Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2016, 17:12   #1
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie 1.6 Ti-VCT 125KM - ile oleju w układzie klimatyzacji?

Witam,

Byłem dzisiaj na kompleksowym przeglądzie klimy (po 3. latach, to pierwszy przegląd) - maszyna odessała 513g czynnika oraz 31g oleju. Mechanik powiedział, że oleju było za dużo (klima nie była dotąd ruszana, więc musieli tyle zaaplikować w fabryce).

Nabito 530g czynnika (znalazłem na forum, że powinno być 530g +/-15g) oraz dodano 10g oleju.

Moje pytanie: czy to nie za mało oleju? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], że powinno być 150 (15g???) - bez względu na rodzaj silnika (???). Proszę Kolegów o pomoc, żebym nie zajechał kompresora.

Być może istotna uwaga: klima jest manualna.

Przed chwilą byłem przy aucie - otworzyłem maskę i okna w przednich drzwiach, odpaliłem silnik i po chwili załączyłem klimę: w momencie wduszenia przycisku klimy usłyszałem takie "pstryk".

Jeśli faktycznie w układzie jest za mało oleju, to ciekawe jaki miało wpływ na kompresor działanie klimy na pełnych obrotach przez ok 20 min podczas ozonowania...

Wg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla silników 1.6Ti-VCT/1.6SCTi/2.0TDCi powinno być 150ml oleju - pytanie tylko, jak przeliczyć to na gramy z mojego wydruku?

Może trzeba było jechać do ASO, zapłacić 2x więcej i mieć (większą) pewność/nadzieję, że dodali odpowiednią ilość oleju...

Przeczesywałem net i opiszę to, co udało mi się znaleźć (bez gwarancji, że są to prawdziwe informacje):

1. Podczas odsysania czynnika chłodzącego zasysa się również część oleju, która się z nim wymieszała (w moim przypadku było to 31g). Podczas napełniania klimy czynnikiem powinno wrócić do układu tyle samo czynnika, ile z niego odessano (+ naddatek, jeśli był ubytek czynnika - można się pobawić w obliczenia: stosunek ilości odessanego oleju do ilości czynnika, obliczyć ile czynnika ubyło i ile oleju należy dodać). Serwis, w którym byłem, wprowadził do układu tylko 10g oleju, zamiast odessanych 31g - mam za mało oleju w układzie. Głupotą było stwierdzenie przez mechanika, że w układzie jest za dużo oleju, bo odessał 31g.

2. Olej dobiera się pod konkretny model kompresora klimatyzacji - w moim przypadku pewnie zastosowano uniwersalny (czyli kiepski).

3. Przeliczanie z gramów na mililitry i odwrotnie: jeśli wiadomo jaki olej powinien być zastosowany to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można dokonać przeliczeń.

BUMP:
Informacja od "specjalisty od klimatyzacji" z ASO: układ mógł być fabrycznie "przeolejony" - dobrze, że dodano tylko 10g oleju zamiast 31g, w ASO zrobiliby tak samo.


Ostatnio edytowane przez ignas ; 10-09-2016 o 13:43 Powód: info o odgłosie podczas włączania klimy, info firmy Hella, wnioski z przeszukiwania netu, info z ASO
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , olej , sprężarka focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.