Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2019, 09:52   #1
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Witam
1.6tdci 2012 Ford C-max

W lipcu wymieniłem wtryskiwacz na cylindrze nr2. Zrobiłem około 3-4 tyś km i znowu ten sam wtryskiwacz mi padł. Nie wiem co robić teraz. Mechanik twierdzi że mam zwarcie w jakimś obwodzie. Dodam że nie odpalałem na klemy ani na linkę. Bo już mnie posądzono że takie coś zrobiłem. Mam 3 wtryski leżące w zapasie, ale nie chce ryzykować że znowu coś się stanie z nowym. Dodam że pozostałe wtryski chodzą bez zarzutu. Wrzucam zdjęcie z kodami błędów. Czy jest ktoś w stanie pomóc lub naprowadzić gdzie szukać błędu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 16:57   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Przewód od wtryskiwacza do ECU do przeglądnięcia czy nie robi gdzieś zwarcia
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 18:37   #3
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Rozumiem, że wymieniłeś w lipcu na używany wtrysk? Pozostałe trzy rezerwowe też używane? Jeżeli tak to loteria co tam zakładzasz i miał prawo paść. Gdy mi padł to dałem do regeneracji i na razie 7 tys. km bez problemów. A miałem ten sam komunikat błędu. Fachowiec powiedział, że padł element piezoelektryczny (potocznie zawny cewką) i on robił zwarcie.
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 21:12   #4
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Cytat:
Napisał Sokółłł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że wymieniłeś w lipcu na używany wtrysk? Pozostałe trzy rezerwowe też używane? Jeżeli tak to loteria co tam zakładzasz i miał prawo paść. Gdy mi padł to dałem do regeneracji i na razie 7 tys. km bez problemów. A miałem ten sam komunikat błędu. Fachowiec powiedział, że padł element piezoelektryczny (potocznie zawny cewką) i on robił zwarcie.


Nowe wtryski. Ja wole kupić nowy niż grać na loterii. Z tego co wiem to mechanicznie zregenerujesz. Natomiast elementu elektronicznego już nie. Jakoś nie wierzę w regenerację


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 22:13   #5
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Jest dokładnie odwrotnie, elektronikę zregenerujesz (wymienisz), mechaniki niebardzo (choć tu nie mam pewności).
Uszkodzoną elektronikę wtrysku (górna część wtryskiwacza) dostałem przy odbiorze.
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 22:18   #6
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Cytat:
Napisał Sokółłł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest dokładnie odwrotnie, elektronikę zregenerujesz (wymienisz), mechaniki niebardzo (choć tu nie mam pewności).
Uszkodzoną elektronikę wtrysku (górna część wtryskiwacza) dostałem przy odbiorze.


Że tak teraz zacytuje firmę bosch „W razie jakichkolwiek problemów z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi można jedynie wyczyścić je na specjalnie do tego przygotowanych maszynach. Demontaż jest niemożliwy, ponieważ stos piezoelektryczny, w budowie odpowiadający za poprawne funkcjonowanie całego urządzenia, w przypadku wymontowania traci swoje właściwości.”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 23:07   #7
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Rób jak uważasz, ja mam wtryski Continental/Siemens. Po naprawie wszystko działa.
ps. nie cytuj gdy odpisujesz na ostatni wpis w temacie bo wiadomo, że na ten odpowiadasz, cytujemy tylko wtedy, gdy odpisujemy na wcześniejsze wypowiedzi. I wyłącz ten durny podpis o wysyłaniu z jakiegoś telefonu (tapatalk/opcje/sygnatura).

Ostatnio edytowane przez Sokółłł ; 22-12-2019 o 23:13
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 12:08   #8
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Dobrze kolega wyżej proponuje, sprawdzić dokładnie wiązkę przy silniku oraz wtyk przy komputerze silnika. Z wtryskami jest różnie ale raczej nowe nie padają po kilkunastu kilometrach - chociaż wszystko się zdarza - no chyba, że nowe nie są nowe tak jak niektórzy sprzedają. A w piezo to tylko cewkę wymieniają bo reszta jest prawie nie do ruszenia.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 14:31   #9
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Wtyki przy ecu sprawdzone. Żadnych zaśniedziałych styków. Lekko 3 blaszki dogiołem bo wyglądały jakby lekko stykały. Suchutko w obudowie. Przewody przy silniku przejrzałem, nic nie zauważyłem żeby było spękane, przerwane. Chciałem miernikiem przestrzelić czy jest przejście w kablach lecz przy wtyczkach są inne kolory kabli niż przy ecu. Bez schematu nic nie zrobię. Muszę poszukać schemat i znaleźć gdzie łączą się. Podejrzewam że po drodze jest coś jeszcze. Wtryski na końcówkach wyglądają jak nowe żadnych rys nawet kod qr jest. Więc nie podejrzewam żeby były kiedykolwiek używane.
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 21:50   #10
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: Padnięty wtryskiwacz po raz kolejny 1.6tdci

Ale wiesz, że wtryski mają termin przydatności? Nie mogą leżeć za długo nieużywane, znaczy trzeba je założyć przed datą na opakowaniu.
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.