nie udało się znaleźć pasujących'. Nawet nie wiem czy zabezpieczone antykorozyjnie. Co więcej sam hak tez wydaje się przesunięty lekko w lewo po rozłożeniu - być może stąd krzywe wycięcie.
A masz hak w osi pojazdu czy przyczepa bedzie jechała lekko z boku? Może to jest punkt zaczepienia sprawy - z tego co piszesz przyjęli taktykę, że ocena wygladu wykonania jest sprawą subiektywną - i dodatkowo poparł ich importer
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 12:50   #26
jacekwx
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk5 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dlatego wziąłem fabryczny....
hej, ale mój jest fabryczny - hak. BOSAL, model E503. Bo zderzaka ponoć oryginalnie wyciętego nie ma...!? Chyba że jest?!

Bump:
Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz hak w osi pojazdu czy przyczepa bedzie jechała lekko z boku?
Zrobię zdjęcia rozłożonego haka i wkleje. W mojej (głeboko subiektywnej) ocenie jest nieco przesunięty w lewo.

Ostatnio edytowane przez jacekwx ; 09-06-2016 o 12:56
jacekwx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 13:24   #27
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Spuść pion od środka znaczka Ford i będziesz widział, jak jest w rzeczywistości.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 14:33   #28
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

hmmm trochę mnie to przestraszyło bo ostatni zacząłem się zastanawiać nad montażem w ASO haka, będę chciał montować ten elektrycznie chowany, czy na tym etapie jest taka możliwość?
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 14:48   #29
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Cytat:
Napisał jacekwx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej, ale mój jest fabryczny - hak. BOSAL, model E503. Bo zderzaka ponoć oryginalnie wyciętego nie ma...!? Chyba że jest?
Musi być dostępny zderzak z oryginalnym wycięciem. Mam fabryczny hak i wycięcie nie wygląda na ręcznie wycinane przez Jose w fabryce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 17:25   #30
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Montaż haka w kombi - jak to robi serwis

Ktoś montował hak elektryczny na pewno.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.