Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2019, 17:37   #1
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Prosze uzytkownikow o opinie i spostrzezenia. Na co zwracac uwage? Jak sprawuje sie skrzynia powershift. Jak kasztaltuje sie spalanie w cyklu czysto miejskim. Najczestsze usterki i bolaczki. Pytam glownie o wersje 203 konna choc opinie o mocniejszej tez mile widzine. Jak silnik i skrzynia znosi chiptuning?


Ostatnio edytowane przez Mondziawka ; 30-03-2019 o 17:41
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 18:19   #2
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Oj... Czytałeś już forum? Ecoboost 2.0 jak jeździ sprawia bardzo dużo frajdy. Ale na pewno jest ryzykowny. Ja mam 240KM z powershiftem kupionego od 1. właściciela z przebiegiem 120.000. Do czasu mojego zakupu:
1. wymieniono silnik przy 40k (za duże zużycie oleju)
2. wymieniono turbo - błąd konstrukcyjny powoduje pękanie kolektora ze zintegrowaną turbiną. W najlepszym przypadku straci ciśnienie, w najgorszym kawałki metalu wpadają do cylindrów). To jest prawie pewna usterka i zwykle pojawia się po 4 - 5 latach przy około 80k - 120k przebiegu.
3. wymieniono rozrząd z wariatorami faz rozrządu (częste uszkodzenia kół wariatora).
4. wymieniono czujnik niskiego ciśnienia paliwa, który powodował, że samochód gasł w trakcie jazdy i przez tydzień nikt tego nie mógł zdiagnozować porządnie (bo usterka daje niejednoznaczne komunikaty błędów).

Ja zrobiłem nim prawie 20.000 i kocham ten samochód. Bardzo szybki lub bardzo stonowany kiedy chcę. I cichy! Pali 13 litrów w mieście. W trasie mniej.

Zmiana 203 <-> 240 koni odbywa się przez wgranie fabrycznej mapy i nie wymaga niczego więcej. Więcej niż 240 nie wyciśniesz i nie warto próbować, bo silnik nie da rady i... Powershift. Powershift tak ogólnie nie jest udaną konstrukcją, a kombinacja z 2.0 EB okazała się najgorsza (wieść niesie, że skrzynia źle znosi wysokie obroty, więc mniej problemów w dieslu). Więc jeśli kupujesz EB i PS, musisz mieć świadomość, że prawdopodobieństwo wystąpienia drogiej naprawy jest bardzo wysokie. Jeśli Ci to nie przeszkadza - próbuj! Tylko przepatrz ten samochód porządnie z kimś kto się zna. Sprawdź silnik porządnie, sprawdź skrzynię. Jak ja kupowałem swój zapłaciłem ponad 10.000 mniej niż za 2.2tdci z automatem z podobnego rocznika i miałem dokumentację wykonanych już napraw. Traktuję tę różnicę jako budżet na naprawę PS, bo zakładam, że po tym, co już zrobiono z silnikiem, skrzynia poleci pierwsza.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 18:21   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

nigdy w zyciu.. a juz w ogole z automatem.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 18:30   #4
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Dzieki za wypowiedzi, czekam na wiecej.
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 18:31   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Na co? .. czekasz az ktos poleci? zapomnij..
Kupujac eco z PS jestes glupi, nie mniej i nie wiecej.
Jak nie przemawia - fakt, ford wycofal skrzynie PS w modelach benzynowych od 2015, ford wycofal skrzynie PS ogolnie w 2018.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 30-03-2019 o 18:33
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 20:18   #6
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Dzieki Sławek. Skutecznie studzisz moje zamiary. Czy przypadkiem geartronic w volvo to nie to samo co powershift u forda,

Ostatnio edytowane przez Mondziawka ; 30-03-2019 o 20:31
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 21:15   #7
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

2.0 Ecoboost 203 km z manualem i nieustający "banan na tearzy". Aktualny przebieg prawie 150tys km i jestem 2 wlascicielem. Zrobilem nim niewielki przebieg bo cos okolo 15 tys. i w tym czasie 0 problemow. Jak sie cos zepsuje to poprostu naprawie licząc się że zapewne owe potęcjalne naprawy będą droższe niż np. Passacie b5 1.9 tdi, ale jak wspomnialem na wstępie radocha z jazdy ogromna + rodzinny, przestronny samochód o świetnym wyglądzie (wg. mnie). Pozdr.
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 21:52   #8
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Niestety jedyne ecoboosty z manualem jakie znajduje to 1.5

Ostatnio edytowane przez Mondziawka ; 30-03-2019 o 22:37
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 23:23   #9
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Ja jeżdżę i szczerze polecam, nie zamierzam już nigdy wracać do Diesla, ani do Manuala, więc dla mnie wybór był tylko jeden 2.0 EB + PS i jestem bardzo zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi z silnikiem jeszcze nic się nie dzieje, ale mam nadzieję, że jak już się stanie to póki mam Gwarancję 12. Skrzynie podobnie padają w Dieslach też i myślę, że to loteria i użytkowanie przez poprzedniego właściciela. Tak czy siak zalecam zakup krajowego modelu najlepiej od pierwszego właściciela z historią napraw i wykupioną Gwarancją 12.
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 05:52   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford S-Max 2.0 EcoBoost. Opinie

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi z silnikiem jeszcze nic się nie dzieje
Dobrze powiedziane (napisane). Jeszcze nic się nie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale żeby nie było: życzę koledze długiej bezawaryjnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Mondziawka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety jedyne ecoboosty z manualem jakie znajduje to 1.5
"Szukajcie, a znajdziecie". Na używane auto w dobrej konfiguracji niekiedy trzeba długo czekać i długo szukać, nim pojawi się takie w ogłoszeniu.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.