Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2020, 10:16   #1691
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak masz "gdzieś" szacunek do cudzej pracy
O co ci chodzi? Przecież tytułem wyżej ,,Wie ktoś może jaki program potrzeba aby zmienić plik .zip na .vbf?,, Nie znalazłem w wyszukiwarce więc pytalem

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 11:23   #1692
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Vbf to kalibracje, jeśli ściągałeś je ze strony ucdsa to trzeba je rozpakować. Czego nie rozumiesz?

Nie ma czegoś takiego jak konwersja z zip do Vbf, chyba że poprzez zmianę rozszerzenia np Total Commanderem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 14:26   #1693
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał bobik2110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O co ci chodzi? ...
O to chodzi, że przy tym poziomie wiedzy użycie pliku VBF jakkolwiek zgodnie z jego przeznaczeniem praktycznie GWARANTUJE zamienienie przez Kolegę auta w "warzywo". W związku z tym mam tylko nadzieję, że to na własnym aucie Kolega zamierza te śmiałe eksperymenty bez jakichkolwiek podstaw merytorycznych robić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na serio - jeśli nie wie się jak z najpopularniejszego formatu archiwum (zip) skopiować "na zewnątrz" jakikolwiek plik - choćby i vbf, to w końcu żaden jakiś "dziwny plik", ot jak każdy inny - to trzeba dać sobie spokój z tymi zabawami. Jest tyle innych obszarów "wyżycia się". Choćby w ogródku czy na polu.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 22:10   #1694
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest tyle innych obszarów "wyżycia się". Choćby w ogródku czy na polu.
Czy Ty zawsze musisz pisać te swoje dziwne tylko dla siebie "filozofie" ??
Chłop spytał ,więc wystarczy krótko i na temat odpowiedzieć a nie jak zawsze filozoficzne elaboraty pisać ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 22:46   #1695
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...więc wystarczy krótko i na temat odpowiedzieć ...
Zachęcam - wystarczy "rach-ciach" wytłumaczyć Koledze powyżej co i jak z tym ZIP->VBF i podrzucić link do FORScana 2.4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się samemu używa i doradza - to konkretnie poproszę!
Wtedy będzie "krótko i na temat".
A tak to mamy tylko "sztukę postu do statystyk"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 09:36   #1696
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Koledzy mam pytanie a w temacie jestem nowy. Kupiłem sobie chińskie cacko ELM 327 Bluetooth i fajnie. Nie korzystałem z niego dotychczas ale zaczął padać mi akumulator stąd chciałem sprawdzić co się dzieje. Podłączyłem ustrojstwo do samochodu (Mondeo 2017) i spoko działa z Torque a nawet z Forscan Demo.
Przeglądając forum natknąłem się na wątek MS-CAN & HS-CAN.
Już rozkminiłem, że HS-CAN to podstawa natomiast MS-CAN dotyczy Forda.
I tu moje pytanie:

Jak mam nie przerobiony ELM 327 na MS-CAN to czego ja w swoim fordzie nie zobaczę, nie zrobię ? (obecnie na HS-CAN odczytałem stopień naładowania akumulatora, napięcie, zapełnienie DPF... ).
Warto przerabiać ?
Proszę o pomoc i wsparcie.
Dziękuję
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 10:30   #1697
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

kup sobie porzadny interfejs np viaken po kablu ui bedziesz miał duzo wiecejmozliwosci niz na jakims tam torque
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 09:51   #1698
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Chciałem kupić taki interfejs po kablu, co ogarnia wszystko jak należy, najlepiej bez konieczności przełączania jakiegoś przełącznika, tylko żeby sam się przełączał kiedy potrzeba. Czy ktoś może podesłać link, albo na co zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście najlepiej jak najtańszy się da, z takich działających poprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy taki ogarnie wszystko?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy ten interfejs potrafi sam sobie przełączać te MS-CAN i HS-CAN?

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 19-06-2020 o 11:41
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 21:44   #1699
Rajmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Po regeneracji pomy i wtryskiwaczy wpisalem nowe kody ima i odpalilem silnik z pomoca plaka (niestety). Silnik pracuje rowno i nie trzesie, postal 10 min i ruszylem na jazde probna (nie moglem stac dluzej pod domem bo troche kopcil po dlugim postoju). Po dwoch dniach i 50 km (tylko) silnik nadal nie odpala na rozrusznik. Na popych/zjazd z gorki lub na plaka pali ok i pracuje rowno. Rozrusznikiem kreci ale nie zapala. Przy wprowadzaniu kodow forscan pokazywal numeracje cylindrow od skrzyni do rozrzadu i w takiej kolejnosci wprowadzilem nowe kody. Na forum wiekszosc twierdzi ze wlasciwa numeracja to od rozrzadu do skrzyni. Po odpaleniu na plaka silnik pracuje jak nalezy i nie trzesie co by sugerowalo ze kody wtryskiwaczy sa OK. Moze jednak sprobowac i wpisac kody w odwrotnej kolenosci niz to pokazuje Forscan
Rajmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 22:02   #1700
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
np viaken
Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem kupić taki interfejs po kablu
Jak wyżej kolega napisał,kup Viakena
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.