Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2009, 18:11   #1
Grześ
ford::beginner
 
Avatar Grześ
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD FOCUS KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie 1.8TDCI gaśnie gdy jest zimno , odpala dopiero za 3-4 razem

Witam wszystkich
Ostatnio gdy się ochłodziło moja foczka ma problemy z odpalaniem,na zimnym silniku odpala za pierwszym razem i zaraz gaśnie,dopiero za 3-4 razem zaczyna silnik pracować normalnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., gdy ciepły odpala normalnie
Może wie ktoś o co tu chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-03-2016 o 11:42
Grześ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 18:52   #2
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Ratunek tylko komputer, odczyt błędów i wtedy zobaczysz co dalej.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 19:18   #3
Grześ
ford::beginner
 
Avatar Grześ
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD FOCUS KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Niestety,komputer nie pokazuje żadnego błędu
Grześ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 22:16   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Grześ ja mam dokładnie to samo... Na ciepłym ok a jak postoi kilka godzin to już gaśnie. Czytałem gdzieś na forum że to może być wina zaworu ciśnienia na pompie. Ale ja narazie tak jeżdżę...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 23:50   #5
ebutusov
ford::beginner
 
Avatar ebutusov
 
Zarejestrowany: 03-04-2009
Skąd: Trzebinia
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Komputer w foce zgasi silnik, jeśli ten po odpaleniu nie osiągnie odpowiednich obrotów (> 500rpm). Może to być wina rozrusznika i/lub akumulatora. Przy niskich temperaturach należy też wziąć pod uwagę świece żarowe. Mozna spróbować zrobić prosty test: odpalać dopiero po 15 sek. od przekręcenia kluczyka w pozycję II, lub zrobić to kilka razy, tj. przekręcić, odczekać 15 sek, cofnąć na 0 i znowu na II, dopiero wtedy kręcić. Gdyby to było cofające się paliwo, latem objawy byłyby takie same jak teraz, gdy zrobiło się chłodniej.
__________________
dvl
ebutusov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 07:48   #6
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Wczoraj zauważyłem dokładnie to samo zjawisko. Przekręciłem kluczyk poczekałem aż kontrolka od świec zgaśnie i zapłon. Foczka zaskoczyła ale odrazu zgasła. Za drugim razem już zapaliła bez gadania. Mnie się coś wydaje że to jednak będą świece żarowe. Dziś przetestuje z dłuższym przetrzymaniem na grzaniu. Sam dokładnie nie wiem gdzie szukać bo tydzień temu wymieniłem filtr paliwa i przez kilka dni paliła na dotyk więc kwestia cofającego się paliwa teoretycznie nie powinna mieć tu miejsca ponieważ już pierwszego dnia po wymianie miałbym niepokojące objawy, natomiast to wystąpiło dopiero teraz.

Teraz zastanawiam się jakie świece kupić BERU, BOSCH, ISKRA, NGK ?. Jakie kupujecie do swoich foczek ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 16:11   #7
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

No więc dziś przetestowałem dwukrotne podgrzewanie, nic nie dało. Zaskoczyła i jakby zgasła ale przetrzymałem chwile na rozruszniku i odpaliła, później paliła od kopa. Po odpaleniu widziałem bardzo delikatny biały dymek a po mocniejszym przygazowaniu na zimnym silniku zakopcił troszkę. Ale to chyba logiczne bo przecież silnik jest zimny i dawka jest pewnie nieprzepalana stąd też delikatne zakopcenie przy przygazowaniu. Przy ciepłym silniku niema żadnego kopcenia ani białego dymka.

To co Panowie chyba świece żarowe do wymiany co ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 17:09   #8
Grześ
ford::beginner
 
Avatar Grześ
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD FOCUS KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Dziś zauważyłem że podczas odpalania gdy zaskakuje silnik nacisnę pedał gazu jest Ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpala bez problemu,nawet nie zgaśnie po zdięciu nogi z pedału.
A może spróbować przyspieszyć zapon ?
Grześ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 18:25   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Świece żarowe nie mają nic do tego... U mnie się to samo co u Grzesia dzieje się i latem i zimą ale dopiero jak auto bardzo długo postoi i temperatura silnika ani otoczenia nie mają absolutnie nic do tego.
U mnie cofa się paliwo z pompy bo to sprawdziłem : zdjąłem z niej przewód i sądzę Grześ że u ciebie jest to samo...
Test ze świecami robiłem i u mnie to nic nie pomaga. Jak wcisnę trochę gazu to też nie gaśnie ale to chyba nie jest za zdrowe dla turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 01-11-2009 o 18:29
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 18:47   #10
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu na deklu zaworów problem z odpalaniem ustąpi.
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.