Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2020, 19:38   #1
ocbsmoking
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-06-2020
Skąd: Zewsząd
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie nie odpala, kreski na wyświetlaczu

Witam jest to mój pierwszy post,

Sprawa dotyczy się jak w temacie Focus mk1, 1.6 benzyna, 2002r. Mianowicie, jechałem dziś do sklepu i samochód dwa razy lekko się przydusił po czym zgasł, akurat było z górki więc wziąłem go na popych, wrzucając jedynkę auto odpaliło i normalnie dojechałem do domu. Kilka godzin później musiałem gdzieś pojechać, wszystko było ok zero jakichkolwiek problemów. Podjechałem pod dom i silnik na biegu jałowym zaczął szaleć na obrotach w zakresie od 500 - 1500 tys obrotów po czym zgasł. Nie udało się go odpalić, po przekręceniu kluczyka nie wykonuje żadnej reakcji a na wyświetlaczu pojawiają się kreski, prąd jest działa radio, szyby, światła itd. Dodam że ostatnio zmieniłem akumulator na 42 ah, dodam również, że auto stało jakieś 2 tyg, rzadko nim jeżdżę ale drugie oddałem do naprawy i musiałem jechać Focusem chciałem go przy okazji przepalić.

Jeśli ktoś miał podobne perypetie proszę o kontakt na priv albo w temacie, z góry dziękuje oraz pozdrawiam

ocbsmoking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 09:40   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: nie odpala, kreski na wyświetlaczu

Nie miałem takiej, ale czytam Forum - wygląda na padnięty akumulator lub/i "zimne luty".
Jeśli nie ewidentnie akku, to wszystko co z nim powiązane - połączenia masowe, zaciski klem, przekaźniki pod maską, stacyjka itp. 42Ah to trochę za mały do PB.
Masz dostęp do kompa - sprawdź błędy.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 07-06-2020 o 15:25
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 10:53   #3
ocbsmoking
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-06-2020
Skąd: Zewsząd
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie odpala, kreski na wyświetlaczu

No właśnie problem jest taki że nie mogę otworzyć przedniej maski, też bym prosił o podanie sposobu jak to zrobić, mianowicie ta pierwsza wkładka do której wkłada się kluczyk została zlikwidowana, kupiłem auto już jej nie było. W celu dolania płynów maske otwierałem dużym krzyżakiem, widocznie plastik, który przy użyciu śrubokręta zwalniał zatrzask już się wyrobił i nie można już go poruszyć. W razie możliwości proszę o poradę jak można zwolnić ten zatrzask, dodam że kiedy próbuję otworzyć klapę podnosi się ona lekko tak ale zamek nie puszcza na tyle żeby można ja otworzyć.
ocbsmoking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 12:09   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: nie odpala, kreski na wyświetlaczu

Cytat:
Napisał ocbsmoking Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie problem jest taki że nie mogę otworzyć przedniej maski, też bym prosił o podanie sposobu jak to zrobić, mianowicie ta pierwsza wkładka do której wkłada się kluczyk została zlikwidowana, kupiłem auto już jej nie było. W celu dolania płynów maske otwierałem dużym krzyżakiem, widocznie plastik, który przy użyciu śrubokręta zwalniał zatrzask już się wyrobił i nie można już go poruszyć. W razie możliwości proszę o poradę jak można zwolnić ten zatrzask, dodam że kiedy próbuję otworzyć klapę podnosi się ona lekko tak ale zamek nie puszcza na tyle żeby można ja otworzyć.
A masz drugi kluczyk?/ jest to tym na Forum, poszukaj, fajnie panowie opisują. powodzenia i pisz, co zdziałałeś.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 13:56   #5
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: nie odpala, kreski na wyświetlaczu

Użyj większego krzyżaka .
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.