Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2011, 22:55   #191
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cytat:
Napisał aveartur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego wszystkiego powiem tylko że nie regenrujcie turbin do TDCI moja padła po 500 km a gwarancie można se wsadzić ( w pozaniu w turbotech gwarancji nie uznają ) teraz kupiłem uzywana i auto jeżdzi bez problemów ( więc albo używka albo nowa .
Racja, ja kupiłem nową tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i to jest jedyne rozsądne rozwiązanie, regeneracja Garetta to wkładanie używanych części.

__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 09:49   #192
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

To tak. Byłem wczora w ASO po śrubkę z sitkiem i:
1. Faktycznie śruba z sitkiem ma być w bloku silnika,
2. Faktycznie w systemie Forda te śruby są zamienione (górna z dolną),
3. Nie oficjalnie:-) Ford wywala te sitka. Zatem ja nie kupiłem tej śrubki, lecz jak się zrobi nieco cieplej:-) - sitko out.
4. ASO jak padnie turbina robią tak:
- czyszczą misę i smoka,
- wlewają środek do czyszczenia silnika
- potem nowa turbina
- nowa rurka doprowadzająca olej
- sitko z śruby out
- nowy olej

Powiedzieli mi jeszcze, że w tych "udanych" silnikach 1.6 olej trzeba zmieniać co 10tysięcy bujając się w mieście lub 15 tysięcy gdy buja się na trasie. I ogólnie...uśmiechali się mówiąc o tym silniku:-D, a ja miałem minę poważną :-]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 21:01   #193
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Zatem po roku czasu!:-] mogę zamknąć temat związany z smarowanie turbiny 1.6 i słynnym sitkiem. Dzisiaj dobrałem się do tego!
Słynne sitko w 1.6 TDCI wygląda tak…:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem…wow! Też nie tak sobie go wyobrażałem. (ale uwaga! Jak kolega słusznie zauważył, w Citroenie ktoś kupił nieco inne, zatem może moje było bardzo, bardzo stare: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
Oczywiście sitko out i teraz mam go na biurku jako ozdobę :-D.

****************************************
A teraz, jak się do tego zabrać (niestety sprawa nie jest tak łatwa jak w 2.0TDC), ale co w tym silniku jest łatwe…

Potrzebujemy:
- 3 godziny zbędnego czasu :-] – niestety tyle schodzi
- klucze zwłaszcza: 8, 10, 15, 16, 13!! (mocowanie katalizatora do Turbo) – najlepiej nasadki + oczkowe,
- torx (do dolnej pokrywy)
- klucz dynamometryczny – ja używam, po tym jak kiedyś w Fiacie urwałem szpilkę do głowicy. Momenty biorę z ETISa:-)
- klucz pneumatyczny/szlifierka kątowa – jeżeli nie uda się odkręcić śrub mocujących katalizator do rury wydechowej,
- WD 40
- cztery miedziane podkładki pod śruby bango: 1232215 – 12zł za sztukę.
- podkładka stalowa pod połączenie katalizator-rura wydechowa: 1316608 – 27zł

Zatem do dzieła:
1. Zdejmujemy dolną osłonę
2. Odkręcamy katalizator od rury wydechowej. Dwie śruby 15. Jeżeli ktoś wcześniej dowalił to momentem nie fabrycznym…50Nm, to albo klucz pneumatyczny, albo…szlifierka kątowa:-] Proponuję nie odkręcać całkiem, aby katalizator nie wpadł potem do kanału:-D
3. Podnosimy maskę;-)
4. Odkręcamy to coś czarnego co wychodzi z turbiny (strumienica czy coś takiego)
5. Zdejmujemy wąż idący z filtra do turbiny i odkręcamy śrubę mocującą rurę intercoolera do bloku silnika. Teraz rura powinna dać się łatwo odgiąć do tyłu.
6. Odkręcamy wszystkie śruby osłony termicznej i wyjmujemy osłonę
7. Odkręcamy uchwyt osłony termicznej i wyjmujemy go (dwie śruby na klucz 10)
8. Odkręcamy obejmę mocującą katalizator do turbiny (nasadka 16!!!)
9. Wchodzimy do kanału i odkręcamy dwie śruby na klucz 10 mocujące katalizator do uchwytu przykręconego do bloku silnika. Uchwyt może pozostać przy silniku.
10. Wyjmujemy katalizator.
11. Wykręcamy śruby bango - górną i dolną i wyjmujemy przewód smarowania turbiny. Czyścimy go ładnie.
12. Dajemy nowe podkładki miedziane i skręcamy wszystko + nowa podkładka stalowa pod połączenie katalizator-rura wydechowa.
13. Ja na wszelki wypadek nalałem przez strzykawkę z igłą trochę oleju do przewodu od góry – na wszelki wypadek :-]
14. Potem odpalamy silnik na chwilę, aby popracował – nie gazujemy!
14. Momenty:
- mocowanie opaski katalizator-turbina: 25Nm
- śruby bango: 30Nm
- śruby mocujące katalizator do rury: 50Nm

*************************************************

KONKLUZJE:
Moje sitko i przewód były w stanie idealnym. Przebieg 156 000km. Biorąc to pod uwagę oraz stan EGRa (też był idealny) zmiana oleju co 20 000 km przy długich trasach jest OK. W sumie mogłem tego nie czyścić.
Nowa śruba (kupiłem tę górną) różni się tym, że…jest wykonana inną technologią, tańsza. Stara śruba byłą obrabiana mechanicznie oraz hex był dłutowany. Nowa śruba jest z cold formingu, zatem jak zwykle cięcie cen. Nie ma co wierzyć w to, że Ford coś zmienił na lepsze :-]. Ja zostawiłem tę śrubę. W drugiej wywaliłem sitko:-D

NO TO TYLE NA TEMAT SŁYNNEGO SITECZKA :-)!!!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 16-03-2011 o 11:46
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 23:48   #194
wigi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słynne sitko w 1.6 TDCI wygląda tak…:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem…wow! Też nie tak sobie go wyobrażałem.
Jakieś archaiczne to sitko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., zważywszy, że nowa śruba z sitkiem wygląda tak, jak w tym poście:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 06:46   #195
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

1. Może archaiczne. Ja go już nie mam i spokój.
2. Pytanie, czy Ford ma takie samo? Bo to było kupione w ASO Citroena. Mi w końcu nie udało się jej w Fordzie zobaczyć.
3. Co do momentu, to 30Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 08:37   #196
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Odgrzebie troszkę kotleta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 dni temu robiłem przegląd i postanowiłem zajrzeć i wymienić sławną śrubę z sitkiem.Zakupiłem nową zmodyfikowaną o nr.1590756 z plastikowym podłużnym wkładem filtrującym.
Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się,że wymontowana śruba jest taka samaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Auto ściągałem z Włoch w 2010 roku i pewnie tamtejszy serwis dokonał już wymiany na nowszy model.
Powiem tak,stara śruba była czysta bez opiłków i syfu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czasu zakupu 112tyś.teraz 145tyś.olej wymieniam co 10tyś.Motul Eco-Nergy 5w30 i przed każdą wymianą dodaje płukankę do silnika Motul i mam czysto.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2012, 09:23   #197
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

zabieram sie do wymiany sitka juz znalazlem w sklepie ale niewiem wymieniac srube tylko z sitkiem czy 2sruby z podkladkami ? wynienic przewod czy wystarczy go tylko przeczyscic a moze wcale nic nie wymieniac?
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 10:03   #198
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cześć

Szukając numeru przewodu zasilającego turbinę w moim silniku znalazłem część o numerze 037969

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy to właściwy przewód dla silnika 1.6 tdci 90KM 2010 MK2 FL Focus?

Pozdrawiam
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 19:09   #199
X man
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Fokus Mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Witam.U mnie w roczniku 2007 jest sitko metalowe chyba to "starego typu" ale było czyste więc zostawiłem ,w drugiej foce 2009 nie wiem bo jeszcze tam nie zaglądałem ale niedługo to zrobię. Sitko jak wiadomo jest w śrubie przy bloku silnika dostęp do niego jest masakryczny wiec mam pytanie co by było gdyby je zamienić miejscami i śrubę z sitkiem wkręcić przy turbo - wtedy mogę sobie czyścić to sitko nawet co tydzień 5 minut roboty. Teoretycznie dla działania układu smarowania turbiny chyba nie ma znaczenia gdzie jest to sitko na przewodzie ( na dole przewodu czy u góry)?
X man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 10:19   #200
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Kilka stron wcześniej jest napisane że taka operacja jest nie wskazana.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie układu , focus mk2 , smarowanie , turbina



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.