Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2019, 10:28   #11
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Super. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 20:36   #12
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Ok, jutro będę zabierał się za podłączenie całego sprzętu. Pod które bezpieczniki najlepiej się podpiąć?

W linku poniżej fotki oznaczeń z instrukcji.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 23:52   #13
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Ja wg instrukcji szedłbym w radio. Warto sprawdzić miernikiem lub próbnikiem dla pewności czy tam napięcie jest cały czas.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 06:41   #14
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawiaj jak najniższe jeżeli chcesz mieć dłużej działający tryb parkingowy. Jeżeli tryb parkingowy nie jest priorytetem to ustawiaj wysokie (oszczędność aku)
Tu podanie konkretnego czasu to kilka czynników (kondycja aku) więc musisz temat wymacać samodzielnie.
Kamerka podczas pracy ciągnie w okolicy 0,4A +-
Po wyłączeniu zapłonu spada w okolice 0,3 +-
Myślę że z powerbankiem to dobry pomysł jeżeli trb parkingowy to Twoje must have. Powerbank w okolicy 5000mAh powinien dać radę na całą noc.
Powerbank zabudować w schowku z wbudowanym w instalację zasilaniem po stacyjce. Na weekend można go wymontować i naładować w domu w dobrych warunkach.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zwykły powerbank ładuje się długo, więc trzeba go praktycznie codziennie ładować. Do tego temperatury w aucie go zajadą.
Zbudowałem swój powerbank z ogniw LifePO4 10000mAh, które w normalnym trybie ładują się w 1h do 100% (prąd 10A). Teraz trzyma około 1,5 doby bez doładowywania. Jest jednak jeden problem z samym ładowaniem - inteligentny system ładowania mondka trochę przeszkadza i praktycznie nie mam doładowanych ogniw na 100% (ładowanie bez wpiętego powerbanku mam na poziomie 13.9 a z wpiętym 14.3V - do tego mam straty na diodzie prostowniczej od 0.3 do 0.7 więc finalnie mam za mało - przetwornica w drodze).
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 07:19   #15
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Tak zgadza się. Po zastanowieniu się powerbanki, z którymi mam kontakt (Tronsmart)
nie przechodzą w ładowanie mimo podania napięcia jeżeli podłączone jest urządzenie odbierające. Być może są jakieś z elektroniką zrobioną w sposób bardziej przypominającą UPS. Jak pisałem wcześniej temperaturowo powerbanka ratowałby chłodzony schowek. Zimą gdy ogniwa mają ciężej ogrzewanie powinno je pobudzać. Temat niby prosty.....
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.