Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2010, 08:01   #181
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał Kropel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przyznam się dzisiaj korzystając z pogody oderwałem się od biurka i dokończyłem dzieła... Przeprowadziłem wiązkę kabli do kabiny i podłączyłem wszystko do komputera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Teraz umawiam się na komputer z kolegami z Wrocławia lub Nysy (adresy na pierwszej stronie wątku) i wszystko mam nadzieje ruszy jak należy... Mam "bogatą" dokumentacje zdjęciową... Postaram się sklecić jakiś opis ze zdjęciami... choć ostatnio czas wolny mi jakoś nie doskwiera. Opis kolegi Sylwestra już prawie gotowy. Brakuje chyba tylko kropki nad i. Cierpliwości koledzy...
Kolego @Kropel rozumiem że piny pasowały do wtyczki, czy mozesz podesłać schemat co i jak podpiąć z wtyczki C100, myślę że w tym tygodniu dokończę instalacje.
Gdzie można zaprogramować kompa na terenie Wawy lub okolic, ma ktoś namiary oraz ceny?
Mam jeszcze pytanie do znawców: czy jest różnica w numeracji pinów w złączu C200 i C100, tzn czy numery ze schematów na których jest złącze C200 odpowiada numer pina w złączu C100?
Przykład: złącze C200 pin60 = C100 pin60 ? Dla silnika TDCI.

__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 28-06-2010 o 20:24
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 08:59   #182
Kropel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: XI/2000 - model 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Wydaje mi sie, ze odpisalem Ci dosyc jasno w mailu. Rodzaj silnika nie ma zadnego wplywu na zastosowana kość. O tym czy masz C100 lub C200 decyduje rocznik auta. Jesli przed lutym 2003 to masz na pewno C100 jesli po lutym to masz C200.
Jesli juz wiesz jaka masz kosc, to tutaj nie ma ZADNEJ dowolnosci w pinach. Inne numery sa dla C100 inne dla C200, co wynika ze schematow. Koniec kropka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak zaprogramuje tempomat i ruszy ladnie, to wtedy mysle przygotuje opis ze zdjeciami. Na pewno po weekendzie, bo teraz to mam mały bandżaj w robocie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kropel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 14:18   #183
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Talking Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał Kropel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi sie, ze odpisalem Ci dosyc jasno w mailu. Rodzaj silnika nie ma zadnego wplywu na zastosowana kość. O tym czy masz C100 lub C200 decyduje rocznik auta. Jesli przed lutym 2003 to masz na pewno C100 jesli po lutym to masz C200.
Jesli juz wiesz jaka masz kosc, to tutaj nie ma ZADNEJ dowolnosci w pinach. Inne numery sa dla C100 inne dla C200, co wynika ze schematow. Koniec kropka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak zaprogramuje tempomat i ruszy ladnie, to wtedy mysle przygotuje opis ze zdjeciami. Na pewno po weekendzie, bo teraz to mam mały bandżaj w robocie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ładnie wszystko wyjaśniłeś - pytanko tutaj zadełem wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Mam pytanko, czy ma ktoś na sprzedaż piny do kostki pod kierownicą w którą należ wpiąć kostkę od przełączników na kierownicy (piny 5, 6, 7 lub całą kostkę). Mam braki w tej instalacji, a spraw pilna - wszystko gotowe oprócz tych pinów.
Pozdrawiam.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 30-06-2010 o 20:02
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 21:00   #184
Syl-west-er
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

siemka Wszystkim - no i muszę (chcę) się pochwalić AKCJA TEMPOMAT ZAKOŃCZONA SUKCESEM - dziś został uaktywniony tempomat - serdeczne podziękowania dla KROPEL'a za pomoc.

A co do tempomatu, wszystko działa jak należy, ale jest małe ale, nie pali się ikona na liczniku, ponieważ ten co mi programował nie umiał tego zrobić, ale za 100zł mam wgrany nowy cały soft oraz uaktywniony tempomat - więc nie ma co narzekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a jak starczy mi jeszcze chęci, to wezmę to co napisane na pierwszej stronie odnośnie programowania licznika i do niego podjadę i może uda się aktywować licznik - mimo to uważam, że akcja tempomat zakończona pełnym sukcesem

życzę tym co poważnie podchodzą do tego tematu dużo wytrwałości i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 11:36   #185
Kropel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: XI/2000 - model 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał Syl-west-er Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siemka Wszystkim - no i muszę (chcę) się pochwalić AKCJA TEMPOMAT ZAKOŃCZONA SUKCESEM - dziś został uaktywniony tempomat - serdeczne podziękowania dla KROPEL'a za pomoc.

A co do tempomatu, wszystko działa jak należy, ale jest małe ale, nie pali się ikona na liczniku, ponieważ ten co mi programował nie umiał tego zrobić, ale za 100zł mam wgrany nowy cały soft oraz uaktywniony tempomat - więc nie ma co narzekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a jak starczy mi jeszcze chęci, to wezmę to co napisane na pierwszej stronie odnośnie programowania licznika i do niego podjadę i może uda się aktywować licznik - mimo to uważam, że akcja tempomat zakończona pełnym sukcesem

życzę tym co poważnie podchodzą do tego tematu dużo wytrwałości i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciesze się, że mogłem pomóc... i jak to zwkle bywa, szewc w podartych butach chodzi... Może ktoś do mnie podjedzie z komputerem IDS'em i mi zaprogramuje.... bo nie mam czasu z domu się ruszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A tak na marginesie.... dawaj ten opis kolegom, bo obiecałeś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kropel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 13:14   #186
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam,

U mnie również sukces !
Właśnie mam za sobą aktywację tempomatu - dla zainteresowanych podaję namiar na serwis:

ANZA - Grodzisk Mazowiecki , Kozery , ul. Gen. G. Orlicz-Dreszera 17 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tel. 022 755 56 38

Z tego co pamiętam to długo mieli tylko sprzedaż części - od jakiegoś czasu mają też serwis - ogólnie sprawia bardzo pozytywne wrażenie - kilka stanowisk, sporo aut. No i mają IDS-a.
Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z obsługi - polecam.
Koszt usługi - 150 zł.

Ostatnio edytowane przez TTT ; 07-07-2010 o 17:36
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 20:18   #187
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam, mam prośbę pozostało mi do założenia połączenie pomiędzy C413/7 pin a C502/8 pin (C413 mam uzupełnioną w całości) i oczywiście nie mam takiego pina w C502/8. Czy może mi ktoś podpowiedzieć skąd mogę dopasować takiego pina, nie mam oryginalnej kostki, chyba ze ktoś ma i możne mi odsprzedać lub wymienić sie na inne które mam w swoich zapasach. Spraw nagła, umówione mam programowanie a tu taki klops.

Dodam jeszcze jeżeli ktoś będzie uzupełniał instalacje tak jak ja - miałem wszelkie możliwe braki - brakujące piny w C413 oraz C449 są identyczne, sprawdzono organoleptycznie.


Zawitałem dzisiaj do ANZ'y i miły Pan zaprogramował mi tempomat, ale nie potrafił zaprogramować ikonki w liczniku.
Niby wszystko gra ale wyskoczył błąd: P0571 "Uszkodzenie w obwodzie włącznika hamulców korygującego prędkość pojazdu (Speed Control Brake)" i tempomat nie działa.
Oto mój schemat połączenia:


C100/79 - > C32/1 -> C449/13 zegary
C100/26 - > C32/13 -> C413/6 pin w kierownicy
C100/30 - > C32/7 -> C413/5 pin w kierownicy
C100/59 - > C36/3 -> kabel od zielonego czujnika hamulca -> C406/1
C100/78 - > C36/6 -> kabel od czerwonego czujnika sprzęgła -> C414/1
C413/7 - > (7pin od kierownicy) idzie -> C502/8 -> obejście bezpośrednio na bezpiecznik (chwilowo) bezpiecznik F82 +12V

Pominąłem złącze C32 i C36.
Ma ktoś może jakieś propozycje?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 10-07-2010 o 17:48
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 12:00   #188
wwwalka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MK3 lift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał Kropel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie.... dawaj ten opis kolegom, bo obiecałeś...
No i nie udało się doczekać instrukcji przed planowanym urlopemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poskręcałem wszytko z powrotem do kupy i powrócę do tematy w późniejszym terminie. pojawił się tylko jeden problem, z powodu jazdy bez poduszki przez pewien czas wyskoczył mi błąd i trzeba będzie jechać do serwisu aby go wykasować.
Pozdrawiam piszących instrukcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wwwalka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 13:17   #189
Syl-west-er
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

witam po długim czasie nieobecności - przykro mi wwwalka że nie udało się podłączyć tempomatu przed wyjazdem, ale jeszcze zdążysz się z niego nacieszyć. oto obiecana i długo wyczekiwana instrukcja montażu na przykładzie mojego auta. pozdrowionka
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip montaż tempomatu.zip (7.6 KB, 501 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Syl-west-er ; 28-07-2010 o 13:29
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 13:43   #190
ADELAJDA
ford::beginner
 
Avatar ADELAJDA
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Wawa
Model: C4/W124/125p
Silnik: 1.6/2.5/1.5
Rocznik: 12/93/88
Postów: 42
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Kierownica już wycięta - przyciski zamontowane - oba konektorki znalazłem bez problemu - były jedne nad drugim - jak odkręciłem poduchę to dopiero zobaczyłem co i jak.

Ale jest jedna ciekawostka - ja mam automat i sterowanie skrzynią biegów przyciskami z kierownicy - i w takim przypadku schemat jest nieco inny - między dwoma kabelkami idącymi od poduchy miała być wtyczka z dwoma kabelkami od klaksonu - a tam siedziała wtyczka z pięcioma kabelkami i tej nie ruszałem. Ale w prawym górnym rogu jest druga wtyczka/gniazdo 5-pinowe do której szły właśnie dwa kabelki od klaksonu - więc właśnie tam trzeba podpiąć wtyczkę idącą od przycisków tempomatu - ale i tak bez problemu można to wszystko połączyć.

Zielony czujnik również zamontowany.

Pozostało tylko programowanie.
Właśnie.....

Jeśli chodzi o wersję z tiptronikiem..
Skoro do wersji z manualem kupujesz dwa czujniki, to czy auta z automatem też?
I czy ma ktoś zdjęcie jak to jest rozmieszczone na pedałach w automacie?
__________________
President Walker - Tuning by Konektor5000 / K-PO NM452 stara obudowa / Sirio Super Carbonium 27
ADELAJDA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.