Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2014, 20:44   #21
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że są powody dla usuwania dpf ale co jak wprowadzą dyrektywę na stacji kontroli pojazdu żeby sprawdzać czy nie został usunięty DPF?
Nie lepiej dać dpf do mycia. Stosują takie agresywne preparaty do mycia kominków, widziałem dpf po takiej kuracji I wyglądał jak nówka sztuka.

pozdrawiam Maciek
wymyc to można zęby.
Dpf się wymienia lub usuwa. To jedyne załatwienie problemu.

Bump:

JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 22:17   #22
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał JacaTouran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymyc to można zęby.
Dpf się wymienia lub usuwa. To jedyne załatwienie problemu.

Bump:
To jedyne załatwienie problemu dla tych co robią kasę na usuwaniu. Przykro to czytać więdząc, że skoro w tym siedzisz to doskonale wiesz że warsztaty stosują też rozwiązanie z myciem dpf. No ale cóż - kasa to kasa.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 11:23   #23
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

co Ty bredzisz człowieku, nawet nie wiesz ile potrafili przejść właściciele aut, mycia, regeneracje itd. niech się wypowiedzą...choć po usunięciu, już pewnie na forum nie zaglądają, bo nie mają więcej problemów
osobiście wymyłem, zregenerowałem dziesiątki filtrów...połowa z tego wróciła po 1...3...6 mies. na powtórkę/reklamację...w końcu usunięcie
filtry nie zapychają się tak po prostu, ze starości, jest wiele czynników, które na to wpływają, są sytuacje w których ich sprawne działanie jest prawie nie możliwe
...ale co ja się będę tłumaczył, nikogo nie namawiam na siłę, na chipa zawsze, na dpf wtedy, gdy nie można sobie z nim poradzić
Twój Smax z 2012 nie będzie miał takich problemów, system filtra jest zmieniony i prawie bezawaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 11:28   #24
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jedyne załatwienie problemu dla tych co robią kasę na usuwaniu. Przykro to czytać więdząc, że skoro w tym siedzisz to doskonale wiesz że warsztaty stosują też rozwiązanie z myciem dpf. No ale cóż - kasa to kasa.


Może tak Ci wytłumaczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przeżyj to sam.....

pozdr
JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 15:23   #25
aTyNieee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Re: Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jedyne załatwienie problemu dla tych co robią kasę na usuwaniu. Przykro to czytać więdząc, że skoro w tym siedzisz to doskonale wiesz że warsztaty stosują też rozwiązanie z myciem dpf. No ale cóż - kasa to kasa.
Piszę z autopsji w związku ze swoim samochodem. Focus II 1.6tdci 109km. Sam czyściłem filtr mechanicznie. Dbam o szczegóły, dlatego myślę, że zrobiłem to dobrze. Po wszystkim wypaliłem filtr. Dało efekt na kilka tyg. Na dniach usuwam dpf'a, bo samochód ciągnie ponad 2x więcej ropki, niż powinien, a i bez kompa nie jestem w stanie nigdzie się ruszyć, bo jak focus muła złapie, to nie da się nim w ogóle poruszać. Najłatwiej oceniać. Oczywiście można tak robić, ale wypadałoby zgłębić co najmniej podstawową wiedzę w danym temacie.
aTyNieee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 00:16   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Myłem czyściłem, itp. Sorry jak koledzy doświadczeni pisali - pomaga na b.krótko. Szkoda kasy i roboty, a i ceny usunięcia są już przystępne. Obecnie wg mnie jedynie wyciachanie tego. Szczególnie ze :
a) często warunki w jakich używamy aut nie dają szans na ich poprawne działanie
b) same auta po przebiegach xxx xxx km + EGRy szmery bajery oleje z turbiny itd i i tak się zapcha i tak.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 11:57   #27
miro12
ford::beginner
 
Avatar miro12
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Czy to prawda, że jeśli pojedziemy zagranicę, np. Niemcy i zatrzyma Nas policja to może doczepić się, że nie ma DPF? Pytam, ponieważ słyszałem, że auto może trafić na złomowisko.
miro12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 12:34   #28
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Ale masz fantazję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 17:10   #29
miro12
ford::beginner
 
Avatar miro12
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał JacaTouran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale masz fantazję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Może i mam ale pytam jedynie, czy może coś takiego nastąpić?
miro12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 21:55   #30
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

To tak jak byś pytał żony kiedy urodzi dziecko a ona jeszcze w ciąży nie jest.
U nas w kraju wszystko jest możliwe. Jednak z tym złomem to z lekka przesada i to gruba aaa.
JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.