Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2019, 21:38   #1
xednim
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: czwa
Model: t280
Silnik: 2,2
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie gdzie znajde odme w T280

Panowie/Panie
wali mi cisnienie po wyjecie korka oleju- wyglada prawie jak dym, doczytalem w sieci ze to bedzie wina odmy (odpowietrznik skrzyni korbowej)- cos male i ponoc niedrogie- tylko mam problem- szukalem w sieci, szukalem wkolo silnika i za nic nie moge tego znalezc- ktos wie i sie podzieli inf.? trudno do tego sie dostac?
dodam jeszcze, ze od jakiegos czasu bierze mi olej- czy to bedzie z tym zwiazane? z tego co sie doczytalem to skrapla olej z oparow i odzyskuje go
przepraszam ale jestem laikiem w mechanice samochodowej czyli licze na wyrozumialosc za gafy w tekscie/nazwach
pozdr.
M.

xednim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 07:51   #2
grzegorz74
ford::beginner
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 01-12-2018
Model: transit
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: gdzie znajde odme w T280

Odma znajduje się w plastikowej pokrywie głowicy po prawej stronie(stojąc z przodu auta).Z odmy wychodzi wąż gumowy średnicy ok.25mm do rury plastikowej z filtra powietrza do turbiny,po zdjęciu rury może tam być nieco oleju ale nie powinno być dużo.Sprawdz to ale problem może być większy.Jeżeli odma pluje powinien dymić.Przydałoby się zmierzyć ciśnienie sprężania to by dało jakiś obraz co z silnikiem.Długo nim jezdzisz? Jaki przebieg?
grzegorz74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 08:28   #3
xednim
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: czwa
Model: t280
Silnik: 2,2
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie znajde odme w T280

Cytat:
Napisał grzegorz74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odma znajduje się w plastikowej pokrywie głowicy po prawej stronie(stojąc z przodu auta).Z odmy wychodzi wąż gumowy średnicy ok.25mm do rury plastikowej z filtra powietrza do turbiny,po zdjęciu rury może tam być nieco oleju ale nie powinno być dużo.Sprawdz to ale problem może być większy.Jeżeli odma pluje powinien dymić.Przydałoby się zmierzyć ciśnienie sprężania to by dało jakiś obraz co z silnikiem.Długo nim jezdzisz? Jaki przebieg?

podziekowal, popatrze pozniej

kupilem go 2,5 roku temu z 50 tys przebiegu, teraz ma 70tys
jezdzi glownie po miescie- nie ma dluzszych przebiegow
na poczatku nie kopcil teraz jak wieczorem depne to widze w swiatlach aut z tylu dym
ostatnim razem jak patrzylem to na wezu kolo turbiny byl olej
dolewanie oleju zaczelo mi sie jakies 5 miesiecy temu
cisnienia nie mierzylem
xednim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 09:53   #4
xednim
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: czwa
Model: t280
Silnik: 2,2
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie znajde odme w T280

dostalem sie tam i nie wiem czy ten gumowy badziew to jest to? jak szukalem po aukcjach to albo cos w rodzaju zgrubienia na wezu(barylka) albo cos w pokrywie na ksztalt fajki od komarka ...
problemu z wyjeciem membrany nie bylo tylko pozniej przy skladaniunie ma szansy na sprawdzenie czy dobrze siedzi bo trzeba ja razem ze sprezyna docisnac tym plastikiem
a tak dmucha na wolnych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: https://www.dropbox.com/s/il0rspmyv5puh29/ford%20silnik.JPG?dl=0
xednim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.