Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2009, 12:38   #1
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem samochodu Galaxy 1,9 TDI 115KM AUY model 2002.
Samochód sprowadziłem z niemiec i jak nim wracałem nie zaobserwowałem problemu ze spadkiem mocy.
Przejechałem już 2000 km ( ma 200 000 przebiegu) i nie dalej jak w Piątek właśnie objawiło mi się to w sposób jak opisują koledzy, czyli : 3000 obr/min i słabnięcie - utrata mocy. Po zgaszeniu i odpaleniu działa dobrze. Jeżdząc przez ostatnie 2 dni i nie kręcąc do 3000 problemu nie ma, jest tylko powyżej 3000.
Na 31 sieprnia jestem umówiony do warsztatu na przegląd ogólny (notabene na Tatarskiej 2/4 w Warszawie) ale czy może ktoś mnie oświecić gdzie fizycznie znajduje się ten czujnik N75.

Problem jest także z lekko wariującym czujnikiem temp. płynu chłodzącego ponieważ rozgrzewa się do 90C po czym wraca do 50C aby znowu powoli wspiąc sięna 90 C. Z tego co wiem to typowa usterka ale nie wiem gdzie znaleźć ten czujnik.

Ps. Przeszukując fora Sharka 1,9 TDI i to nie byłem w stanie z opisu znaleźć oba czujniki.

Proszę o wskazówki.
Pozdr,

amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 14:39   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Jak takie objawy to może turbinka siada(ale mówie MOŻE!)....a co do temp.to nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 15:26   #3
dario8
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Skąd: Częstochowa
Model: transit 2,5 d
Silnik: 1,9 TDI 110 KM, AFN
Rocznik: "97
Postów: 92
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

czujnik temperatury znajdziesz na grubym wężu płynu chłodzącego na wyskości rozrusznika(prawie nad nim),musisz tylko odkręcić plastikową osłonę z gory silnika.Dalej trafisz po kablach
(4 albo 2 piny).Troche trudno się do niego dobrać,bo przeszkadzają kable,ale dasz rade.jak go zlokalizujesz to wystarczy wyciągnąc zawleczkę i czujnik masz w ręku.Radze coś podłożyc pod spód,bo zawsze trochę płynu wyleci przy wyjęciu czujnika(ok 0.5 litra).
dario8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 19:21   #4
MAG83wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

W Zafirze powodem był uszkodzony przepływomierz. Tutaj bardzo możliwe, że jest to turbosprężarka..
MAG83wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 20:42   #5
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Cytat:
Napisał MAG83wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Zafirze powodem był uszkodzony przepływomierz. Tutaj bardzo możliwe, że jest to turbosprężarka..


A co z tym czujnikiem przeładowania ? Bo widzę ,że większość obstawia turbosprężarkę. Nie sądzę by po przyjechaniu z Niemiec kiedy wszystko było dobrze nagle zaczęła szwankować.Chyba bardziej ten czujnik albo EGR, któryteż jest lekko mokry(to normalne w tych silnikach).Na większości forów Vw sugerowany jest własnie czujnik przeładowania.
Ps. Może próbuję się pocieszać ale turbina śmiga ładnie na ucho.Cobaczymy co na Vag'u wyjdzie.
Pozdr,

Ostatnio edytowane przez amocox ; 24-08-2009 o 20:51
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 22:32   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z tym czujnikiem przeładowania ? Bo widzę ,że większość obstawia turbosprężarkę. Nie sądzę by po przyjechaniu z Niemiec kiedy wszystko było dobrze nagle zaczęła szwankować.Chyba bardziej ten czujnik albo EGR, któryteż jest lekko mokry(to normalne w tych silnikach).Na większości forów Vw sugerowany jest własnie czujnik przeładowania.
Ps. Może próbuję się pocieszać ale turbina śmiga ładnie na ucho.Cobaczymy co na Vag'u wyjdzie.
Pozdr,
Turbina no tak smiga, ale pewnie kiepski kierowca to auto prowadzi, bo zapierdzielił turbinę sadzą i nagarem. I to tak szybko, juz po 2 tyś ci to się 'udało'?
Znajdź w szukajce co to jest PSJ lub tryb awaryjny i juz bedziesz znał przyczynę niedomagań swojego auta, a moze się mylę....

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 24-08-2009 o 22:37
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 08:24   #7
dario8
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Skąd: Częstochowa
Model: transit 2,5 d
Silnik: 1,9 TDI 110 KM, AFN
Rocznik: "97
Postów: 92
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

He,he...PSJ,miałem to samo,po paru dniach zaprzestania PSJ autko hula jak złoto.Dzięki Stefano!
dario8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 08:49   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbina no tak smiga, ale pewnie kiepski kierowca to auto prowadzi, bo zapierdzielił turbinę sadzą i nagarem.
Bardzo możliwe że to będzie przyczyna,tylko co on ma teraz zrobić żeby wróciło do normy,jak "zapierdzielił turbinę sadzą i nagarem" ???
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 08:50   #9
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbina no tak smiga, ale pewnie kiepski kierowca to auto prowadzi, bo zapierdzielił turbinę sadzą i nagarem. I to tak szybko, juz po 2 tyś ci to się 'udało'?
Znajdź w szukajce co to jest PSJ lub tryb awaryjny i juz bedziesz znał przyczynę niedomagań swojego auta, a moze się mylę....

Czytałem o PSJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., fakt jeździłem dość ostrożnie ale zawsze do tych 3000 go kręciłem. Czy to jednak za mało i podchodzi już pod PSJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Ps. 1100 KM jechałem z Holandii prawie i na autostradzie cały czas 140 - 180 km/h, natomiast te 900km w Polsce już na ostrożnie i wolno.


Pozdr,

Ostatnio edytowane przez amocox ; 25-08-2009 o 08:53
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 08:52   #10
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: utrata mocy oraz czujnik temp. w 1,9 TDI 115KM

Cytat:
Napisał dario8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
He,he...PSJ,miałem to samo,po paru dniach zaprzestania PSJ autko hula jak złoto.Dzięki Stefano!


Myślisz, że teraz powinienem dawać mu regularnie w piz.....i się odmuli ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.