Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2018, 07:23   #51
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

A niby to czemu nie kolego? Podaj mi chociaż jeden minus tego dolewania?

gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 11:25   #52
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A niby to czemu nie kolego? Podaj mi chociaż jeden minus tego dolewania?
minusy
-zbedne koszty
-możliwość wcześniejszego zapchania filtra DPF
-a jeśli go niema to wszystko idzie w atmosferę

plusy
+a plusów nie widzę żadnych,chyba że ten ,,brawo TY"
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 11:52   #53
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj mi chociaż jeden minus tego dolewania?
Nie wiem na ile dla Ciebie to wartościowy papier, ale podałem wyżej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"The results of the study support a view that the practice of dosing diesel with 2-stroke oil is surprisingly ineffective in terms of lubricity and cetane improvements. Engine performance, fuel consumption and emissions were also unchanged; however the use of 2-stroke oil in diesel is potentially harmful to modern diesel injection equipment."
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 11:59   #54
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem na ile dla Ciebie to wartościowy papier, ale podałem wyżej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"The results of the study support a view that the practice of dosing diesel with 2-stroke oil is surprisingly ineffective in terms of lubricity and cetane improvements. Engine performance, fuel consumption and emissions were also unchanged; however the use of 2-stroke oil in diesel is potentially harmful to modern diesel injection equipment."
woro_woro BRAWO TY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak tak właśnie to chciałem pwiedziećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 12:12   #55
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Spoko luz panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swoje wiem i tyle
Koniec dyskusji z mojej strony
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 20:40   #56
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób jest to pokazywane?
Jest o tym na forum Transita, a więcej na forum UK. W tych ecoblue sa problemy z DPFem, robią aktualizacje softu tak że kierownik ma możliwość inicjacji wypalania.

Bump:
Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety tego nie wiem jak jest na postoju, ale jakiś system ogrzewania musi być.
Tak, grzałka jest w każdym systemie. Grzałka uruchamia się po starcie silnika i wytapia roztwór. Wg przepisów musi być w stanie wytopić odpowiednią ilość roztworu w czasie 10 min. Po tym czasie następuje pobór roztworu - wcześniejszy i tak z reguły nie ma sensu bo katalizator jest zimny i żadna redukcja tlenków azotu nie zajdzie. W teorii wszystko ok, ale moga się pojawić problemy. Jeśli mocno zamarznie, a auto jeździ na krótkich dystansach to po paru razach wytapianie ustaje. Wtedy system blokuje jazdę. To są różnego rodzaju niedomagania układu zasilania AdBlue. Inne problemy to, przy wycieku może zniszczyć elektronikę. Nierozłożony AdBlue potrafi odkładac się w katalizatorze zatykając wydech z wszystkimi tego konsekwencjami.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kiedyś można było ogłupić system lejąc wode lub sikając (kierowcy cieżarówek w Stanach sikali do kanistrów i potem uzupełniali zbiornik AdBlue). Teraz taki numer nie przejdzie. Układ jest wyposazony w czujnik wykrywający stężenia mocznika, albo sondy w układzie wydechowym wychwycą, że reakcja nie zachodzi więc jest coś nie tak z roztworem.

Trzeba się przygotować na uzupełnianie czynnika. Na poczatku producenci deklarowali 1-2 l/1000 km. Ale to było "oszczędnościowe" dozowanie, które było na celowniku dieselgate. Teraz bardziej realne to 4-5 l/1000 km

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 17-11-2018 o 20:58
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:00   #57
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sikając (kierowcy cieżarówek w Stanach sikali do kanistrów i potem uzupełniali zbiornik AdBlue). Teraz taki numer nie przejdzie.
Poranne siuśki będą ok, po kilku piwkach raczej nie , bo wodniste.
Samochody na prąd , wodór rozumiem, ale że na siuśki będą tego nigdy nie zakładałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:31   #58
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Na koncerniaku to nidyrydy... Walnkesz dwie IPY porzadne i do nastepnego weekendu polatasz.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:04   #59
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochody na prąd , wodór rozumiem, ale że na siuśki będą tego nigdy nie zakładałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żarty żartami, ale w rzeczywistości tak jest że samochód jeździ na siuśki. Zastosowanie AdBlue obniża zużycie paliwa - dlatego te auta z AdBlue palą (a przynajmniej powinny palić) mniej niż aktualne diesle.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 11:29   #60
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Pala mniej, poniewaz nie trzeba juz wzbogacac tak mieszanki, aby ilosc tlenkow azotu byla mniejsza. Robia to owe siuski. Dlatego czesto silnik po dobrym chipie pali mniej, ale nie spelnia norm emisji.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.