Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2018, 03:50   #21
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze powiedz, że nigdy nie zdarzyło Ci się zapomnieć ich włączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
No jak? Przecież gdy ciemno, to widzę, że nie widzę już drogi przede mną.

Takie żywe automaty to wyhodowały koncerny, które z tych automatów żyją.

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 05:02   #22
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jak? Przecież gdy ciemno, to widzę, że nie widzę już drogi przede mną.
I właśnie dlatego czasem (nie) widzę gości jadących obwodnicą na dziennych LEDach w ulewie czy śniegu, którzy pojawiają się znikąd, bo nie włączyli świateł mijania. W końcu oni wszystko i wszystkich innych widzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie żywe automaty to wyhodowały koncerny, które z tych automatów żyją.
A gdzie jest granica? Czy automatyczna klimatyzacja to już przegięcie? Bo przecież jak jest mi ciepło to pokręcę i będzie tak jak mi odpowiada? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 05:06   #23
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I właśnie dlatego czasem (nie) widzę gości jadących obwodnicą na dziennych LEDach w ulewie czy śniegu, którzy pojawiają się znikąd, bo nie włączyli świateł mijania. W końcu oni wszystko i wszystkich innych widzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbadaj wzrok.

Patrz, tu prezentują samo jadące wnętrze, bo samochodu przecież w deszczu nie widać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie mieli takiej kampanii społecznej jak my, z Europy Wschodniej. Tu się da wcisnąć każdy kit o iluzorycznym bezpieczeństwie i naprodukować automatycznych ewangelizujących wyznawców tegoż. :-(

A poza tym, to często takie "niewidzenie" to skutek zaplanowanej, powszechnej indoktrynacji. Nie inaczej było w 2007 r., kiedy wprowadzono sponsorowaną zmianę w przepisach.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 07-06-2018 o 05:13
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 05:29   #24
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Przykro mi jeśli nie widzisz różnicy między ulewą a padaniem pokazanym na filmiku który załączyłeś, samochodem w mieście widzianym z 20 metrów a samochodem na obwodnicy i tylko pozazdrościć że miałeś komfort jeździć tylko w takich dobrych warunkach, że wszystko i wszystkich widać. Zapisz sobie koniecznie filmik w razie kontroli policji gdybyś jednak na takie warunki natrafił i miał okazję porozmawiać z funkcjonariuszem który zatrzyma Cię do kontroli. Na pewno go tym przekonasz, opowiesz o indoktrynacji i iluzorycznym bezpieczeństwie, nazwiesz ich ewangelizującym wyznawcą i wszystko dobrze się ułoży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 05:36   #25
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Klasyka: koronny argument to postraszenie Panem Władzą. Myślisz, że nigdy nie zapłaciłem mandatu za "niemanie świateł"? Żywe automaty też tego nie rozumieją, że podglądy mogą kosztować utratę wygodnego ciepełka, które zapewnia konformizm.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 05:59   #26
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Nie wiedziałem @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] że taki z Ciebie anarchista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale rób jak uważasz, mam nadzieję, że Twoje działania nie spowodują nigdy uszczerbku na niczyim zdrowiu, życiu czy mieniu.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 09:16   #27
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym filmikiem o LS500 Executive?
Oglądam 3x (bez dźwięku) i za nic nie mogę zrozumieć po co to oglądam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do tematu automatyki. Kurcze mnie dziwi że w ogóle godzimy się na to, że jest coś takiego jak centralny zamek. Przecież narzucone nam jest, że drzwi się same zamykają jak zamkniemy te od kierowcy. A jak któreś się nie zamykają?
Idąc tym tropem rozumowania powinniśmy zdecydowanie wrócić do ery wciskania "pstryczków" od środka jak w Skodzie 105L.
Ba.. Pasy dla pasażera czy tylnej kanapy też wyrzucić. Przecież dziesiątki osób mają gotowe przykłady jak to szwagier kuzyna przeżył kraksę tylko dzięki temu że nie miał zapiętych pasów. ABS? Po co to komu - przecież wystarczy pulsacyjnie wciskać pedał hamulca. No i przede wszystkim jeździć wolniej bo te wszystkie systemy sprawiają że ludzie pędząc na złamanie karku.
Czujniki parkowania też koniecznie usunąć. Lepiej dzieci robić żeby ich gromadka jeździła (koniecznie umieszczamy je jak za starych czasów na podłodze za siedzeniem kierowcy a na widok policji każemy dzieciom schować się niżej żeby pan policjant nie widział) a potem na szczęście jak mamy dzieci to każemy wysiadać z auta i niech machają w stronę lusterka czy mamy jeszcze miejsce do parkowania, bo parkując z przyczepką to automatyczny asystent parkowania z przyczepą jeszcze by nas rozleniwił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Katalizatory też wyrzucić w cholerę. Przecież coraz więcej osób jeździ rowerami i samochodów na drogach nie przybywa. Na trasie Więcbork i Koronowo obok Piły to ostatnio widziałem że sąsiad kupił se Passata to teraz ma 2 auta więc co to za różnica że o jedno auto więcej na drodze? Spaliny? Panie - widział pan kiedyś kominy w Bełchatowie - Ci to dopiero kopcą i nie wmówi mi Pan że to para wodna bo to oni trują a nie moje 1.9TDi z eko-rzepakiem i z tulejką zamiast tego czegoś co błędy na komputer wyrzuca.

A tak na serio.
Dzisiaj rano trafiła mi się taka perełka na drodze (odwożąc małżonkę do pracy):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nissan Bluebird
biorąc pod uwagę dane z wikipedii, wcale nie taki staroć na jakiś się wydawał,
ale to co się można było za tym autem nawdychać, aż zainteresowało moją małżonkę która stwierdziła "czemu to auto tak kopci"?
Na moje oko - nie było nic popsutego, po prostu te auta tak pracują.
Tylko że człowiek zapomniał jak takie jeździły
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 09:42   #28
Aga_ff
ford::beginner
 
Avatar Aga_ff
 
Imię: Aga
Zarejestrowany: 09-05-2018
Model: Focus Sync
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Cytat:
Napisał Wojtrl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Te dwa pudełka" są od podgrzewania szyby
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - aaa! ok!! dziękuję za wyjaśnienie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, to będzie antena od systemu wzywania pomocy - z Sync'a. Wrzuć zdjęcia tego przełącznika, nie widziałem jeszcze żeby w aucie bez czujnika zmierzchu była manetka z pozycją auto. Co do czujnika zmierzchu to sam posiadam fiestę bez tego i clio, którym jeździ żona - z czujnikiem. Wcześniej jeździliśmy autem bez świateł dziennych i teraz sytuacja wygląda tak, że kiedy moja żona jeździ fiestą a robi się ciemno zapomina o światłach ( a fiesta jest w kolorze szarym a nie żółtym), więc robi się niebezpiecznie. Przyzwyczajenie do włączania świateł w ciągu dnia w samochodzie bez świateł do jazdy dziennej i drugie auto z automatycznymi światłami niestety zrobiły swoje. Dla mnie dołożenie czujnika świateł do Fiesty to za dużo kombinacji i wolę te pieniądze przeznaczyć na poczet następnej Fiesty ósemki.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak, masz 100% racji, po Twoim poście sprawdziłam i tam rzeczywiscie nie ma pozycji Auto - pokićkało mi się z poprzednim Autem :/ :| <policzkirumieniamisiezewstydujakjablka> Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie dołożenie czujnika świateł do Fiesty to za dużo kombinacji i wolę te pieniądze przeznaczyć na poczet następnej Fiesty ósemki.

Cytat:
Napisał elucidate Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz odpowiedniej szyby - musisz mieć taka z oczkiem lub full szybę z miejscami na radary. Do tego potrzeba czujnik oraz pokrętło oraz wiązki lub rzeźbić samemu.
Teoretycznie można na tej szybie jakoś zamontować to ale będzie to nieestetycznie, nie wiadomo czy będzie działać jak należy oraz nie wiem czy ktoś podjąłby się tego zadania.
Cytat:
Napisał FilipEbR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebujesz co najmniej takiej szyby [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ja mam taką ale temat sobie odpuściłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] & @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] & @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i reszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dziękuję za info - było bardzo przydatne - z uwagi na to jak bardzo jest to skomplikowane to oczywiście sobie odpuszczam - myślałam też sama, ze to zbędny gadżet i nie zauważe nawet braku - ale przyzwyczaiłam sie w poprzednich autach zarówno do czujnika deszczu jak i do świateł Auto i teraz jest trochę ciężko (zdarza mi sie jeżdzić po zmierzchu z dziennymi tylko :| ) - dobrze że nie miałam klimy auto w poprzednich samochodach, --- co by to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W następnym aucie przypilnuję zeby był komplet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe za jakieś 3-4 lata ... :/ :/ :/


Jeszcze raz dzięki wsdzystkim za pomoc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. + lubię rodzące się tu dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!
Aga_ff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 09:56   #29
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym filmikiem o LS500 Executive?
Oglądam 3x (bez dźwięku) i za nic nie mogę zrozumieć po co to oglądam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę bardzo. Nie mieszkasz w kraju, auta bez włączonych świateł są niewidoczne za dnia, to nic w tym filmie cię nie dziwi. Wyleczyłeś się. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2018, 23:27   #30
rav16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus mk3 lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: Automatyczne przełaczanie świateł - czy da się zrobić ?

Witam,
Żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie o nr czujnika który będzie pasować bo na aukcjach bardzo często widzę "czujnik deszczu Ford" bez podania modelu i nie wiem czy warto ryzykować taki zakup
rav16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.