Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2014, 18:13   #631
kaliczynskii
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Corolla
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Na co zwracać uwagę

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
A jak mogę się dowiedzieć czy dany model ma mechaniczną czy elektroniczną pompę?

kaliczynskii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 19:34   #632
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Na co zwracać uwagę

Cytat:
Napisał kaliczynskii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak mogę się dowiedzieć czy dany model ma mechaniczną czy elektroniczną pompę?
Jak pisałem - z pompą Boscha silnik jest wolnossący, a z systemem wtrysku Lucas Epic silnik jest turbo.
Turbina jest pod kolektorem wydechowym i widać ją od razu po otwarciu maski.
Także same pompy wyglądają zupełnie inaczej...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 21:19   #633
zephyrek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witajcie.
Może trochę późno i pewnie za chwilę dowiem się, że nie tutaj ale...
Zaklepałem to autko i łykam każdą informację, tak o modelu jak i o tym konkretnym egzemplarzu. N.b. jechałem nim i stwierdzam, że to osobówka z niesamowitym kopem, do wożenia towaru :-) http://olx.pl/oferta/ford-transit-14...tml#0381670306

Bump:
http://olx.pl/oferta/ford-transit-14...tml#0381670306
VIN : WF0XXXTTFX9U70675
Już zaklepałem a chciałbym wiedzieć wszystko o tym modelu i egzemplarzu

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-11-2014 o 21:43
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 08:37   #634
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

To dobrze wyposażony egzemplarz. Mam nadzieję, że przegoniłeś go ostrzej na kawałku trasy, tak by dobrze się rozgrzał i dostał "w płuco".

Te silniki mają swoje typowe felery - jak każde inne, ale nie występują często. Awaryjny jest EGR. Silnik ma dużą moc i auto jeździ - jak sam pisałeś - jak osobówka. Ale w trasie raczej nie warto stale cisnąć pedał do podłogi - zdarzają się awarie typu pękniety tłok lub nawet wypalone denko, zwłaszcza w wersjach mocno wysilonych. Stała prędkość autostradowa z towarem rzędu 130 km/godz jest natomiast zupełnie realna plus zapas pod butem.

Auto ma ładowność ponad 1t, więc na pusto wydaje nad podziw żywe, jednak z pełnym ładunkiem to już jest zupełnie inna historia. Zupełnie inne hamulce, inne przyspieszenia - trzeba sobie z tego zdawać sprawę, zwłaszcza kiedy lecisz 130 km/godz, mając tonę ładunku na pace.
Przednionapędowe Transity zimą idą jak czołg po śliskim - wszystko jedno z ładunkiem lub bez. Bo tylnonapędowe na pusto to masakra jest. Trzeba tylko mu fundnąć dobre opony zimowe...


Transit 2006-, 2.2L Duratorq TDCi (140PS) - Puma, Frozen White


Numer VIN: WF0XXXTTFX9U70675
Numer homologacji (TAN): E1*2007/46*0248 / E1*2007/46*0264
Główne funkcje
Data produkcji: 20.02.2009
Model pojazdu: Transit 2006-
Rodzaj kabiny: Furgon Do Paczek
Seria: 280M Series
Silnik: 2.2L Duratorq TDCi (140PS) - Puma
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - VMT6
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.36/3.05
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Frozen White
Kolor wnętrza: Lichen
Materiał we wnętrzu: Tomy (G-C)
[Kliknij, aby zmniejszyć]

Mniej ważne funkcje

Ze srednim dachem
Z Tylnymi Fartuchami Przeciwbłotnym
Wysokoœć wysokich drzwi
Z przegrodš połówkowš -stalowš
Wyprod. w Otosan (Turcja)
Bez wielofun.pak.do celów marketin.
Bez aplik./naklej. SVO
Z grupš wyposaż. ster. elektr.
Poziom marketingowy 4
With Visibility Pack Low
Ze wszyst.szyb.lekko przyciemn.
Bez pr.okna boczn II rz.
Z tylna oslona maskujaca
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Bez Ogrzewanej Szyby Tylnej
Z kompl.poszyciem tylnym
Z gumowa wykladzina podlogi
Z czesciowa podsufitka profilowana
Z pętlš cięgna przedziału ładunkow.
Z waskimi ksztaltkami nadwozia
Less Rear Window Protector
Bez lusterka wsteczn.
Luster.z duza czasza/krót.ramien.
Seat Pack 22
Ze stałym podłokietn.siedz. kier.
Bez podlokietnik. siedzen pasazerów
Bez oslony fotela pasazera
Bez pak. siedzeń/pod.pow.
Bez 6. rzędu siedzeń
Bez reg. temp. siedz. kierowcy
Bez reg. temp. siedz. pasażera
Bez 3-go rzedu tylnych siedzen
Bez tylnych siedzeń w 4. rzędzie
Less Fifth Row Seating
Z 6pozyc. regulat.fotela kierowcy
Bez regulowanego fotela pasazera
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Less Rear Seat Packs
Z Blokadš Drzwi
Ze zdalnym otwieraniem drzwi
Bez Wycieraczki/Sprysk. Szyby Tyln.
Zderzak przedni lakier w kolor nadw
Bez pasów tylnych siedzeń
Z pełnymi kołpakami
Układ ABS na wszystkie koła
Układ stabilizacji toru jazdy (ESP)
Poj.s.kier/nis.op,pdw.s.pas/nis.op.
Kier.skórz.-pod.pow.+uk.kontr.pręd.
Z prędkoœciom. km/h
Z komput. pokład.
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
Pakiet wyposażenia systemu ICE 5
Bez Zestawu Do Telefonu
Bez modułów uruchamianych głosem
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z Dodatkowym Œwiatłem Stop
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-11-2014 o 08:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 17:48   #635
defboy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1993
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Na jakiś czas musiałem zawiesić poszukiwanie auta, Panie Wojtku co można powiedzieć o tym egzemplarzu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
defboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 08:40   #636
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Myślę że jest świeżo po wypadku, był uderzony w przedni lewy narożnik. Pomijam fakt, że kiedy patrzy się na lewy bok, to drzwi kierowcy i błotnik sa o wiele jaśniejsze od reszty. To się zdarza, że trzeba lakierować po małej stłuczce lub zarysowaniu. Ale spójrz na przedni łącznik w którym siedzi grill - przy otwartej klapie widać, że jest jak nowy. On ma tyle zakamarków i załamań, że nigdy go się nie doczyści do takiego stanu. To świadczy o tym, że był lakierowany (zresztą to jest plastik) i wymieniany - był dzwon, a skoro poszedł też błotnik i drzwi, to musiał być niezły dzwon.

Silnik wypucowany, czysty, ładnie to wygląda, ale też jest podejrzane - może był wyjmowany do naprawy?

W środku w kabinie siedzenie kierowcy porwane z jakąś łatą na siedzisku - nieładnie to wygląda.

Tylne drzwi też mają inny odcień, sklejka na nich powykrzywiana od wilgoci - musiały być skrzywione, ciekły i były robione. Z resztą coś z nimi nie tak jest - od wewnątrz zostały założone ocynkowane blachy, na zewnątrz pozostały szyby z wycieraczkami.
Trudno powiedzieć jak jest wyposażony - na pewno ma centralny zamek i tyle tylko wiadomo.

Generalnie kupując taki stary samochód trzeba sobie zdawać sprawę, że ma na pewno bogatą przeszłość, a nawet tak krytycznie oceniony jak ten z linka - może być bardzo dobrym autem, z dobrym silnikiem, nie skorodowany. Mój drugi Transit - Osiołek 2,5D był sprowadzony po wypadku (dosyć mocnym) i robiony, ale był zdrowy, nie skorodowany (trzy lata) i w sumie przejechałem nim... 850kkm. Tak więc dobrze zrobione auto po wypadku jeszcze go nie dyskwalifikuje.
Zdjęcia to są tylko zdjęcia, nie pokazują wszystkiego - trzeba auto obejrzeć osobiście, zdrowo go ruszyć, przegonić, obejrzeć spód czy nie skorodowany, teraz np są idealne warunki do sprawdzenia silnika - po nocnym postoju na mrozie poranny rozruch mówi prawie wszystko o stanie silnika - jak pali, jak dymi, jak pracuje, itd.

Np mój Blue Flame uważam za zadbane auto - ale był lakierowany na niektórych elementach trzy razy, na wielu dwa razy i korozja po tylu latach tu i ówdzie się wdarła. W aucie 10-cio letnim i starszym jest to w zasadzie nieuniknione... Więc trzeba - owszem - być czujnym, aby nie wejść na minę, ale trzeba też być... wyrozumiałym.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-12-2014 o 08:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 18:04   #637
kamil-rosen
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam serdecznie wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzamy się z tatą do wymiany naszej fury tzn Transita 2.5D 93r na coś nowszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wstępnie wybór padł znowu na Transita, budżet ok 20tys zł. Teraz moje pytanie, bo byłem zdecydowany na model VI (2000-2006r) ale zacząłem przeglądać nowszy model i za tą kwotę może by coś kupił. Generalnie jestem za starszym, bo wolę 2 lata starsze, a w lepszym stanie, ale jak każdego nowsze auto kusi.
Pytanie czy silnik 2.0 100km to jest zawsze TDDI czy były też TDCI?
Bo raczej wchodzi tylko TDDI w rachubę, osiągi są nie ważne, liczy się tylko stan i bezawaryjność. Natomiast co do 2.2 TDCI niby też dobry silnik z tego co czytałem, ale co tam się może zepsuć? Wtryski, turbo? Na co zwrócić uwagę przy tych samochodach?
Znalazłem dwa egzemplarze, czy za takie pieniądze jest sens się w ogóle oglądać za modelem po 2006r?
http://otomoto.pl/ford-transit-2-2-t...C34940626.html
http://allegro.pl/ford-transit-08r-2...844764272.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 15:57   #638
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Silniki tddi i tdci w Mk6 są prawie identyczne mechanicznie, różnią się praktycznie osprzętem, a w słupku w tdci jest w głowicy czujnik położenia wałka rozrządu, a w tddi nie ma otworu pod czujnik.
Czyli w Transitach Mk6 (2000-2006) były także tdci, to są najmocniejsze silniki w tym modelu - 2,0 miał nominalnie 125KM, a tylnonapędowy 2,4 135KM.
Ludzie boją się niesłusznie jak ognia tdci - faktycznie pierwsze były bardziej wadliwe (układ Delphi), ale w praktyce 200 - 250 kkm układ wtryskowy wytrzymuje, potem jednak czeka użytkownika duży wydatek związany z regeneracją pompy i wtryskiwaczy - ale za to znowu jest perspektywa długiej bezawaryjnej pracy..
Pompy Boscha w tddi VP30 i VP44 też się psują, naprawa (regeneracja) nie jest wiele tańsza.

Generalnie te modele po Transicie 2,5D to zupełnie inny świat - jeździ się super, komfort, osiągi, przyjemność z jazdy nieporównywalna do starszego modelu - ale zapomnij o bezawaryjności i prostocie starszego modelu . To se ne wrati...

Ja osobiście brałbym jak najnowszy model, czyli Mk7 po 2006 roku, tu jest o wiele bardziej niezawodny układ wtryskowy Denso. Zwłaszcza w silnikach mało wysilonych jak te dwa z linków. Silniki 2,2 tdci mocno wysilone (140KM) jeżeli ktoś bardzo mocno i długo w trasach je goni - są narażone na awarie typu pęknięcia tłoków. Typową awarią jest uszkodzony EGR - to standard, prawie każdy musi to przejść.
Z drugiej strony 85KM to jest bardzo mało, to jest moc dobra do miasta. Jeżeli masz zamiar jeździć w trasy, zwłaszcza osobowym, to szukaj 140KM - nie musisz ganiać na maksa, chodzi o zapas pod butem, komfort i bezpieczeństwo.
Nowszy Mk7 to także jeszcze nie ta korozja co w starszym Mk6 - to też trzeba wziąć pod uwagę.

Na pewno będziesz zadowolony z jazdy modelem Mk7. Ten drugi wydaje mi się czyściejszy, świeższy. Ale coś z podłogą wewnątrz jest nie tak, stopień pasażera jakić czarny (?) jest. W przedziale pasażerskim jakaś dziwna wykładzina - czy czegoś nie ma ukryć?
Obydwa mają tylne nagrzewnice, ale czy mają też tam klimę? Felerem jest niedogrzane zimą auto, tylko webasto ratuje sytuację - tu webasto nie ma. Spotyka się je fabrycznie zamontowane w modelach Euroline i Tourneo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2014 o 17:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 15:56   #639
Adams87
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam,

Przymierzam się do zakupu Connecta, jakiś czas temu miał być nowy, ale ostatnio znów wróciłem do poprzedniego modelu, z różnych powodów.

Znalazłem takie oto ciekawe ogłoszenie, jak czas pozwoli to w przyszłym tygodniu będę chciał podjechać go oberzeć. Może ktoś z forumowiczów coś może powiedzieć na jego temat.


http://vandercar.otomoto.pl/ford-tra...-T4715679.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 16:15   #640
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

w 09-2011 miał ok 13kkm czyli przebieg prawdopodobny , teraz tylko sprawdzić czy nie bity , i co ciekawe komis nie boji się sprawdzenia vinu

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-12-2014 o 12:52
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.