Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2016, 15:13   #21
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

To ze kupione od dealera nic nie znaczy.
Kiedys kolega kupowal auto od dealera i wzial mnie z soba na ogledziny (a wlasciwie zeby mu to auto przywiezc bo to bylo jego pierwsze). No i w tym ASO, zanim wyjechalismy, podnioslem maske, wyciagnalem bagnet i... sucho.

To raczej ty powinienes sprawdzic stan przed zakupem. Dobrze ze to zrobiles tydzien po Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 10:08   #22
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Ta miarka to jakis debilizm. Sprawdzam ostatnio i ździwko bo ledwo na miarce. Dolałem 0.5l. po 30 minutach sprawdzam troszkę ponad połowę. Na drugi dzień rano patrzę MAX może nawet minimalnie ponad. Do tego jeszcze zależy jak włożysz tą miarkę to różnie pokazuje.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 12:50   #23
kas_kam
ford::beginner
 
Avatar kas_kam
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Pruszków
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Cytat:
Napisał ketez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta miarka to jakis debilizm. Sprawdzam ostatnio i ździwko bo ledwo na miarce. Dolałem 0.5l. po 30 minutach sprawdzam troszkę ponad połowę. Na drugi dzień rano patrzę MAX może nawet minimalnie ponad. Do tego jeszcze zależy jak włożysz tą miarkę to różnie pokazuje.
Miałem dokładnie identycznie, ciężka sprawa z tym olejem.
kas_kam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 16:19   #24
kruszon16
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Zamość
Model: Ford Mondeo MK4 Gold X
Silnik: 2.0 Duratec 145km
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Re: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

No ja dolalem tak 0,5-0,7L oleju i stan jest w polowie ale chce zeby bylo wszystko na tiptop to jutro wymieniam olej i bedzie sprawa zalatwiona.
kruszon16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 15:58   #25
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Też mam schizy ze sprawdzaniem oleju w Duratecu, naprawdę wystarczy minimalna, niezauważalna pochyłość i odczyty się mocno różnią. Pod blokiem gdzie stawiam auto, jest faktycznie taka minimalna pochyłość i zależności czy auto stawiam przodem czy tyłem, różnica to odczyt bliski min lub bliski max. Ostatnią wymianę oleju miałem 6 k km temu, zalane równo na środek miarki i taki stan się utrzymywał do pewnego momentu, kiedy zauważyłem, że ze 200 ml ubyło, no do dolewka te 200 ml, stan znów na środku po kilku pomiarach, aż po którymś pomiarze na równej ,,znanej'' powierzchni mam blisko max, nosz ku....a mać i bądź tu mądry. A zawsze na zimnym silniku sprawdzam.
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 20:50   #26
Wwasiu
ford::beginner
 
Avatar Wwasiu
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Ja tez nie kumam o co chodzi z tym bagnetem. Wymienilem olej (zawsze leje Formule Forda) i po 2 tygodniach bagnet czysty.... No to co? dolewam z litrowej banieczki. Wlalem troche patrze na bagnet.... Maksimum. Do dzisiaj sprawdzam olej przynajmniej raz w tygodniu a przy wymianach dolewam ceramizera Liquy Moly i po dolaniu przejade kilkaset kilometrow i naprawde widze roznice. Mozecie sprobowac tego ceramizera, tylko nie czekajcie na natychmiastowa poprawe. Zreszta o ile pamietam to producent podaje na odwrocie ile kilometrow trzeba przejezdzac zanim efekt bedzie odczuwalny.
Wwasiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 17:50   #27
hot_rider
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-12-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

też zgłupiałem, , bo mam różne odczyty na bagnecie i bądz tu mądry który jest właściwy...co sprawdzam to różne są wyniki i zaczyna mnie to irytować.
hot_rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 13:11   #28
eMRat.mk4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Cześć, zauważyłem tę samą prawidłowość w moim modelu - mianowicie bardzo ciężko odczytać poziom oleju. Nie chodzi o samą czynność ale o jego faktyczny poziom, praktycznie za każdym razem gdy sprawdzam to poziom jest inny. Wynika to najprawdopodobniej z bardzo czułego na minimalne nawet przechyły "zbiornika" z którego odczytuje się stan poziomu oleju poprzez miarkę na bagnecie. W tym przypadku Ford się nie popisał - żeby być pewnym trzeba chyba jeździć z poziomicą i w pierwszej kolejności sprawdzić miejsce na którym staniemy a dopiero potem sprawdzać poziom oleju na bagnecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.strasznie to upierdliwe....
eMRat.mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 08:01   #29
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb

Też zauważyłem, że w moim Escape trudno odczytać poziom oleju. Myślę, że jest to spowodowane "wciąganiem" oleju na końcówce miarki do rurki, który to olej przy ponownym wkładaniu miarki osadza się na niej powyżej faktycznego poziomu. Myślę, że lepiej byłoby sprawdzać poziom po pierwszym wyjęciu miarki.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 17:15   #30
fidar1
ford::average
 
Avatar fidar1
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 145KM Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Dołożenie czujnika poziomu oleju 2.0 145KM

Witam ponownie sympatycznych forumowiczów ;-)
Wg Vin w Microcat jak i fizycznie podejrzewam....nie posiada czujnika poziomu oleju. Czy można załozyc taki czujnik?, wiecie czy instalacja jest przygotowana, dużo to roboty? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
fidar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.