Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2019, 14:27   #11
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Który silnik benzynowy?

Silnik 1,25 duratec to silnik na pasku, posiada szklanki do regulacji. Żona jeżdzi kupiony w salonie w 2017r jeden z ostatnich z produkcji. Tankuje jej co miesiąc i spalanie od 6,2 do 6,9 jazda mieszana. Wszystko zgadza się idealnie z komputerem. Oleju nawet nie sprawdzam, robiłem to przez pierwsze miesiące później odpuściłem z wiadomych powodów. Silnik do spokojnej jazdy bardzo ładna spokojna praca, wręcz idealna. Gdybyś go nie słyszał nie powiedziałbyś, że pracuje. 1.4 podobno jest jeszcze lepszy i mocniejszy. Spalanie nieznacznie wyższe, ja nie miałem wyboru. Brałem z wyprzedaży końcówka produkcji po jeździe próbnej mk8, tej nie chciałem. W tej samej cenie mogłem mieć ecoboosta 100KM mk7 ale nie chciałem.

Ja jeżdżę fiestą 1.3 duratec 8V zagazowany, w tej chwili ma przebieg 215500 z czego na gazie 160k. Silnik do gazu stworzony. Przy 210 zdjąłem głowicę, podejrzewałem, że coś jest nie tak z zaworem na 1 cylindrze. Okazało się, że tylko popychacz jest do wymiany. Z racji, że za 700zł kupiłem fabrycznie nową uzbrojoną głowicę, wymieniłem wszystkie uszczelniacze, uszczelki. Sprawdzone zostały tłoki, blok, panewki, cylindry - stan wzorcowy. Zawory wszystkie ładne czerwone, nie było widać żadnego wpływu gazu na zawory> Na nowej głowicy silnik chodzi jak nowy. Łańcuch został stary brak śladów zużycia. Przygotowałem ją sobie na kolejne 200k i od sierpnia zrobiłem już ponad 5tysięcy i wiem, że da radę. Silnik nie potrzebuje dolewek od wymiany do wymiany czyli co 15k.

Ecoboost, no coż 3 cylindowe trzęsidło, tutbodoładowany matiz silnik który możesz spakować w walizkę. Jak był miał zasobny portfel to bym może się na niego skusił bo matizem też na gazie zrobiłem 130k. Natomiast jakakolwiek awaria silnika to naprawy mogą iść w tysiące i na pewno nie naprawi tego przysłowiowy Pan Janusz. Z racji, że nie ma ford innych silników ten 1,25 to mój ostatni samochód forda i prędzej skuszę się na nową toyote, hyuindai'a czy chociażby suzuki baleno niż na forda. To taka moja opinia.


Ostatnio edytowane przez timbersher ; 25-10-2019 o 14:40
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 12:32   #12
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Który silnik benzynowy?

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.4 podobno jest jeszcze lepszy i mocniejszy. Spalanie nieznacznie wyższe, ja nie miałem wyboru.
Nie. Nie jest wyższe. Znajomy swoją fiestę 1.25 wręcz zagazował, bo nie kalkulowała mu się jazda na benzynie. Gdy obliczał dokładne spalanie to wychodziło mu większe niż w moim 1.4
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 13:54   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Który silnik benzynowy?

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ecoboost, no coż 3 cylindowe trzęsidło
Jechałeś chociaż, czy piszesz o Matizie?
A Ford ma inne silniki i wyobraź sobie, że w przyszłym roku będzie Kuga z 2,5l silnikiem. Oczywiście hybryda.
Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prędzej skuszę się na nową toyote, hyuindai'a
Bo Hyundai nie ma 1.0 R3 w tej klasie aut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A Toyota całe 0,2l więcej.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.