Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2012, 15:17   #3191
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

...no toż mówię, wykresy z mondeo 2.0tdci 130KM zawsze opadają, nigdy nie są płaskie, zchipowałem ich pewnie ze 100, czasami chipem dają się trochę wypłaszczyć

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2012, 17:43   #3192
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

ok dzięki. Naprawdę przejrzałem tu sporo wykresów 2.0 tdci 130 i mój chyba jest najbrzydszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego zaniepokoiło mnie to. Bardziej niż na mocy zależy mi na momencie i jego korzystnym przebiegu bo wiadomo, że to niutki głównie ciągną podczas wyprzedzania i przyspieszania z prędkości, dlatego przy chipie będę chciał krzywą momentu wypłaszczyć lub nawet zrobić aby delikatnie rosła. Jednak życzenia życzeniami a rzeczywistość swoje weryfikacje zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 07:51   #3193
matosu
ford::average
 
Avatar matosu
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 @ 187/395
Rocznik: 2002
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok dzięki. Naprawdę przejrzałem tu sporo wykresów 2.0 tdci 130 i mój chyba jest najbrzydszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego zaniepokoiło mnie to. Bardziej niż na mocy zależy mi na momencie i jego korzystnym przebiegu bo wiadomo, że to niutki głównie ciągną podczas wyprzedzania i przyspieszania z prędkości, dlatego przy chipie będę chciał krzywą momentu wypłaszczyć lub nawet zrobić aby delikatnie rosła. Jednak życzenia życzeniami a rzeczywistość swoje weryfikacje zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
" rosła " hehehehe
matosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 13:07   #3194
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał matosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
" rosła " hehehehe
no co, gwiazdka się zbliża to a nóż życzenie się spełni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W święta cuda się zdarzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 15:44   #3195
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Dzisiaj byłem sprawdzić na hamowni ile zostało z serii i o ile z mocą jest ok to zastanawia mnie przebieg momentu. Maksimum osiąga dopiero przy 2389 obr i zaczyna spadać zamiast w miarę płasko się utrzymywać. Myślę o zawirusowaniu ale czy taka seryjna charakterystyka jest normalna? No i czy poprzez chipowanie uda się doprowadzić przebieg momentu do płaskiej charakterystyki?
Matko i córko ! Czego Ty płaczesz? Ze 130 masz prawie 190km, moment masz już przy 2400 a nie "dopiero" jak Ty to napisałeś. Czego chcieć więcej ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 21:55   #3196
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matko i córko ! Czego Ty płaczesz? Ze 130 masz prawie 190km
Mam 190 czego? Chyba się pogubiłeś w tym co myślałeś, chciałeś napisać a napisałeś bo kompletnie nie wiem co Ci tu chodzi.

Cytat:
, moment masz już przy 2400 a nie "dopiero" jak Ty to napisałeś. Czego chcieć więcej ?
Powiem Ci czego. Tego aby od 2,4 tyś momenty nie spadał tak szybko tylko sie utrzymywał lub od początku powoli rósł a jego szczyt przypadał dużo później tak jak to jest na większości wykresów tutaj. Porównuje mój wykres serie z innymi seriami i fakt niemal wszystkie osiągają max. moment dużo później bo po 3,4 tyś obrotów ale za to od początku mają tendencje wzrostową przez co w całym zakresie obrotów nabierają siły i słabną na sam koniec bo kiedyś on musi nastąpić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie ok, max moment jest "już" przy 2.4 tyś ale co z tego sokoro przy 3,5 tyś wynosi już ok 270 NM, czyli po głębokim oddechu na początku cały czas słabnie podczas przyspieszania. Nie chcę cudów ale przejrzyj sobie wykresy tutaj, z którymi w sumie powinieneś być zapoznany i będziesz wiedział o co mi chodzi i czego ja chcę.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 07:24   #3197
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 190 czego? Chyba się pogubiłeś w tym co myślałeś, chciałeś napisać a napisałeś bo kompletnie nie wiem co Ci tu chodzi.
Miałeś w sygnaturce 190KM sam widziałem ,więc Ty mieszasz....
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 10:22   #3198
Laser-RUS
ford::average
 
Avatar Laser-RUS
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Rosja
Model: S-Max Titanium Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no co, gwiazdka się zbliża to a nóż życzenie się spełni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W święta cuda się zdarzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cuda moga sie zdarzac, ale fizyki nie da sie oszukac)))

Rysunek jest prawdziwy i zawsze bedzie taki wykres z gorka)))).
Laser-RUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 10:35   #3199
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

moc[kW] = (moment * obroty)/9550

Skoro przy 3500 masz 134KM (98kW) i 270NM, to nie wiem ile byś chciał mieć momentu, ale jeśli dalej tyle co max czyli 340NM to wyliczając z tego prostego wzoru miałbyś 169KM.

Obie wartości są od siebie zależne i nic tu nie zrobisz. Problem polega na tym że TDCI ma taką charakterystykę, kopniak momentu na dole a potem coraz słabiej, pewnie można by wypłaszczyć wykres tak żeby mieć te 280NM ale w szerszym zakresie. Tylko po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 11:00   #3200
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

tak gwoli ścisłości to we wzorze powinno być dzielenie przez 9549,3 ale to detal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Struna ; 19-11-2012 o 11:03
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.