Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2019, 22:46   #2431
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam dokładnie tak samo w przedlifcie i dlatego uważam, że acc to pomyłka, jest u mnie tylko ze względu na FA, najlepszym rozwiązaniem by był zwykły tempomat + FA no ale nima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak pewne sprawy idą do przodu i dlatego w Mondeo Mk5 czy poliftowym Focusie Mk3 możesz przełączać się między zwykłym tempomatem a aktywnym. To uważam za najlepszą opcję, bo zadowala wszystkich, a Forward Allert też jest przy tej okazji regulowany.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 01:24   #2432
Ivanp
ford::amateur
 
Imię: Ivan
Zarejestrowany: 29-01-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Witam panowie. Czy jest ktoś z okolic Wrocława kto zamontowa sobie na Mondeo 2008r ACC?
Ivanp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 21:08   #2433
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Kilka tygodni temu w końcu dokończyłem montaż i uruchomienie ACC więc chcę się podzielić doświadczeniami:

- radar: wtyczka od chińskiego dostawcy + własnoręcznie wykonana wiązka, działa bez problemów:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiązka przełożona przez dodatkowo wykonany otwór w gumowym przepuście wiązki komory silnika. Można by pewnie zrobić jak oryginalnie ale po ocenie ile to będzie roboty stwierdziłem że tak tez jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- wiązka modułu: była już w wiązce kokpitu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- Modulator ABS: oryginalnie miałem wersję CC, wymieniona na FC
Modulator wymieniony samodzielnie, około 4h łącznie z odpowietrzeniem. Dostęp jest kiepski, najgorzej było z ponownym wkręceniem przewodów, ostatni przewód krzywo się wkręcił i trzeba było wszystko wyciągać, "naprawić" nieco uszkodzony gwint w modulatorze i zamontować ponownie, łącznie 1h straty.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wcześniej rozważałem wymianę samej elektroniki (ze względu na nieznany stan zakupionego modulatora) ale po demontażu okazało się że wersje CC i FC różnią się mechanicznie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji obserwacja odnośnie HLA: fabrycznie nie miałem HLA ale dało się włączyć na modulatorze CC. Ogólnie to działało OK ale porównując z innymi autami mało płynnie, trzeba się było przyzwyczaić żeby nie szarpało przy ruszaniu. Po wymianie modulatora na wersje FC HLA działa dużo płynniej, porównywalnie z innymi autami jakimi jeździłem z tym systemem.

- Zaprogramowane przez kolegę z serwisu Forda w B-stoku, szybko, sprawnie i w rozsądnej cenie, mogę polecić.

- Wrażenia z użytkowania:
W większości wypadków wszystko działa OK, porównywalnie z ACC w aucie żony (Kia Niro), na początku kilka razy zdarzyło się że radar nie wykrył dużego auta jadącego 20m - 50m z przede mną (np. TIR-a!). Teraz jakoś się to już nie zdarza. Nie łapie aut z sąsiednich pasów. Przyśpiesza i zwalania płynnie.

- Po montażu zostało mi trochę części (modulator CG91-2C405-CC, wtyczka modułu ACC, przyciski kierownicy z ACC i z bez ACC, moduł BCM BG9T-14A073-BL), jak ktoś jest zainteresowany to kontakt na priv.

Ostatnio edytowane przez Adam_Zd ; 24-03-2019 o 22:23 Powód: niedokończona wiadomość
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 09:59   #2434
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

czy po montazu wyskoczyla Ci kalibracja radaru?
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 10:07   #2435
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można by pewnie zrobić jak oryginalnie
Żeby było jak oryginalnie musiałbyś w tym przypadku wymienić całą wiązkę silnika, bo w tym przepuście jest wszystko zalane gumą i nie ma żadnych szans dołożyć tam żadnego kabelka.

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moduł BCM BG9T-14A073-BL
BCM do ACC zmieniałeś??? Przecież nie ma takiej potrzeby!
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 20:27   #2436
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy po montazu wyskoczyla Ci kalibracja radaru?
Nie, pewnie dlatego że radar i moduł pochodziły z tego samego samochodu. Trzeba było wymusić IDS-em


Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby było jak oryginalnie musiałbyś w tym przypadku wymienić całą wiązkę silnika, bo w tym przepuście jest wszystko zalane gumą i nie ma żadnych szans dołożyć tam żadnego kabelka.
Przez chwilę rozważałem taką opcję ale trudności z dostaniem właściwej wiązki + ilość pracy żeby ja wymienić dość skutecznie odwiodły mnie od tego pomysłu.


Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BCM do ACC zmieniałeś??? Przecież nie ma takiej potrzeby!
BCM wymieniłem żeby uruchomić BLIS, załatwione w jednej cenie programowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 23:22   #2437
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Kilka miesięcy po zamontowaniu ACC zauważyłem że zapomniałem zamontować tej osłony:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(zauważyłem że ciągle leży na półce w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Przybierając się do jej założenia zauważyłem że jeden z elementów (czerwona strzałka) przesłania trochę dół radaru (niebieska strzałka):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy też tak mieliście? Czy tu też potrzeba jakiejś modyfikacji?
Raz na jakiś czas pojawia się mi komunikat o zabrudzonym radarze, zastanawiam się czy to nie jest powód.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 23:49   #2438
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy też tak mieliście? Czy tu też potrzeba jakiejś modyfikacji?
Raz na jakiś czas pojawia się mi komunikat o zabrudzonym radarze, zastanawiam się czy to nie jest powód.
Wszystko jest opisane w tym wątku, wystarczy użyć "szukajki"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 22:15   #2439
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

W wątku jest dużo informacji odnośnie plastikowej osłony (6M21-17K949-BC), mi chodzi o element który znajduje się za tą osłoną (patrząc z przodu auta), ten zaznaczony czerwoną strzałką (na tym zdjęciu osłona nie jest zamontowana). U mnie przesłania to trochę dolną krawędź radaru więc zastanawiałem się czy to normalne bo czasem pojawia mi się komunikat o zabrudzeniu radaru. Nie znalazłem informacji że tu też trzeba coś zmienić więc pewnie tak ma być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 22:41   #2440
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Nie zauważyłem, że masz polifta. Ja pisałem o przedlifcie. Jak jest w polifcie trudno mi powiedzieć.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.