Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2015, 11:13   #241
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na mkp jest kolega Paolo ktory ma jeszcze lepszy patent ktory zawsze dziala i sie sprawdza w kazdym mondeo. Ni zdradza go jednak do wiedzy internautow, za taka interwencje trzeba u niego zaplacic.
Zapytał bym go ile ta wiedza kosztuje skoro mówi, że to niedroga usługa. Oczywiście dalej nie zdradził bym nikomu jego porady. Ale jeżeli to koszt 30-50zł to może warto wydać.
Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli trzeba by poczekać aż się ochłodzi do 0 i podłączyć program z laptpem i zobaczyć co pokazuje w trakcie jazdy
Podgrzewacz załącza się razem z żółtą śnieżynką na desce i poniżej. Działa do pewnych stopni. Dokładnie nie pamiętam ale około osiągnięcia pierwszej kreski skali temp wyłącza się.
Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedzą pewnie że oni tylko sprzedają i nie analizują czy jest w środku coś czy nie
Zaraz napiszę może coś się dowiem.
Mój układ jak osiągnie temperaturę to jej już nie traci chyba, że przy dłuższym postoju na mrozie. Wszystko mam sprawne. Ale jak tak myślę to jak kupiłem ten samochód 5 lat temu to szybciej się nagrzewał...

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 11:55   #242
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,336
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jeszcze nie zdradził tego patentu na kolenchym stronach tematu bo jestem narazie na 34 stronie. Ciekawe gdzie dokładnie mieszka w wawie i czy można jakiś kontakt z nim nawiązać to może bym do niego podjechał i by mi to naprawił.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nie wiem czy masz konto na mkp ale numer to 791 744 660, siedziba to Piastow, ul. Prusa

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli trzeba by poczekać aż się ochłodzi do 0 i podłączyć program z laptpem i zobaczyć co pokazuje w trakcie jazdy. Musze tylko zapytać kolege jaki on ma program do swojego Focusa i czy ma dobrą baterię w laptopie.
wystarczy forscan i jakikolwiek interfejs obd2

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytał bym go ile ta wiedza kosztuje skoro mówi, że to niedroga usługa. Oczywiście dalej nie zdradził bym nikomu jego porady. Ale jeżeli to koszt 30-50zł to może warto wydać.
nie pytalem, wiec nie wiem

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podgrzewacz załącza się razem z żółtą śnieżynką na desce i poniżej. Działa do pewnych stopni. Dokładnie nie pamiętam ale około osiągnięcia pierwszej kreski skali temp wyłącza się.
z pomaranczowa sniezynka wlacza sie tylko jedna swieca z przekaznika 1

po zapaleniu czerwonej wlaczaja sie wszystkie. podgrzewacz u mnie przestawal pracowac przy temperaturze ok 65 stopni celsjusza

Ostatnio edytowane przez rajman ; 19-11-2015 o 11:58
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 13:15   #243
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój układ jak osiągnie temperaturę to jej już nie traci chyba, że przy dłuższym postoju na mrozie. Wszystko mam sprawne. Ale jak tak myślę to jak kupiłem ten samochód 5 lat temu to szybciej się nagrzewał...
Własnie też tak miałem jak kupiłem swojego 7 lat temu że jak przejechałem około 3 km przy prędkości około 90 to wskazówka już miała pion i tak miałem do momentu aż padł mi jakieś 2 lata temu mały termostat po jego wymianie było już lepiej bo temperatura tak nie falowała jak przed wymianą i szybciej się nagrzewał ale nie wróciło do stanu z przed awarii. Potem temat trochę odpuściłem jak przyszło lato potem była kolejna zima ale nie miałam czasu się tym zająć poważniej tylko zastanawiało mnie włosie czemu po mimo nie pełnego nagrzania silnika rura od termostatu dużego robi się dość szybko ciepła. nawet założyłem na tę rurę takie 2 blaszki i ścisnąłem ją śrubkami ale nie wiem czy w 100% udało mi się zamknąć jej prześwit bo mimo to chłodnica wraz robiła się ciepła więc pewni jakiś przepływ był. Więc łudziłem się że to pewnie termostat i jego wymiana powinna rozwiązać problem. Wymieniłem na oryginał teraz wraz z płynem bo już miał z 7 lat a może i więcej bo ja go nie wymieniałem i nie wiem kiedy i czy niemiec to robił przede mną . Niestety tak jak pisałem dalej potrzebuje 7-8 km do nagrzania do pionu wskaźnika tak jak przed wymianą dużego termostatu czyli tamten był sprawny, jeszcze w wolnej chwili zagotuje go z termometrem żeby się upewnić jak się otwiera.
Dlatego nie uwierzę nikomu w słowa że ten typa tak ma i żeby nie szukać dziury w caly bo wiem jak miałem kiedyś.
Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy masz konto na mkp ale numer to 791 744 660, siedziba to Piastow, ul. Prusa
nie mam kolego tam konta wiec bardzo dziękuję za te dane jak będę u rodziny w stolicy to spróbuje podjechać i niech by mi przywrócił mondka do stanu fabrycznego skoro ma taki szybki patent.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 19-11-2015 o 14:00
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 14:10   #244
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

To co opisałeś to dokładnie jak u mnie. Zaczęło się od wymiany małego termostatu bo padł i wtedy nie szło go dogrzać i utrzymać tej temperatury. Od tej pory na pewno wolniej się nagrzewa. Termostat oryginał. Duży też wymieniłem bo poszedłem tym torem co ty. W tym termostacie masz na górze taki mały "dzyndzel", który służy do odpowietrzania i przez to rura za nim szybko robi się ciepła. Do Warszawy nie pojadę ale może zadzwonię i niech mi powie co zrobić a ja mu przeleję na konto kwotę jak by on to zrobił a tajemnicę zabiorę do grobu.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 21:25   #245
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czy te opisy czyli cyferki są gdzieś nabite na przekaźniku czyli np 5 tam sobie włożę cienki kabelek i poprowadzę do diod bo do nich jeszcze się nie dobierałem wiem tylko w którym miejscu są i jak wyglądają. A kabelek to da rade tylko włożyć w odpowiednie gniazdo przekaźnika i docisnąć przekaźnikiem czy trzeba by gdzieś od spodu przylutować.
... kabeki najprościej było by pościć w szczelinie przy błotniku i przyciąć pod uszczelka w drzwiach i gdzieś w okolicy przełącznika świateł przyczepić tymczasowo Chyba że macie jakieś inne sugestie. ...
Nie pamiętam, czy cyferki są "nabite", ponieważ cały układ grzania montowałem od zera (u mnie go nie było) i od razu podłączyłem cienkie kabelki (linki) do diody 2-kolorowej. Do kabiny przeszedłem poprzez oryginalny otwór technologiczny znajdujący się na grodzi gdzieś pod przedmiotowymi przekaźnikami. Kabelki zasilające diodę podłączone są do konektorów bezpośrednio przy przekaźnikach sterujących grzałkami.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 19:26   #246
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siedzę na mondeo klub polska i czytam po kolei wszystko. Hmm może faktycznie tam powinna być jakaś kulka czy coś w tym stylu w odpowietrzniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kolega przeczytał już cały temat na MKP? ja dziś przeprowadziłem procedurę serwisowa odpowietrzania układu jaką tam przeczytałem ale nie udało mi się osiągnąć załączenia wentylatorów maks co udało mi się osiągnąć to 96 stopni w trybie serwisowym zegarów. Ale i tak chyba będzie poprawa bo jak zbiłem ją włączając nadmuch max na szybę razem z klimatyzacją to obserwując wskazania zegarów temp spadła do do 80 stopni po czym po wyłączeni nadmuchu i zostawieniu tylko na 1 begu temp sama wzrosła do 85 stopni i to wszystko na postoju bez gazowania z otwartym korkiem od zbiorniczka. Gdzie wcześniej temp spadała na postoju i nie rosła samoczynnie do momentu ruszenia. Do tej pory zbiorniczek miałem zimny i przewody idące do niego tez były zimne jak i również połowa chłodnicy po mimo że wskazówka stała prawie w pionie. Po tym zabiegu zbiorniczek gorący cała chłodnica gorąca. Teraz ciekaw jestem jak będzie jutro po przejechaniu 3-4 km czy będzie poprawa czy nie i czy to utrzymywanie się temperatury nie było tylko spowodowane tym że układ dobrze się nagrzał o czym niektórzy pisali że jak już im się auto zagrzało to temp ( wskazówka już im nie opadała). Polecam zrobić jak ja zagrzać gdzieś po drodze mondziaka ile się da następnie zatrzymać się w ustronnym miejscu jeśli to możliwe żeby nie drażnić sąsiadów pod blokiem ( ja dziś podrażniłem trochę bo nie miałem gdzie pojechać ) odkręcić ostrożnie korek zbiornika wyrównawczego uruchomić tryb serwisowy zegarów ustawić na temp głowicy ogrzewanie na HI na 1 biegu i uruchomić silnik i trzymać go na minimum 3 tyś obrotów aż do załączenia wentylatora ( mi mimo osięgnięcia 96 stopni jeszcze się nie włączył z racji temperatury ( może przez to że miałem otwartą maskę to ciepło szybciej uciekało lepiej ją zamknąć do tej czynności) pewnie a już nie chciałem dłużej wyć bo i tak ze 25 min tak wyłem silnikiem) i utrzymywać tą temp przez jakiś czas żeby cały układ się przegonił. Potem pozwolilem ostygać turbinie na wolnych obrotach przez jakiś czas obzerwując wskazania zegarów gdzie temp już nie spadała a przynajmniej nie było to widoczne na wskazówce. Korek położyłem sobie nad kierownicą jutro go zakręcę jak układ będzie zimny i uzupełnię płyn jeśli będzie trzeba bo po ciemku nie widziałem dokładnie ile go mam teraz. I w drogę zobaczymy czy to coś pomoże czy nit mimo to będzie konieczny.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 20:15   #247
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

Już nie czytam dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic tam konkretnego dalej nie było. Zbieram się, żeby skontaktować się z tym facetem co zna sposób na poprawę. Co do Twojego odpowietrzania. Ja od kiedy kupiłem auto to zawsze płyn w zbiorniczku jest zimny. Latem lekko letni. Gdy jakiś czas temu wymieniałem cały płyn w układzie to w garażu doprowadziłem do tego, że w zbiorniczku był gorący i wentylatory załączyły drugi bieg. Raczej wątpię aby Twój zabieg coś wniósł do sprawy ale masz teraz 100% pewności, że odpowietrzyłeś.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 20:43   #248
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

No to szkoda a już się łudziłem że będzie poprawa po tym zabiegu no nic zostają mi 2 wyjścia albo wizyta w stolicy albo nit.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 21:38   #249
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

czy do mk4 2.0 tdci można podłączć podgrzewacz z mk3?
qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 17:06   #250
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Re: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis

No to co Pablo dalej kicha ? ta metoda tez nie zadzialala ??

Gosc moze ma sposób ale czy go zdradzi ???
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.