Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2015, 19:56   #1
olusiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2011
Skąd: śląsk
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Dziwne zachowanie obrotów

Witam serdecznie Forumowiczów,

Chciałbym prosić Was o pomoc (może ktoś walczył z takim problemem akurat?).
Autko mkIII w kombiku z silnikiem 2.0 i 6-ścio biegową skrzynią.
sprzęgło z dwumasą/łożyskiem/wysprzęglikiem wymienione półtorej roku (20tyś km) temu.

Problem z obrotami wygląda następująco:
Jadę spokojnie, zmieniam bieg na wyższy i obroty zamiast spaść do poziomu "jałowego" co u mnie jest w okolicy 700/800obr/min pozostają na poziomie 1200-1400 obr/min. Tak samo sprawa ma się gdy na przykład gdy "zrzucę" bieg na jałowy. Obroty potrafią się zatrzymać na ww. poziomie, ale ponowne wciśnięcie sprzęgła i jego zwolnienie powoduje zawsze powrót do poprawnych wartości obr/min. Udało mi się to sprawdzić dojeżdżając do skrzyżowania. Noga z gazu->sprzęgło->luz->obroty stanęły na 1300->ponowne sprzęgło->obroty zeszły do 800.
Nie ma zasady co do biegów które zmieniam (czy to z 1-2, 2-3,3-4,4-5) sytuacja taka potrafi wystąpić na każdej z kombinacji, ale nie ma reguły że występuje zawsze na jakiejś. Czasem mogę przejechać kilka km i nie wystąpi ani razu, a czasem na odcinku 200-300 metrów dwa razy.

Sprawdziłem z znajomym mechanikiem wysprzęglik i nie widać na nim żadnych wycieków. Spróbowaliśmy go także odpowietrzyć ale był ok. Znajomy wsiadł i wg. niego to nie jest problem sprzęgła. Nie mam żadnych objawów utraty mocy podczas ruszania, dwumasa jest cicha. Sprawdziliśmy dwumasę "dławiąc" go na ręcznym i też jest ok.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Niestety nie potrafię się dopatrzyć żadnego schematu, a wymieniać kolejno części to dla mnie średnie rozwiązanie.

pozdrawiam,


Ostatnio edytowane przez olusiek ; 08-06-2015 o 20:15
olusiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 20:06   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: mkIII Dziwne zachowanie obrotów

Kolego przeczytaj to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
potem to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
usuń z tytułu tematu "mkIII" do tego służą prefiksy
nie odbieraj tego jako groźbę a ostrzeżenie inaczej temat pójdzie do zsypu
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 20:24   #3
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów

Nie mogę znaleźć teraz tego tematu, po prostu nie pamiętam jego tytułu. Pamiętam, że chodziło o taryfiarza który nie używał z przyzwyczajenia sprzęgła do wyrzucania na bieg jałowy (luz). Występował wtedy u niego ten sam problem. Metodą kolejnych eliminacji wypiął wtyczkę od czujnika przy pedale sprzęgła, zmostkował ją kawałkiem przewodu i obroty spadały do właściwych nie dotykając nogą pedału sprzęgła. Spróbuj tego zabiegu. Może w/w czujnik szwankuje. Jeśli tak będzie, że obroty spadną do właściwych, to masz winowajcę jak na dłoni.

Mam go, tzn. temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poczytaj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I konkretny post- co pomogło:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-06-2015 o 20:31
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2015, 18:01   #4
olusiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2011
Skąd: śląsk
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów

Witam,

Trochę czasu zleciało, ale dopiero dzisiaj znalazła się chwila wolnego czasu aby to sprawdzić. Faktycznie, odpiąłem cały czujnik od sprzęgła, i obroty zaczęły pracować całkiem normalnie. Póki co mam zrobiony mostek na kostce od czujnika. Zobaczymy czy jutro dojadę i wrócę z pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to była przyczyna, dam znać jak tylko znajdę czujnik (btw. wyciągnąć go wcale nie jest rzeczą prostą) i zamontuje.

dziękuje za wskazanie drogi.

pozdrawiam,
olusiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 10:33   #5
hrupek666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2013
Model: MKIII
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów

Witam, mam podobny problem z obrotami i co dziwne walczę z tematem 2 miechy i bez poprawy, znaczy jak go odepnę, znaczy czujnik sprzęgła to niby jest ok niby bo obroty spadają jak należy ale nie tak ma być.
Autko posiadam 3 lata było ok i nagle się tak stało dzieje się tak tylko podczas ruchu auta na luzie na postoju co bym nie robił to obroty działają poprawnie, ale do rzeczy po wymianie na nowy czujnik nie ma poprawy ba nawet po wymianie czujnika z mojego auta ( niby uszkodzony) do innego w innym jest ok a u mnie nie.
Bo dłuższym zastanowieniu czujnik jest sprawny bo w momencie gdy pojawia się problem na luzie (pyknięcie) sprzęgła załatwia sprawę i wszystko wraca do normy.
Wiem niby można odłączyć go i nie trzeba "mostkować" bo on jest na stałe zmostkowany ale co jest nie tak, żadnych błędów nic po za tymi obrotami.
hrupek666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
obroty silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.